Wrzesień 02 2014 01:25:23
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
4% [2 głosów]

Świetlik
Świetlik
37% [20 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
54% [29 głosów]

Małpka
Małpka
4% [2 głosów]

Inne
Inne
2% [1 głos]

Ogółem głosów: 54
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rzeka Raba
Exodus
Zaczne ja Wink Byłem dzis na rabie w poszukiwaniu pstraga . Na sam początek siadł klenik.
images21.fotosik.pl/21/499bfbeebfdf33a6m.jpg

Potem było tylko zle, kiedy chciałem zrobic zdięcie kleniowi do nowego newsa, siadły baterie. Potem poslizg i kołowrotek złamanySad
images21.fotosik.pl/21/27894ba2b0091131m.jpg
Ale jutro znów jade, byłem zaledwie 30 minut na rybach
Edytowane przez Exodus dnia 25-02-2007 19:05
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Lord
No,wielka tragedia,napisz do producenta,moze ci wysla nowa raczke?

Pozdrawiam
Lord

Rybcio
Exodusie jestem pod wrażeniem jak zobaczyłem zdięcie Raby.Grin
Niewiedziałem że na dole jest taka szeroka, jak dla mnie to jest kawał wielkiej wody Grin Ciekaw jestem jak tam jest głęboko.Wink
Jezeli chodzi o złamaną korbkę to Ci wspólczuje ale jak wiesz wypadki nie chodzą po świecie tylko po ludziach Sad
Wiesz ile razy mnie spotkała taka sytuacja...Smile
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Exodus
Srednia głebokość to około 100cm, czasem znajdziesz na tym odcinku dołki do 150 cm Jest to dość dobry odcink pstragowy. A kołowrotek daruje sobie, mam ich jeszcze pare w zapasie Wink
images20.fotosik.pl/91/4ee29f60c32f6019m.jpg

Labedziak
A ja znalazlem w starej gazecie artykul o tej rzece,moze juz nie jest aktualny,ale zainteresowani na pewno przeczytaja z ciekawoscia Pfft

Atykul z Magazynu wedkarskiego nr.2.2000,napisal Wojciech Piziak.

images21.fotosik.pl/104/71efd53fe466be78m.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

marcin_74
Dn. 25 .03 wybralismy sie z ojcem na mały rekonesansik (po obiedzie[sleep])nad stradomke ,zobaczyc co i jak. Piekna rzeka ,sliczna pogoda ale nic sie nie wydarzyło. Wracajac juz w strone domu zatrzymalismy sie jeszcze na chwile na Rabie w miejscwosci Chełm( ponizej mostu na 4 kraków -tarnów), tez dla małego rekonansu sprawdzic czy woda zyjeWink. Po 20 min słysze J E S T i kierujac wzrok w strone ojca widze ok 1 metra nad powierzchnia wody piekna rybeShock. Był to pstrag potokowy 45 cm. Tu musze przyznac ,co rzadko nam sie zdarza ,ze zabierzemy rybe do domu[disapprove] na kolacje. Jeszcze tata miał drugiego pstraga na wedce ( stwierdzilismy ,ze miał ok 35-38 cm) wyskoczył na brzeg i sie spiał. Oba brania na woblerka własnej roboty(imitacja pstraga). Nie kryje ,ze było to dla nas duze zaskoczenie ze takie pstragi pływaja na tym odcinku rzeki raby. PozdrawiamWink Niestety nie mamy zadnych zdjec[disapprove]
Edytowane przez marcin_74 dnia 14-04-2007 11:36

Exodus
To co się dzieje z moim odcinkiem rzeki Raby, woła o pomste. Cały odcinek od rzeki Stradomki do mostu w Cikowicach, świeci praktycznie pustkami. Nie ma wędkarzy, a o rybach juz nie wspomnę.
Co się stało ? To, co coraz częsciej spotykamy w innych wodach. Rzeka jest uregulowana, wszystkie krzaki wycięte, ryba nawet nie ma się gdzie schować.
Obserwując rabe poniżej zapory w Bochni, widać że tętni życiem. W moich okolicach, nawet nie ma gdzie poobserwować wody. Brak krzaków zdecydowanie odstrasza te ryby.
Poniżej mostu w Chełmie jest żwirownia na rzece rabie, czasem leci tak brudna i usyfiona woda, że wszelakie łowienie graniczy z cudem.
Na tym odcinku byłem z 20 razy w tym roku i nie złowiłem nic Sad. Na odcinku poniżej Bochni, zgłaszam ryby do toplisty.
Nic, myslę że za jakiś czas, przyroda sobie z tym poradzi.

nemo309
Exodus napisał/a:
To co się dzieje z moim odcinkiem rzeki Raby, woła o pomstę. Cały odcinek od rzeki Stradomki do mostu w Cikowicach, świeci praktycznie pustkami. Nie ma wędkarzy, a o rybach już nie wspomnę.
Co się stało ? To, co coraz częściej spotykamy w innych wodach. Rzeka jest uregulowana, wszystkie krzaki wycięte, ryba nawet nie ma się gdzie schować.
Obserwując Rabę poniżej zapory w Bochni, widać że tętni życiem. .......

Tętni coraz słabiej Exodus. Niestety RZGW zezwoliło w tym roku na wycinkę wierzbiny na brzegach Raby od Proszówek w dół rzeki. Rozmawiałem z pracownikiem RZGW na temat wód jakie znajdują się w okolicach Bochni a w szczególności interesował mnie los starego Rabiska i dawnego wyrobiska w Damienicach. Gospodarze wód bardziej są zainteresowani aby śmiertelnicy nie zabierali głosu na temat stanu wód !!!. Wskazałem kilka prymitywnych wysypisk śmieci w obrębie koryta rzeki, kilka cieków szamb, a także miejsca gdzie zanieczyszczenie Raby powoduje skażenie wody pitnej /przed ujęciem wody w Damienicach/. Rozmowa z członkiem Zarządu PZW w Bochni też raczej nie przyniesie skutku.
Przyjąłem sobie postanowienie że jeżdżąc na rybki w obecnym sezonie będę robił zdjęcia i opisywał takie miejsca - a udokumentowane zdjęciami opisy prześlę do odpowiednich organów administracji państwowej z zaznaczeniem dla każdego z organów które z pozostałych instytucji zostało poinformowane o tej sprawie.
Jest to po części niczym walka Don Kichota z wiatrakami , ale no cóż.......mam nadzieję chodzić z wnukami lub wnuczkami na ryby podczas emerytury.

kolamilan
Witam- jak wczesniej napisalem temat rzeka raba, kolega tutejszego foru znalazł odpowiedni tematSmile dziekiSmile Chcialem spytac ,a widze tu kilka jednostek pochadzacych z okolic rzeki Raby ,Stradomki chcialem sie dowiedziec cos więcej o rzece Stradomka, odcinek zwanej pompowni na stradomce do ujscia raby, jaka tam jest woda: nizinna ,gorska ? Z gory dziękuje pozdrawiam zapalonych wedkarzy.
Edytowane przez Arturo B dnia 07-10-2008 12:26

Exodus
Stradomka do ujscia jest rzeką górską.

kolamilan
Wiec cała stradomka jest rzeką gorską- tak?? Nawet od łapanowa i tam wyzej?? Są tam wogóle jakieś kontrole ,bo wiele razy widzialem jak wedkarze łowili normalnie na splawik i moge zalozyc ze bez karty wedkarskiej, czy ta rzeka jest wodą PZW???
Edytowane przez Arturo B dnia 07-10-2008 12:24

kolamilan
?????????? Chcialbym wiedziec, bo nie chce miec nie przyjemnosci kupe, bo nie wime czy robic oplaty dodatkowe bo mam karte ,ale nieejstem z tego kola pzw prosze o pomoc
Edytowane przez Arturo B dnia 07-10-2008 12:22

kolamilan
Chyba już nkt nie łowi na rabie??

Exodus
Łowi, łowi. Tylko szczerze nie można zrozumieć co piszesz. Z miłą chęcią bym Ci odpisał tylko nie wiem co.

Stradomka i Raba są często kontrolowane. Wiadomo, że nie co dzień są i w każdym miejscu. Wykup zezwolenie, łow zgodnie z zasadami, a szyja napewno nie będzie bolec od częstego rozgladania się. Dodatkowo nie stracisz nerwów.
Woda jest PZW. Raba okreg Krakowski i Tarnowski, to samo Stradomka.

kolamilan
Temat Raby ucichł ,więc jak łowisz napisz czy ryba tam bierze i jaka?? hehe Czemu myślisz, ze ja tam łowie z bolącą szyją?Smile Szczerze mówiąc wychowałem sie wędkując na stradomce... i do tej pory żadnej kontroli nie bylo.. a nie jestem z tego woj.tylko przyjeżdzam tam na wakacje... a na rabie jeszce nigdy nie lowiłem i chciałbym sie wybrać na kilku dniową przygode na Rabe pozdrawiam.

Zasady forum -przeczytaj zanim napiszesz kolejny post ,a ja zostane zmuszony do jego skasowaniahttp://www.narybk...post_52142

kolamilan
Coś zle napisałem?? Że dostałem status upomnienia?? Chyba nie nabroiłem? Wink
Edytowane przez Arturo B dnia 07-10-2008 22:34

Exodus
Ryby w rabie. Takie jak wszedzie w górskiej rzece. Technika łowienia dokładnie taka sama jak na stradomce, tylko że na rabie poniżej ujścia stradomki, możesz łowić na każdą przynete.
Najwięcej jest klenia i świnki, potem brzana, certa, pstrag, w dolnych partiach szczupak i sum.

kolamilan
Exodus dzieki za wiadomośc, a mam jeszcze takie jedno pytanko czy w Bochni w sklepie wędkarskim da sie wykupić opłate na wędkowanie na rzece Raba?

Exodus
Tego akurat Ci nie powiem. W necie jak poszukasz znajdziesz do niego tel. wiec lepiej sobie zadzwoń.

mateusz1624
Exodus mam takie pytanko,czy w Cikowicach na rabie sa szczupaki???Pfft

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się