Wrzesień 23 2018 20:43:00
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Tragedia na rzekach.+.
Rafalogi
Mam do przekazania niepokojącą informację..
Zaczyna się coś niedobrego dziać w okolicznych rzekach.
Do jednostki PSR dopływają informacje o masowym śnięciu ryb w rzekach....Liwcu,Bugu....ponadto nadal utrzymuje się wysoki stan wody.Wydawało by się że wysoka woda eliminuje zjawisko przyduchy,a jednak coś jest nie tak.
Moim zdaniem wina leży w zbyt intensywnych opadach,poprzez które to z pól zmywane są do rzek pestycydy i wszystko to co się na nich znajduje.
Ciekawy jestem jak tam wygląda sprawa na Waszych odcinkach rzek.
U mnie na Bugu jest tragedia...
Ogromne ilości padłych ryb płyną wodą...reszta ryb stoi przy brzegach .....aż żal patrzeć jak to wszystko się męczy.
Tu okaz pięknej brzany wyrzuconej na brzeg...
images39.fotosik.pl/153/422d893a4aceca7cm.jpg
Jeśli taki stan rzeczy utrzyma się dłużej to ryby tylko na obrazkach będzie można oglądać...
Edytowane przez Rafalogi dnia 09-07-2009 07:29

patryk889
W mojej miejscowości, na Bugu ryby masowo raczej nie sną, natomiast sąsiednia rzeczka (Włodawka) wylała i ryby poszły na nowy teren. Teraz te "nowe tereny " wysychają i ludzie zamiast ryby z nich wrzucać z powrotem do rzeki do biorą koszyk i łapią dla siebie. Podobno w pewnym miejscu gościu z takiego dołku wyjął szczupłego ok.80-90cm!

Pippo
U mnie na odrze nie zauważyłem czegoś takiego naszczęście Wink
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Hubert_Str
U mnie jest to samo na Liwcu, dostałem wiadomość że płyną nią śnięte rybySad. Mam nadzieję że ten stan szybko się zmieni.

zenonpz
Witajcie. w mojej okolicy zaobserwowałem masowe śnięcia ryb na rzece Bystrzyca oraz rzece Tyśmienica.Oprócz śniętych ryb można zaobserwować na wodzie spływającą zawiesinę, tak jak by ktoś ropę rozlał, o niemiłym zapachu nie wspominając. Smutno jest patrzeć jak ludzie wybierają ledwo żywe ryby, amury i karpie po 10 kg,szczupaki po 100 cm, o innych rybach nie wspominając. Zal i smutek .

Semi
http://www.tvn24....omosc.html Tragedia to mało powiedziane, to co widziałem nad moją ukochaną rzeką chyba do końca życia będę pamiętał. Jeżeli woda szybko nie opadnie, to w tym i przyszłym roku nie będzie co łowić, o jedzeniu ryb już nie mówię , przez kilka lat nie będą się nadawały do jedzenia.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

literao
Ale co to powoduje ?
Frown Aby Sezon Był Dobry Frown

Pawel_Bog
Brak tlenu dla Ryb, przez co Najzwyczajniej w Świecie się Duszą... Przed Chwilą w TVP pokazywali rzekę Bóg. Sad
W Linku z TVN24 podanego przez Semi'iego wszystko masz Opisane. Wink
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 06-07-2009 19:56
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

marec-ki
Zgadza się, w TV mówili też, że na Narwi zaczyna zmniejszać się poziom tlenu w wodzie. Kurcze aż człowiekowi serce się kraja jak to wszystko widzi Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
gumiskrystian
U mnie nad Notecią też można zobaczyć pływające martwe ryby. Powodem tego jest to, że u nas jeden gościu prądem bije... Takiego frajera to bym pociął i zakopał...
Edytowane przez bobo160 dnia 06-07-2009 20:46
"Pragnę być nietypowy, niepowtarzalny,
Jednorazowy i oryginalny"

Mich101
Niestety żal patrzeć.U mnie póki co jeszcze nic takiego nie ma.Może dlatego że Wisła jeszcze płynie normalnie w korycie.Jednak jeśli popada to może być ciężko.Dlaczego?.Dlatego, że teraz jest właśnie czas na opryski na polach i wszystko spływa Grin

P.S Tutaj co nieco tragicznego Semi napisał Smile
http://www.narybk...post_89003

P.S2 A tutaj internet.Szkoda tych okazów
http://www.porann...9/438433297

http://wiadomosci...l?skad=rss

Aż strach pomyśleć co będzie dalej
Sad
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
silverado
W mojej rzece też nie za ciekawie. Mimo że jej stan się zmniejszył do normalnego poziomu wody to większość ryb a dokładnie pstrąga tęczowego została wraz z nurtem zabrana "porwana" do innych rzek a z nurtem pojawił się tzw "paprykarz" młody narybek gdzie jego wielkość nie przekracza 10cm. Sad
Złap, pocałuj na szczęście, wypuść do wody!!

Rafalogi
Wczoraj byłem wieczorem nad Bugiem kolo mostu ....aż żal serce ściska....widzieliśmy takiego sumka około 2m...co się wykładał na powierzchni....I tak było biednie z rybami to teraz już nędza kompletna będzie...Sad

Rafalogi
To koniec tej wspaniałej rzeki...
Takich widoków nie życzę nikomu...
Nawet nie wiedziałem że w Bugu żyją świnki...teraz wiem że żyły.
images39.fotosik.pl/155/534d2c5b415ab817m.jpg
Ten kleń gdybym go złowił miał by pierwsze miejsce w Topliście..grubo ponad dwa kilo.. images46.fotosik.pl/159/f702e4efc3239d26m.jpg
Obraz nędzy i rozpaczy..... images49.fotosik.pl/159/e70b798fbed29982m.jpg images46.fotosik.pl/159/85f9a5d0301735bam.jpg images37.fotosik.pl/155/71d40fd29c68b3f2m.jpg images50.fotosik.pl/159/9aafbfb4f64ebff0m.jpg images38.fotosik.pl/155/31afd6a85e89e18cm.jpg images44.fotosik.pl/159/99c76da5d4273cefm.jpg images40.fotosik.pl/155/05f2f76b99237c5cm.jpg images43.fotosik.pl/159/2c314a2f0afa3d7am.jpg images37.fotosik.pl/155/0302d31edac96242m.jpg images37.fotosik.pl/155/87d25a37dffee0bfm.jpg images49.fotosik.pl/159/09727e84769c7ef0m.jpg

Ile będzie potrzeba czasu aby to wszystko się odrodziło....?
I jedno pytanie kto jest temu winny?

Grzesiek
Szczerze współczuję. Bug to przecież jeden z nielicznych cieków w Polsce, o tak dzikim charakterze.. A jako rzeka nizinna, to ewenement. Piękna woda, piękne ryby i piękne relacje czytuje się znad Bugu. Czytywało Grin
Mam nadzieję, że natura szybko sobie poradzi z tą klęską, by wszyscy nadbużańscy łowcy, mogli cieszyć się na powrót swoją ukochaną Rzeką.

Pozdrawiam
Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Bartek Cari
Bug- moja pierwsza rzeka na jakiej złapałem moje pierwsze ryby. Nie chce mi się wierzyć że prawdopodobnie nie będę łapał już nigdy więcej nad tą piękną rzeką. Moim zdaniem to jest na prawdę tragedia bo jak inaczej można nazwać nie żywe ryby które płyną z prądem rzeki.

Semi
Całe moje urlopowe plany wzięły w łeb, mieliśmy z bratem i ojcem polować w sierpniu na grubego zwierza, karpia i suma. Miejscówki były nęcone już od połowy maja, piękne leszcze już łowili, podchodził gruby karp, który nauczył szacunku niejednego wędkarza, a teraz co? Modlimy się o ochłodzenie i spadek wody, to może coś tam przeżyje, przynajmniej trochę , aby na wiosnę mogło przystąpić do tarła i podreperować rzeczny ekosystem.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Dqcharek
To co wczoraj zobaczyłem nad Bugiem po prostu mnie zatrwożyło. Tony śniętych i zdechłych ryb, bobrów ptaków i wszelkiego rodzaju ptactwa. Najgorzej było w poniedziałek. Wspólnie z innymi ludźmi wyciągaliśmy sumy wielkości około 2m. W Broku na plaży wypłynął taki 40 kilowy. Sandacze, szczupaki, leszcze nawet węgorze. To samo jest nad Liwcem gdzie zamiast wody jest szambo. Z około 100 metrów już czuć straszliwy fetor. BUG to rzeka nad która stawiałem pierwsze wędkarskie kroki. Nie wiem kiedy ta rzeka się odrodzi bo to co jest teraz to katastrofa. To już koniec tej pięknej rzeki. Poziom wody przewyższa naturalny stan o jakiś metr. Jedni mówią że to przez przyduchę, ale na rzece przyducha? i to jeszcze w chwili gdy ta gwałtownie zwiększa swój poziom?> To chyba niemożliwe. Z pól spływają do rzeki różne nawozy, rośliny od nieustannych deszczów gniją a do procesów gnilnych potrzebny jest im tlen, który zabierają rybom. Ale dlaczego w takim razie giną bobry, ptaki i inne stworzenia>Kij Moim zdaniem ktoś wypuścił ścieki do rzeki i nie tylko. To totalna katastrofa ekologiczna, która będzie miała jeszcze poważniejsze konsekwencje, bo ludzie wydaja się być głupsi niż myślałem i dalej kopią się w tej rzece i poją w nie bydło. To skończy się jakąś epidemią.

images38.fotosik.pl/155/e7d6b853f28d7f6dm.jpg images44.fotosik.pl/160/d2f261cd04001f89m.jpg images40.fotosik.pl/155/4fcf43a5a50a929bm.jpg images49.fotosik.pl/159/71f5eec6861cc085m.jpg images46.fotosik.pl/159/d0eca3be7539d834m.jpg

Rafalogi gdzie my teraz będziemy jeździć na ryby?
Edytowane przez Dqcharek dnia 09-07-2009 17:47

marec-ki
Dziś w Internecie przeczytałem, że sanepid zamknął wszystkie plaże nad zalewem Zegrzyńskim. Ponoć i tam już pojawiły się zdechłe ryby. Wydaje mi się, że ktoś wylał porządną chemię do wody. I to jest dla mnie najbardziej p-podobną przyczyną tej całej tragedii Smile
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Rafalogi
No...tam to się dopiero zacznie dziać jak to wszystko spłynie do tego zalewu.....
Po prostu brak mi już słów.

Dqucharek...pozostało nam jeszcze parę jeziorek wiem że to nie to samo ale zawsze coś.....i oby na nich taka sytuacja nie powstała...bo to już będzie prawdziwy koniec.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się