Lipiec 23 2018 15:51:19
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wszystko dotyczące karty wędkarskiej
lberlinski
Orientujecie się ile kosztuje całoroczna składka? Mam 19 lat i wciąż się uczę więc jakaś zniżka jest dla mnie. Pytam bo już na początku roku znowu trzeba będzie opłacić...
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

rekinek94
Z tego co się orientuje to 75zł chyba Wink

Hubert_Str
lberlinski to zależy od okręgu, w różnych okręgach są różne opłaty, najlepiej idz do swojego i się tam dowiedz.

lberlinski
No pójdę, pójdę pewnie w styczniu, tylko chciałbym się przygotować żeby szoku nie przeżyć Wink.
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Hubert_Str
Przyszykuj sobie 125zł, to jak pójdziesz opłacić będziesz miał zadowolenie, że została Ci jeszcze reszta i pojdziesz sobie do wędkarskiego odrazu ją wydac he he.

konrii98
Witam. Mam 12 lat, chce wyrobić sobie kartę wędkarską. Jeśli już mam 12 lat to czy mogę zdawać na kartę ?? Tylko słyszałem że na 1 kartę mogą łowić 2 osoby. I mówiono mi też że jest podział kart na seniorów i na juniorów, czy to prawda? Czy już mogę zdawać? I jak bym mógł to czy mogę łowić z bratem który ma już18 lat na 1 kartę? Legalnie na wodach PZW ??
Edytowane przez bobo160 dnia 18-02-2010 20:29

Semi
Jeżeli brat miałby kartę, to mógłbyś łowić z nim do 14 roku życia w ramach jego łowiska i limitu. Moglibyście łowić jedną wędką każdy. Kartę wyrobić możesz, lecz bez opieki osoby dorosłej łowić nie możesz. Do 16 roku życia byłbyś członkiem uczestnikiem, gdy skończysz 16 lat , zostaniesz członkiem zwyczajnym PZW.
W tym roku PZW postanowiło nie pobierać opłat egzaminacyjnych od młodzieży i dzieci uczących się.
http://www.pzw.or...a_egzaminy
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

konrii98
Ale jak ja sobie wyrobie to obydwie osoby mogą łowić, czy tylko ja,i czy ja mogę już zdawać na kartęFrown (żeby łowić pod opieka osoby dorosłej która nie ma kartySmile ) ???(mam 12 lat) (patrzcie na datę edytacji a post po moim jest starszy)
Edytowane przez konrii98 dnia 03-03-2010 16:01

Pawel_Bog
Możesz mieć dwie wędki. Kolega spokojnie może z tobą łowić, Ty masz jedną wędkę, a On drugą. W czasie kontroli mówisz, że sprzęt jest twój i po problemie. ouch Nikt się do tego nie przywali, bo nie będą wiedzieli. Wink
Edytowane przez Pawel_Bog dnia 18-02-2010 19:07
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

aardwark
Padło stwierdzenie, że karta wędkarska jest na całe życie - ma ktoś może pojęcie, jak odzyskać zgubioną. Zdawałem całe lata temu, i mi ja wcięło

http://www.teleskopy.net
konrii98
Trzeba iść do koła w którym jesteś oni powiedzą ci co i jakouch
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Sz4k4l
U Nas istnieje coś takiego jak Licencja Imienna wystawiana przez G.R.Ł czyli tak jak by zezwolenie na amatorski połów ryb. Na jeden dzień licencja kosztuje ok 12 zł, na rok ok 70 zł. Bez żadnego zdawania egzaminów. Czy na tej licencji mogę łowić na wszystkich rzekach znajdujących się w moim powiecie?
Only Narew(Łomża,Wizna,Ruś,Nowogród)

Wędkuje od niedawna...
Zafascynował mnie Spinning

Mich101
[mail]
Sz4k4l napisał/a:
U Nas istnieje coś takiego jak Licencja Imienna wystawiana przez G.R.Ł czyli tak jak by zezwolenie na amatorski połów ryb.
[/mail]

Kolego Sz4kl4 najprościej będzie jak się udasz do nich i oni ci odpowiedzą.Pierwszy raz słyszę o takiej licencji.Do połowu ryb na wodach PZW jest potrzebna karta wędkarska z uiszczonymi składkamiWink.Może ta licencja jest na wody dzierżawione?
POZDRAWIAM MICH101

WĘDKARSTWO TO HOBBY NIE DO ZASTĄPIENIA

..........................................................................................................................................
Raj utracony...
http://www.narybk...ost_112259

http://www.narybki.net
Sz4k4l
Z tego co wiem to teraz Narew i Pisę dzierżawi jakiś Warszawiak. A G.R.Ł to Gospodarstwo Rybackie Łomża
Only Narew(Łomża,Wizna,Ruś,Nowogród)

Wędkuje od niedawna...
Zafascynował mnie Spinning

Cypisek
Istnieje taka możliwość, że ktoś to wykupił i udziela sobie licencji widziałem cos takiego w Łebie tylko nie pamiętam czy to było jezioro Sarbsko czy Łebsko ale napewno ktoś dawał takie licencje.
Dulce et decorum est Esox lucius łowić Wink

soap
Witam
Chciałbym sie zapytać o wymiar ochronny następujących ryb:
-okoń
-płoć
-leszcz
-krąp
bo użytkownicy piszą na forum '' pytali mnie o wymiar ochronny szczupaka płoci i okonia"
z góry dziękuję

Wszystkim życzę dużych rybek Frown

Semi
Te ryby oprócz okonia w Mazowieckim okręgu nie maja wymiaru. Ale niektóre okręgi wprowadzają wymiar na płoć. Z tego co wiem to krąp i leszcz nie ma wymiaru w całej Polsce.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

walus695
A samemu na wodach PZW moe łowić w wieku 14 lat?
pozdrawiam waluś Grin
Wędkarstwo to co tygryski lubią najbardziej.

LeszczykSWDN
Jak masz karte to tak ale tylko w dzień, w nocy jak skończysz 16 lat to możesz łapać sam.
Okoń - Perca fluviatilis
Na bezrybiu to i splont jest rybą...

kajoj12
Trzeba mieć określony wiek żeby zdawać karte ???

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się