Maj 21 2018 05:19:54
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czystość nad wodą
Exodus
W miejscach gdzie teraz łowie, jest naprawde czysto. Być może dlatego że bardzo mało osób tam łowi. Bardzo przyjemnie się siedzi Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

turki11
Odświeżam team i chciałbym zaapelować do wędkarzy młodych i starych. Czyżby opakowania były cięższe jak są puste? Zabierajcie opakowania z łowiska, nie zostawiajcie tego naturze! Czyżby Wisła będzie zawsze kojarzyć się z wysypiskiem?? Totalnie nie rozumiem śmiecenia nad wodą z premedytacją.

Hubert_Str
U mnie na niektórych miejscówkach też jest taki syf, że strach, szczególnie przy tych gdzie można dojechać samochodem pod samą wodę.

Na nowy rok mam zamiar rozwiesić trochę tabliczek z zakazem śmiecenia i podtekstem żeby trafiło do każdego. Bo na sam zakaz jakoś nic nie reagują a może jakiś podpis typu: Prośba dla ludzi inteligentnych czy coś w tym stylu ich trochę ruszy.

Jak macie jakieś pomysły na podteksty to czekam Wink

Wiatro00
Najlepszym przykładem bałaganu na terenie łowiska jest zalew w miejscowośći Podzamcze (Lubelskie)
Nawet jeśli za każdym razem trochę wyzbieram i wrzucę do śmietnika (na terenie jest ich 6!)to itak nie widać różnicy. Za 3 dni itak przyjedzie ktoś kto znowu narobi bałaganuSad

dawidek2330
Moim 2 i 3 hobby jest kolekcjonowanie monet i majsterkowanie, a więc pudełka po robakach świetnie się nadają na powtórki i śrubki. Worki po zanętach też się przydają np. jako worki na różnego rodzaju odpadki, (sam je tak wykorzystuje ) następnie lądują w śmietniku który jest zabierany co tydzień. Kiedyś byłem z tatą nad Bugiem w pewnym miejscu, wszystko było wspaniale , ale kiedy się rozsiedliśmy poczuliśmy taki fetor że zrywało nas na wymioty. Okazało się że w krzakach jest ogromne dzikie wysypisko, mój tato zadzwonił po kolegę który przyjechał ciągnikiem z przyczepką ( też jest wędkarzem) zebraliśmy wszystko co się dało, ale niestety nie mieliśmy czasu na łowienie ryb. Dawno tam nie byłem, ale mam nadzieję że nasza praca nie poszła na marne. A co do martwych zwierząt to w czerwcu w naszej rzece płynęła martwa krowa ( opowiadał mi to wujek który pracuje w gminie). Na szczęście znaleźli sprawcę i dorombali mu taki mandat ze mugł by sobie kupić 2 krowy.

erka
Kilka przykładów co nasi koledzy wędkarze potrafią zostawić nad wodą.

images46.fotosik.pl/813/c782424b9be076a4.jpg images38.fotosik.pl/845/2d6844be6fdad979.jpg images40.fotosik.pl/847/270aa008fa8725fb.jpg
images45.fotosik.pl/724/64e4f3688f4954fam.jpgdes

orzech-kety
Żal mi trochę niektórych wędkarzy, jaki oni zostawiają syf, to głowa boli. Łowię zawsze w Międzybrodziu, ja potrafię pozbierać śmieci za sobą, wrzucę do auta, albo do kosza na śmieci na przystanku autobusowym, lepsze to, niż zanieczyszczać nasze jeziora. Smile
Edytowane przez Semi dnia 08-09-2011 19:42

Semi
Połaziłem wczoraj i przedwczoraj trochę po brzegach Narwi, w sumie to trochę ze śmieciami się polepszyło. Jedni śmiecą, a drudzy to zbierają i zamiast wywieść, to walą stosy odpadów do wygasającego ogniska. Później masę tego potopionego plastyku wala się po brzegu i jakoś nikt tego już drugi raz do ręki wziąć nie chce, obrzydzenie wędkarze czują czy co?? Nazbieraliśmy z kolegą wokół siebie cały worek 60l butelek, potopionych plastyków, worków po zanętach, pojemników wszelkiego rodzaju po robalach i potłuczonego szkła. Chcieć posiedzieć normalnie to trzeba było pół godzinki poświęcić na prace gospodarcze wokół siebie. Ucieszył mnie pewien widok, ktoś wbił nad brzegiem drewnianą tabliczkę z wypalonym napisem, "wędkarzu sprzątaj po sobie", lub coś w tym stylu. Jak myślicie, taka tabliczka poruszy czyjeś sumienie?? Bo ja już tracę wiarę, że coś się zmieni nad brzegami naszych polskich pięknych rzek.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

RichiS52
Nie wiedziałem gdzie to dać, ale myślę że wiadomo o co chodzi ;
http://enigma.wp....8e#m925050
Ten plastyk nas niedługo zasypie Grin
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Dano
Wielu wędkarzy to brudasy, ale jest pozytywny akcent również.
Jeździłem kiedyś w dość odludne miejsce w lasach Łańskich. przyjeżdżało tam kliku wędkarzy. wszędzie torby po zanętach, puszki po kukurydzy, piwie itp.
Któregoś razu nie wytrzymałem i zacząłem po każdych rybach zabierać śmieci - jeden worek na każdych rybach. po trzecim worku, okazało się że mam jakiegoś cichego wspólnika, bo śmieci zaczęły znikać dwa razy szybciej ouch Nigdy nie spotkałem pomocnika, ale po kilkunastu wypadach łowisko było czyste i przez kilka lat już nikt nie brudził.
Nie wiem jak teraz to miejsce wygląda, ale wiem że wtedy kogoś ruszyło.
Ci którzy wędkują z łodzi sprzątają po sobie, bo przecież w łodzi (tym bardziej własnej) nie zostawią śmietnika. co ciekawe i dobre - większość zbiera śmieci do reklamówek i zabiera po wędkowaniu. Taki pozytywny trend. Jak obserwuję - gdy jadą na ryby na lód czy też poławiają z brzegu też raczej nie zostawiają śmieci.
Będzie dobrze Cool
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż ciężko czasami ich wyprzedzić ....

Kamill21
Witam PanowieWink,ja byłem w tą niedziele na szczupakach i pierwszy mój rzut i zaczep, kurczę cóż myśłę no już po przeponie i po nowym woblerku, ale czuje ze coś oporowo ciągne,ale dobrze ze miałem wodery to mówię zarezykuję i wchodzę do wody, ciągne za żyłke żeby nie złamać wędziska i widzę coś czarnego patrzę a tu opona, nie mijacąc chwilkę następna he he. Przez cały mój pobyt na wodą wyciągnołem 5 opon i jeden silnik prawdopodobnie od motorówki,bezczelność ludzka nie zna granic,a my jako wędkarze spełniamy swoją pasje,nic złego nie robimy... jak będę następnym razem w tym miejscu to zrobię fotki i może jakis kolega będzie chciał kupić komplet opon do swojego auta nówki sztuki a zapas do rzucę gratis, starajmy się uszanować tą piękność natury,którą dała nam Ziemia.Pozdrawiam i Życzę połamania wędziska na pięknych okazachWink
Edytowane przez Kamill21 dnia 06-09-2012 20:00

Semi
Byłem dziś służbowo w Nowym Dworze Mazowieckim i mając godzinkę wolnego pojechałem zobaczyć na moje ulubione główki narwiańskie. Po przejechaniu przez wał o zgrozo, nawet śnieg nie dał rady przykryć śmietników do końca. Dosłownie masakra co się po krzakach dzieje. A już było lepiej, myślałem że ludzie się zmieniają. W przyszłym sezonie daruję sobie już to łowisko, ile można po burakach sprzątać aby sobie w spokoju połowić.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

stan2010
Z 15 lat temu /jak nastał dobrobyt/ przejechałem się nad Narwią od Wisły do Dębego i wyleczyłem się całkowicie z tej wody. Ścieżki miały szerokość 5m., a obok podobnej szerokości pas śmieci. Po co te dwunożne istoty były nad wodą ?? Kij.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

krzysiu wedkarz
No Semi niestety, ludzi jest ciężko z chamstwa wyleczyc, wiem jak jest u mnie, gdy tylko zaczyna się okres urlopów to od razu więcej syfu zostaje nad brzegiem Bugu i więcej nim płynie
W przyszłym sezonie daruję sobie już to łowisko, ile można po burakach sprzątać aby sobie w spokoju połowić.

Masz rację , przenieś się nad Bug
Wędkarstwo to nie Hobby , to styl życia

gatun0
Niestety kary za śmiecenie są za małe! Zamiast tylu fotoradarów powinni kamery w takich miejscach stawiać i nakładać kolosalne mandaty+ prace przy sprzątaniu.

Pablo2
Gatun0 niestety możemy sobie pomarzyć... Dopóki kultura(niektórych) wędkarzy wzrośnie na odpowiedni poziom.

Semi
Liści już nie ma, pokrzywy poschły i teraz widać jak ludzie dbają o czystość nad wodą. Na brzegach już mniej śmiecą, wynoszą dalej w krzaki.Kij
[img]http://img51.imageshack.us/img51/678/4beu.jpg[/img] is not a valid Image.
Semi.

stan2010
Właśnie, z powodu takich obrazków, coraz rzadziej chce mi się siedzieć nad wodą conf, a z kolei na wodzie odrzuca mnie towarzystwo 'spalinowców' Kij.
Pozdrawiam ouch.
fotow Drewniak

Grzes77
W moich stronach wszystko osatnimi latami poprawiło się diametralnie w porównaniu do np. lat 90.
Jednak po wejściu w życie nowej ustawy śmieciowej coraz więcej pojawia się takich obrazków, jak pokazuje Semi. Może jeszcze jako naród nie dorośliśmy do takich zmian.
Kara za zaśmiecanie to max 500zł (zwykłe wykroczenie art. 145 KW) i raczej nikt tego nie podciągnie pod przepisy o ochronie środowiska, no i trzeba kogoś namierzyć na żywca, bo świadków nigdy się nie znajdzie.

marec-ki
Tragedia tdo

Na weekend zajechałem do Ciechanowa. Dziś popływałem trochę z echosondą na starej gliniance. Pierwszy raz zobaczyłem tyle śmieci w wodzie i nad brzegiem. Porobiłem kilka fotek i w poniedziałek wysyłam do władz miasta i PZW.

WSTYD !! żeby nad jedyną wodą, która jest w sezonie letnim kąpieliskiem, było tyle śmieci i nikt tego nie posprzątał Sad

Jutro z rana podjadę na rybki na kilka godzin to wezmę worek i coś ogarnę tego syfu. Dziś z pontonu zacząłem wyławiać puste butelki po beer i zwątpiłem. Na odcinku 10m wyjąłem kilka sztuk. Tam cały dzień to za mało aby to uprzątnąć.

Dlatego właśnie szanuję łowiska komercyjne bo jest ład i porządek.
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się