Sierpień 15 2018 20:19:45
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić jesiotra?
Exodus
Wasze sposoby na ta rybke, czyli jesiotra. Ostatnio został zarybiony zbiornik tą rybką, wiec czekam na wasze podpowiedzi Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

skrzypek100
Czerwony robal
Wędkarstwo - To co tygrysy lubią najbardziej :-)
WYPUSZCZAJ RYBY - NO KILL!!!!
images25.fotosik.pl/214/5b9996c9e47460fd.jpg

kowboj
W ubiegłum roku byłem na łowisku komercyjnym w Krzyszkowicach koło Myślenic co prawda nie udało mi się złapać jesiotra lecz byłem świadkiem jak innym wędkarzom ta sztuka się udała.W tym dniu zostały złapane trzy jesiotry i nic w tym nie było dziwnego .Lecz w chili zacięcia jesiotra ten z całą siłą wyskakuje na powieszchnię wody co daje efekt dla wszystkich wedkarzy stojących oraz ogromne zdziwienie.Z tego co wiem to czerwony robak oraz średniej wielkości dżdżownice.Jesiotry na tym łowisku są o wadze ponad 17 kg.lecz cena jest 25zł za kilogram.Pozdrawiam.

tylko dla nielicznych
Labedziak
Ja sam osobiście jeszcze żadnego jesiotra nie złapałem,ale kolega mi opowiedział,który już parę złapał,jak on je łowi.
Jego ulubiona przynętą są larwy pszczół.
W następnej kolejności czerwone robaki,rosówki,białe robaki,ser,i na Frolic tez już złapał.
Inni łapali na kawałki ryb,mięso małży,kulki proteinowe.
Czyli można powiedzieć ze jesiotr jest wszystkożerny Pfft

Lowi je metoda spławikowa,przynętę kładzie na dnie,blisko brzegu,na granicy płytkiej i głębokiej wody.

images20.fotosik.pl/115/1c81cc97eff40dcd.gif

Ryba ta bierze w dzień,jak i w nocy,ale najlepsze wyniki są wieczorami i z rana.
Branie jest na początku spokojne,ryba skubie tylko przynętę,by potem szybko z nią uciekać.
Tak jak już Kowboj napisał,ryba na początku szaleje,wyskakuje na powierzchnie,po chwili jednak daje się dość łatwo wprowadzić do podbieraka.
Edytowane przez Labedziak dnia 10-12-2009 22:09
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

arturoes
Mam zamiar wybrać się na zbiornik w którym ponoć występuje jesiotr w dużych rozmiarach,lecz nie wiem od czego zacząć.jakieś komentarze dotyczące sprzętu i zestawów.

Szader
Jesiotr jest raczej wszystkozjadliwy ja widziałem na komercyjnym brania tych rybek na kukurydze i kulaski , a kulaski to byłzapach chyba ośmiornicy czy coś takiego . Faktycznie skacze nad wode sam widziałem Wink

misiek_sw
Ja oglądałem w Taaaaka ryba jak łapali na śmierdzący kawior zawinięty w rajtkę,a ja łapałem jeśki na kukurydzę waniliową i na rosówki ...

Semi
Latem często jeździmy całymi rodzinami rekreacyjnie na łowisko specjalne w podwarszawskim Halinowie, jest tam sporo jesiotrów i powiem szczerze, że nie było problemu żeby je złowić. Niedaleko brzegu robiliśmy chmurę zanęty w wodzie i w tą chmurę umieszczaliśmy zestaw spławikowy z rosówką , bądź dorodną dendrobeną, kilka sztuk zawsze się wyjmowało. Sam hol tej ryby to niezapomniane przeżycie , wyskoki , tańce na ogonie. Łowione przez nas sztuki nie przekraczały 3 kg, ale dawały kupę radości z holu.
images43.fotosik.pl/237/863c443838a2973dm.jpg
images33.fotosik.pl/297/8c81bcc52ec3fbbfm.jpg
Edytowane przez Semi dnia 11-12-2009 16:45
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

catchandrelise
Exodus napisał/a:
Wasze sposoby na ta rybke, czyli jesiotra. Ostatnio został zarybiony zbiornik tą rybką, wiec czekam na wasze podpowiedzi Wink
No właśnie ja też ostatnio wpuściłem 5 jesiotrów do mnie do stawku. W książkach pisze, że żywi się bentonicznymi bezkręgowcami głównie mięczakami i żyjącymi przy dnie rybami także ogólnie chyba preferuje różnego rodzaju mięsko.
Kiedy wytniemy ostatnie drzewo, kiedy ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy.

BynQ
Bez problemu łowiłem na pęczek białych robaków
Nie ważne jaka ryba ,choćby mała płoć[img]http://www.otofotki.pl/img6/obrazki/kx9066_flyfisher1.gif[/img] is not a valid Image.

RybakSebek
Wiecie może gdzie jest takie jezioro/staw z jesiotrem ?? nigdy go nie złowiłem
Edytowane przez bobo160 dnia 05-04-2010 12:34

Exodus
RybakSebek jest w Hiszpanii jedno. Pisz normalnie i konkretnie.
Edytowane przez Exodus dnia 04-04-2010 21:11
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

konrii98
A ja w widziałem na filmie "wędkarstwo męskie hobby"jak ciągnęli dwu metrowe jesiotry na filet z jakiejś rybki,mówili że jesiotry są padlinożercami i większe sztuki tak łapią (ten film był kręcony chyba w kanadzie)(tytuł tego filmu to "tańczący z jesiotrami"Wink
Edytowane przez konrii98 dnia 05-04-2010 10:15
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Kondzio154
Też widziałem ten film. Proponuje Konrii przy oglądaniu filmów o ,, Dużych rybach" skupić się na poprawnym pisaniu, a wtedy Twoje przesłanie dojdzie do każdegoWink.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
adasek2311
Jesiotry na stawach prywatnych można złapać na rosówkę, a nawet na kukurydze.
Powodzenia w wędkowaniu!!Frown
?1!Angry

michal1320
Witam! Byłem dziś z kolegą na rybach. Był to kolegi prywatny staw, byli też goscie i złowili jesiotra(była to ryba strasznie długa, po grzbecie jakby szara a z dołu biała miała podłuzny pyszczek). Kolega wspominał że zarybiali jesiotrem(sztuki okolo 1m były wpuszczane do stawu) mineło z 5 lat od ich wpuszczenia do stawu. I mam zasadnicze pytanie na co łowić te ryby? w jakim czasie.
Dodam ze staw jest dość spory po srodku znajduje się wyspeka, porosnieta krzakami.

Ktoś mi powie na co łowic te ryby. i w Jakich okolicach???
Edytowane przez Labedziak dnia 03-09-2011 12:30

WegorzMajster
Pęczek rosówek 4-5 sztuk, 3 m. od brzegu, albo koło tej wysepki z 2 m. od niej .
Edytowane przez bobo160 dnia 03-09-2011 22:22

michal1320
I jeszcze jedno może jakaś zaneta??

konrii98
Jesiotry to padlinożercy czyli możesz (nie musisz) dać do koszyczka nieco suszonej krwi a na haczyk tak jak węgorzmajster napisał 4-5 rosówek albo zdechłą rybkę dobrze by było żeby ta zdechła rybka się lekko zaśmiardła (1- 2 dni w wiaderku z wodą albo na słońcu) ja ci polecę bardziej zestaw na oliwkę i na hak takowa śmierdząca rybkę :-) Jesiotry mają doskonały węch więc raczej na pewno coś złowisz Wink
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

MateuszT
Po co "zaśmiardła"Kij Ta ryba i tak ma wystarczający węch by odnaleźć zdechłą rybkę.
Kolejny mit o zaśmiardłej rybie, im bardziej śmierdzi tym bardziej czuć, tak? Moim zdaniem to jeszcze bardziej odstrasza ryby. Świeża, pachnąca rybka z naciętym brzuchem to najlepsza opcja. ouch

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się