Listopad 14 2018 12:09:10
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Opowiesci weteranow
lucioo89
Hej,
Pewien starszy weteran, który łowił z moim sąsiadem na łowisku opowiadał mu na poważnie pewna historie jaka mu się przydarzyła.
A może napisze to w sposób, jak sąsiad mi zacytował Wink
"Za moich czasów, kiedy to ryb było pełno, łowiłem tutaj ło, na Sosenkach. Dawniej takie szczupaki po metr ponad to trafiały się co chwile. Ale to nic! Raz w deszczowy dzień wybrałem się na stawy. Zarzuciłem wędkę (żywca), siedzę, naraz jak coś nie wzięło, biegnę do wędki, zacinam - siedzi!. Próbuje zwijać - nie daje rady. No to próbuję na siłę to wyciągać, też nie idzie. Ja ci patrze a tu wędka się z rąk wyrywa, no to się zaparłem a tu nagle czuje że cały jadę. I tak mnie ta ryba holowała że po całym brzegu stawu mnie ciągnęła aż musiałem żyłkę przerwać bo by po wędce było..."
W sensie takim że ryba działała jak motorówka, a jego wodery [czy tam jakieś gumofilce Pfft] jak narty wodne sleep. Dobre, co?
Edytowane przez bobo160 dnia 22-06-2009 20:19

LeszczykSWDN
hahaha Nie zła bania;d
Edytowane przez bobo160 dnia 22-06-2009 20:21
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

Krystian016
hahaha!! To chyba jest za piękne żeby mogło być prawdziwe. No ale fajna bajeczka fajna.sleep
"...Na ryby w każdziuteńki wolny czas..."

www.danasoft.com/sig/151877474839.jpg

Moris
Ciekawe jaką żyłkę miał??hahaha

lucioo89
No tak Michalek19, masz racje. Sam jeszcze niedawno mialem u babci wedki bambusowe mojego dziadka. Ale po remoncie strychu za przeproszeniem szlag je trafil i nie mam szans by je odzyskać.

Przemoo
No opowiaskta fajna i śmieszna xD Starsi ludzie mają fantazję

LeszczykSWDN
Mój Śp. dziadek jak jeździł na ryby to zabierał ze sobą tylko haczyki i żyłkę. Wędkę robił z leszczyny, a obaki kopał na miejscu
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

esox66
No opowiadanie niezłe trza mieć fantazje hahaha

ukaszq
Ładnie ubarwione, ale jeśli osoba darzona szacunkiem, to miło się takich opowieści słuchaSmile Bo wiadomo że ryba do małych nie należała. I coś w tym prawdy jest.
Natomiast jak to jest zwykła pierdoła, to i wierzenie w to iż na ryby chodziła, może okazać się mylne...

Wedkarz_Knight
Jak byłem małym szkrabem, dziadek zabrał mnie na ryby, uzbrojeni byliśmy w kije leszycznowe, żyłkę, spławik z korka, haczyk i rosówki. O 4 rano nad małym stawem dziadek pokrajał rosówki zanęcił nimi i po chwili kazał mi zarzucić i siedzieć cicho. Po chwili spławik z korka zaczął klasycznie odjeżdżać, zacinka i pierwsza ryba w życiu okonik Pfft Dziadek za to pamiętam łapał wtedy na taki zestaw liny pod 40 cm Frown To było łapanie Pfft
Łowić dla przyjemności, wypuszczać dla przyjemności Frown

Pablo92
Mój śp. dziadunio jak jeździł na pobliskie jezioro to kije leszczynowe miał schowane w lesie bo babcia mu nie raz połamała wszystkie jak wracał non- stop z rybami... nawet pies nie chciał ich już jeść Wink...

Jako żyłka była dratew, hak wykonany z wygiętej szpilki, spławik z kory drzewa, kij leszczynowy... ołów sam wytapiał w pudełku po paście do butów i szedł na mocno zakurzony chodnik i wylewał go a on się w kulki sam formował... Wink nożem ponacinał i pi razy oko wyważał i wyciągał spore sztuki... Wink

Ale ta opowiastka ma na pewno w sobie trochę prawdy... ale nie wierzę, że aż taki potwór, że go wciągał... ;D
WinkLiczą się umiejętności, a nie sprzętWink

RiKo998
Piękne opowieści Panowie Wink
Edytowane przez RiKo998 dnia 17-04-2012 12:44
:;/

misiek_sw
[quote]RiKo998 napisał/a:
MI dziadek opowiadał że kiedyś z kolegom byli na nocnych łowach i łowili na'' pupy do pupy był żywiec pupy''
Coś to ty wymyślił co to jest!!!!

Pawel4
RiKo998 napisał/a:
MI dziadek opowiadał że kiedyś z kolegom byli na nocnych łowach i łowili na pupy do pupy był żywiec pupy rozstawiali pływając na dentce od traktora i mówił że tak 1godzina 7 szczupaków po 5kg po 2 godzinach 15szczupaków i tak kilka godzin mineło i nagle jedna pupa w dół i do dętki i płyną dziadek za sznur zacinka i ogień ćągnie ani drgnie i do wody go ciągnie tak po 30-stu minutah zmęczenie i ból wpijającego się sznurka dają o sobie znać szczupak już był przy dentce dziadek prubował go za łep złapać ale się wywiną i w krzaki i dędke ze sobą ciągnie i nagle sznur pęk i szczupak uciekł ale opowieść piękna była Wink

Ten post jest booski Pfft
Tylko szkoda że prawie nic nie idzie z niego zrozumieć, bynajmniej dla mnie Wink

misiek_sw
Ja to z 5 razy go czytałem i ni w ząb...a te PUPY to już mnie rozwaliły ...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się