Maj 22 2018 13:49:58
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czystość nad wodą
Exodus
Wpadł mi dzis na rybkach swietny pomysł, jak dbać o czystość nad wodą. Więc rozpoczynam temat.

Piszemu tu jak zachować czystość nad wodąWink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Exodus
Mój pomysł na pety, czyli na papierosy.

Kupujemy w sklepie pare piw, Pierwsze opróżniamy zanim zrobimy zanęteWink , oczywiscie nie wylewamy , tylko wypijamy, pusty pojemnik może bardzo dobrze posłużyć nam jako popielniczka, a potem zabieramy ładnie do reklamówki i wyrzucamy do smietnika.Cool

Labedziak
Pomysl dobry,ja tez tak kiedys robilem,jak jeszcze palilem.
Teras nie pale,ale zawsze koledze dam puszke po kukurydzie,tam moze sobie kipy wrzucac.

Druga sprawa,to pojemniki na robaki.

Jak kupujemy w sklepie,to dostaniemy je w plastkowych pudelkach.
Ja je juz w domu przezucam do innych pojemniköw,a te ze sklepu wyrzucam w domu,a nie jak sie czesto zdarza,na lowisku.

Jednak o czystosc na lowisku trzeba dbac,nic tak bardziej nie nerwuje,niz to,ze jak wejdziemy na lowisko,musimy je najpierw sprzatac Sad
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Zyga
A ile razy i ja juz musialem lowisko sprzatac po innych wedkarzach Sad
Ale robie to z checia,bo wiem ze ja wtedy bede siedzial na czystym lowisku.Cool

miros
Śmieci to prawdziwa plaga naszych wód czym więcej wędkarzy nad wodą tym więcej śmieci, nie raz z kolegą sprzątamy nasze łowiska,dobrym sposobem mojego kolegi jest zwracanie uwagi [ma tupet] podczas śmiecenia, nie miało by to może sensu gdyby nie skutkowało, teraz gdy spotykamy tych wędkarzach jest zawsze [no prawie zawsze] czysto.Shock

giewont
Niestety i ja czesto (jeszcze w Polsce) musiałem posprzątać łowisko przed łowieniem. Głównie były to opakowania po zanetach, pudełaka po robakach i czasami puszki i butelki po piwie. Czyli wszystko co urzywali "koledzy po kiju". Ja osobiscie wszystkie smieci zabieram ze sobą jesli nie ma odpowiednich pojemników na łowisku. Zawsze przecież mam miejsce w torbie na zanenty. Jesli chodzi o pudełka po robakach, to mam własne 0,25 litra, specjalnie zakupione na białe i czerwone robaki. Brałem je kiedy szedłem po białe robaki i kupowałem na tzw, litry. wychodzi troche taniej , a i sprzedawca zadowolony bo zostało mu kilka pudełek. W USA nie na specjalnie problemu ze smieciami na łowisku. Przy każdym jeziorze są kontenery na smieci. Pozdrawiam.

Exodus
To na zdieciu to stara raba, tak wygląda jej odcinek koncowy, smieci na odcinku 100 metrów
images21.fotosik.pl/138/deefb1ffa1f10511m.jpg images21.fotosik.pl/138/aae1683f657dc0d8m.jpg
Edytowane przez Exodus dnia 02-04-2007 21:17

miros
Te zdjęcia to chyba fotomontaż? W życiu czegoś takiego nie widziałem, to jest jedno wielkie wysypisko śmieci ale ZGROZA!!! Tego nawet najdzielniejsi skałci nie wysprzątają.

marec-ki
Co tu dużo mówić jesteśmy Narodem który nie szanuje niczego nawet drugiego człowieka i jego pracy. Mój sąsiad mówi (przyłączam się do niego) że Polsce potrzeba drugiego Hitlera wtedy wróci nam rozum do głowy !! bo na razie to NO COMMENT !!!

A co do czystości nad wodą to brudno jest i będzie. Jeżeli tak jak w USA byłyby jakieś małe śmietniki to wędkarze by wyrzucali tam śmieci ale ... takie śmietniki postałyby z 2 dni bo albo ukradną albo wrzuci kto do wody Sad Polska rzeczywistość.

Pamiętam jak u mnie PZW sprzątało generalnie jeden staw ... Boże czego tam nie było ... najokrutniejsze było jak wyłowili podobno psa przywiązanego do kamienia Sad
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
skrzypek100
Jakbym zobaczyl ze ktos wysypuje tyle śmieci na taki piekny teren to bym łapy pourywał [mad][mad][mad]
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

lukaszek27
bardzo dobry temat!!!!! oczywiscie przedewszystkim samemu trzeba zachoac pożadek i dbac by inni tez nie zachowywali sie jak wieprze ,swiadczy to przede wszystkim o nas ,w domu kazdy tez stara sie nie smiecic ,albo byc moze nie dorośliśmy do europySmile
Edytowane przez lukaszek27 dnia 02-04-2007 23:13
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

Rybcio
Zrobiło mi się niezmiernie przykro gdy zobaczyłem tą skarpę która to wygląda jak wysypisko śmieci na Baryczy, a co będzie za kilka lat...Sad
Jeżdziłem tam przez kilka lat na ryby ale w czasie gdy wszystko było już zazielenione i nie było widać takiego zaśmiecenia ale to co widać teraz to już przechodzi ludzkie pojęcie.[confused]
Powinni w takich miejscach ustawić pokryjomu kamery albo aparaty i zapie.....ć tej osobie taki mandat za wysypywanie tam śmieci żeby się bał do końca życia wyżucić gdziekolwiek papierek z gumy do żucia.[mad]Pfft
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Labedziak
Zdjecia naprawde szokujace.
A nie moglo by byc,ze te wszystkie smieci przyniosla powödz?
Bo u mnie niekiedy sie to zdarza,ze woda wyrzuca smieci na brzeg.

Ale u mnie dzieje sie to samo,tez jest coraz wiecej smieci na lowiskach,chociasz od czasu jak zrobili butelki plastikowe i puszki po piwie na kaucje,jest tego o wiele mniej.

Firecarp
Słuchajcie, u mnie nad wodą ta sama sytuacja co u was. Ale powiem wam taką ciekawostkę, która jakiś czas tem, świetnie się spisywała u nas w kole PZW. Poprzedni prezes koła, po każdym zebraniu czy podobnym spotkaniu wędkarzy, oświadczał by nikt się nie rozchodził. Zbierał dodatkowo ludzi którzy mają wodery i wszyscy nad wodę sprzątać. I powiem wam, jakoś to fajnie funkcjonowało. A po sprzątaniu beer Wink I zawsze fajnie. A teraz nowy prezes i nic nie będę mówił. Ale to była dobra że tak napiszę "tradycja". Ale, zeby było czysto, trzeba zacząć od tego, aby każdy wędkarz z osobna po sobie sprzątał. Wtedy będzie efekt.
Myślę... więc łowię...

stefanlewy
Te śmieci na zdjęciach nie są po wędkerzach to okoliczni mieszkańcy wysypują tam śmieci żeby nie płacić na wysypisku czy do MPO, to jest spuścizna PRLu nie płacic, zakombinować itd. Tak jak Wojtek napisał dopuki nie będzie srogich kar tak długo będą ludzie praktykować takie zachowanie.Sad
pozdrawiam
stefanlewy

Labedziak
Tam ,na moim stanowisku,gdzie dzis lowilem,byl nawet porzadek,ale tylko ze 100 metröw dalej odkrylem tez kupe smieci.
Od butelek po wödce,po pudelka po robakach i zanetach.
Czyli zostawili to wedkarze.
Szkoda,bo stanowisko to jest zaras kolo sciezki,gdzie spaceruje duzo ludzi,i widza,jakie smieci zostawiaja po sobie pseudowedkarzeSad

images21.fotosik.pl/153/39ecb29e13f60dd5m.jpg

stefanlewy
Tak to oczywiste te śmieci zostawili wdkarze ciekawe tylko jakiego byli
pochodzenia ??
stefanlewy

Labedziak
He,he,wlasnie,jakiego pochodzenia?

Niemcy möwia,ze to koledzy wedkarze za wschodniej granicy.

A my möwimy ze to Ruscy najbardziej zasmiecaja lowiska.( I niestety,jest w tym tez duzo prawdy )

A prawda lezy po srodku,zawsze,na 100 wedkarzy znajdzie sie jakas czarny owca.
I obojetnie jakiej jest narodowosci.Grin

Emil65
U mnie na lowiskach wyglada podobnie,mase brudu i butelek i puszek.Sad
No i pudelek po przynetach i opakowan po zanetach.
Denerwuja mnie tez niekiedy te pety,kipy po papierosach,jak plywaja w wodzie.
Sam tez pale,ale zbieram je do puszki,tak ze na lowisku nie zostaja.

Jedynym sposobem na to sa duze kary dla tych co zasmiecaja.[thumbsup]

koli
tak tak skad ja znam te dzikie wysypiska.Takich co zostawieja smieci na brzegu albo co gorsza wciepuja do wody to powinni KARAC wysokimi mandatami,bo to co sie dzieje na polskich lowiskach to sie w glowie niemiesci
Popatrz na ulicę, popatrz co się dzieje.