Styczeń 18 2018 08:48:14
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czystość nad wodą
maniu128
Ja w tamtyn sezonie jezdziłem na staw komercyjny jednego rolnika.
Jeździło tam jeszcze mnóstwo innych osób, ktore np. po skonczeniu sie kukurydzy , to wyrzucali pusta puszke. Tak samo bylo z rzeczami innymi. W tym sezonie bylem tam 4 razy, i widzialem TONY śmieci w kolo łowiska. Można tam było najczesciej znaleźć puszki, butelki, opakowania po zanecie, po robakach itp.
Woda w tym łowisku- widoczność około 7cm... Niestety gospodarz tego akwenu, nie dbał o czystość tam w ogóle.
Edytowane przez maniu128 dnia 09-05-2009 08:26
Amur, Karp, Leszcz, Karaś, Lin, Płoć - To Mój Cel W Tym Sezonie.

Człowiek uczy się całe życie...

Odol
Jak już pieniądze dostaje to co go to obchodzi :/.On tam nie łowi więc mu to nie przeszkadza.
Edytowane przez Odol dnia 09-05-2009 08:34

bungar
Oj z czystością nad naszymi wodami jest bardzo źle,
my jak jeździmy z tatą nad Wisłę, to prawie wszędzie roi się od śmieci,
zawsze tyle co możemy to weźmiemy do plecaków...
Edytowane przez bobo160 dnia 07-10-2009 20:38
http://www.rapid-...2e5458dced- darmowe konta rapidshare

luki10-iny
Jeżdzę nad rzekę Narew, Bugi Zalew Zegrze. Nad zalewem widać, że rybacy nie szanują przyrody, bo śmiecą. Oczywiście posprzątałem łowisko po sobie, a także po wcześniejszym rybaku.

Pawel_Bog
Na Kanałku Żerańskim, na który czasami jeżdżę, zawsze w Wodzie przy wyciąganiu zestawu czy też przy brzegu widać pływające zwoje żyłki, Puste opakowania po Robakach, Zanętach i Papierosach, A także nie mogło by zabraknąć Puszek po Piwach...

Niestety Żyjemy w Polsce.. Chociaż powoli te przyzwyczajenia odchodzą... Wink
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

vectra1998
Wczoraj byłem porzucać nad Wisłą w Łączanach i tyle było śmieci na brzegu jak na wysypisku... od szkła po zderzak samochodowy....
nie ważne czym łowisz, ważne jak łowisz!

Nie mam 13 lat !!! Chociaż bym chciał mieć Wink

AmurTeamWołowice

Rybcio
Ostatnio wykaszałem teren pod ulubionym mi łowiskiemFrown I co natrafiłem........:*.......wiele puszek po kukurydzy, dendrobenach itp.SmileA co najgorsze, żyłki! Tak się potrafi owinąć koło głowiczki że...:*
Winnych ciężko złapać, ale się czasami udaje....:*
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Adam014
Ja to jestem ciekaw, kto tak naprawdę śmieci nad wodą, bo kiedy tylko rozmawia się z kimś, z wędkarzem innym czy choćby z przypadkowo przechodzącą koło nas osobą to zaraz każdy takimi daje na każdego, że brudas itp, więc wychodzi na to, że samo się śmieci.hahaha
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Kondzio154
Czasami jeżdżę na miejską żwirownię. Woda jest tam jak to w takich zbiornikach bardzo czysta,aż przyjemnie popatrzeć i łowić. Co się dzieje obok zbiornika to przechodzi wszelkie wyobrażenie, taki syf, że szkoda komentować. Oprócz różnych puszek po napojach i butelek, tak jak pisaliście wyżej puszki po kukurydzy, po dendrobenie, opakowania po zanęcie itp... Nie dotyczy to tylko tego zbiornika. To, że może nie ma w każdym miejscu pojemnika na śmieci, nie znaczy wcale, że trzeba wszystko ładować do wody, czy obok. Znam jednak takich, którzy wszystkie niepotrzebne pozostałości ładują w woreczki i jadą, czy idą do kontenera. Musimy dbać o to, bo jaka jest przyjemność połowu na śmietniku?????
Pozdrawiam.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
lberlinski
No to ja Wam opowiem lepsza historię. Jakiś miesiąc temu byłem na Narwi w miejscowości Łubienica. Przejmowaliśmy miejsce po 3 wędkarzach, którzy '' łowili'' tam przez dni ( wypili karton wódki i kratę piwa) i oczywiście wszystkie śmieci nad wodą zostawili. A żeby było śmiesznie to na około pod krzakami było narzygane...beer
I to są wędkarze?? . Pochlali ok, ale niech zabiorą wszystko ze sobą i nie robią wiochy...
d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg

stasiu
Witam może z innej beczki, dzisiaj sie wybrałem żywca złapać i mnie zamurowało od smrodu i widoku co zrobili na stawach chodowlanych w Pawłowicach Śląskich .Powiem że kanał do którego jest spuszczana woda jest połączony z rzeką Wisłą. Ryby jakie tam widziałem to Płotki,Karasie,Okonie i LinkiSadSad images41.fotosik.pl/216/572337dca4fa3e09m.jpg images45.fotosik.pl/221/3040be5ace6df68cm.jpg images45.fotosik.pl/221/2dc973629fd16c82m.jpg
Edytowane przez stasiu dnia 29-10-2009 15:12
Piwo jest dobre, piwo pic trzeba, kto pije piwo, pojdzie do nieba... beer.

konrii98
Na staw na który jeżdże,pomimo dużej zawartości odpadów na brzegu to woda jest bardzo czysta światdczy o tym duża zawartość pijawek i bobrów.Wink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Adam014
Konri, ale przyznasz, że jest dużo przyjemniej być nad wodą, gdzie jest porządek, bez pudełek po robakach, opakowaniach po zanętach, puszkach, butelkach i nie wiadomo jeszcze czego.Grin
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

konrii98
No przyznaje ci rację czasem coś ogarnę sam nie wyrzucam ale jak coś sprzątne to za 6 dni jest to samoSmile
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

erka
Hej. Nad wodą lubię ciszę,czystość i luz.Uważam że prawdziwych wędkarzy rzadko się spotyka.Raczej pseudo wędkarzy,mięsiarzy,krzykaczy co drą swoje mordy nie zważając że innym to przeszkadza i oczywiście brudzą.Zostawiają na brzegu wszystko co się da,nawet uszkodzone krzesła i parasole.Myślę że powinno się zabronić zabierania złowionych ryb.Wtedy nad wodą zostaliby sami wędkarze.

erka
Zapomniałem dodać o wszechobecnym nad wodą ALKOHOLU. beer

wrafal
Dzisiaj rano przejeżdżałem nad Wisełką w Mogile był bardzo wysoki stan wody, duży prąd. Ale to co niosła woda zebrane z brzegu i z bulwarów krakowskich to się w głowie nie mieści. Parę ton śmieci butelki worki szmaty puszki i inne cholerstwo płynęło całą szerokością grubym kożuchem. Prawdopodobnie obsługa śluzy na Dąbiu oczyściła sobie kraty spychając cały syf do wody zamiast zebrać do śmieci. I jak woda opadnie to cały ten syf zostanie na brzegach rozsiany na wielu km rzeki. A wystarczyło go zebrać jak był w jednym miejscu. Przy okazji pytanie może ktoś wie czy przypadkiem zbieranie tego syfu osadzonego na zaporze nie należy do obowiązków obsługi zapory lub śluzy?

Rybcio
wrafal napisał/a:
Dzisiaj rano przejeżdżałem nad Wisełką w Mogile był bardzo wysoki stan wody, duży prąd. Ale to co niosła woda zebrane z brzegu i z bulwarów krakowskich to się w głowie nie mieści. Parę ton śmieci butelki worki szmaty puszki i inne cholerstwo płynęło całą szerokością grubym kożuchem. Prawdopodobnie obsługa śluzy na Dąbiu oczyściła sobie kraty spychając cały syf do wody zamiast zebrać do śmieci. I jak woda opadnie to cały ten syf zostanie na brzegach rozsiany na wielu km rzeki. A wystarczyło go zebrać jak był w jednym miejscu. Przy okazji pytanie może ktoś wie czy przypadkiem zbieranie tego syfu osadzonego na zaporze nie należy do obowiązków obsługi zapory lub śluzy?

Bardzo dobre pytanieouch
Postaram się dowiedzieć na nie, w jak najbliższym czasie Wink

Przy okazji napisze że mieliśmy w piątek na Brzegach taką małą akcyjkę porządkową, nazbieraliśmy......takie tam 15 worków śmieci...... Smile W większości buteleczki....beer.... ale pudełek po robakach także nie brakowało, sam znalazłem ok. 30 :* Spytam się właściciela sklepu wędkarskiego czy by nie przyjmował z powrotemWink
Acha! Zapomniałem napisać o torebkach po zanętach. Pod każdym prawie krzaczkiem, upchane po kilka sztuk.Smile Oj coś mi się wydaje że trzeba będzie kilka licencji zabrać, to może się coś polepszyPfft
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

tomek-79
Znalazłem ciekawe opowiadanie na ten temat
Jutro znajdę śliczne miejsce
Między jeziorem a lasem ledwie widoczna ścieżyna i ja, szukający odpowiedniego stanowiska wędkarskiego. Jest! Drzewa dość wysokie, miejsce z boków osłonięte wysokim sitowiem, twardy brzeg, a więc nic nie pozostaje jak natychmiastowa aneksja wymarzonego miejsca. Tu wędki, obok podbierak, wyżej krzesełko, tam sadzyk, w środku parasol, pod nim torba, niżej zanęta i słoik z robalami, butla z wodą mineralną, butla z colą, termos z kawą, kanapki i teren zagospodarowany. To moje królestwo. Nikt się nie wciśnie. Sam i tylko sam z przyroda. Teraz dwa dobre, dalekie rzuty, wędki na widełki, jeszcze podwieszenie ping-pongów... O kay! Sadowię się wygodnie w foteliku turystycznym i szczęśliwy słucham jak śpiewają ptaszki, jak delikatna fala muska trzcinę, jak szumią drzewa lekko tańczące z wiatrem. To tak musi wyglądać raj. Raj na ziemi i na dodatek jeszcze co chwila świeża ryba w sadzyku i ręka sięgająca do torby po puszkowe piwo...
Człowiek nie zauważa upływającego czasu, a wieczorem pozostaje szara rzeczywistość. Kanapki zjedzone, napoje wypite, sadzyk przepełniony rybami i czas odwrotu. Nawet ciasna torba, która rano była jakaś pakowniejsza, teraz nie może niczego pomieścić. No cóż! Staję na palcach rozglądam się dookoła, nie widzę nikogo. No to frrr - niepotrzebna i pusta butla leci jak "persching" w lewo, druga jak "SS-20" w prawo, puszki niby granaty za siebie. Hura! Wróg pokonany! I tylko jeszcze papier w krzaki, stary chleb do wody, słoik z robalami i resztę zanęty... też do wody. A co? I rybom się należy coś bez ostrych niespodzianek. Szczęśliwy z udanego urlopowego dnia wracam w glorii na biwak, tyle ryb, każdemu coś kapnie. A jutro? Jutro znajdę sobie jeszcze piękniejsze miejsce na brzegu, bo tam gdzie byłem... jakieś chamstwo naśmieciło.

"Magazyn Wędkarski" nr 9/1997
Edytowane przez tomek-79 dnia 18-06-2010 16:26

konrii98
Dziś jako że mieliśmy sprzątanie świata,to postanowiliśmy w raz z 6 chłopakami posprzątać nad wodą i porobiliśmy stojaki z workami na śmieci ouch

2 pasja- motocykle Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się