Październik 22 2018 03:24:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Dziś na rybach
 Drukuj temat
Dziś na rybach-Łowiska morskie 2009-2018
Labedziak
Na wasza prośbę otworzony został jeszcze jeden temat:

Dziś na rybach - Łowiska morskie 2009-2018

Czekamy na wasze wpisy.
Edytowane przez Labedziak dnia 24-02-2018 18:02
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Bartek
Chyba ja zacznę.
Dziś wybrałem się na Wolin (kanały koło Recławia) aby połowić płotki. Jakoś dziś za dobrze nie chciały współpracować. Złapałem ich 10 szt. i jeszcze jedną rybę, której nie jestem pewny czy to leszcz czy krąp?

images42.fotosik.pl/116/019fb6de72e361e1m.jpg

Wychodzi na to ze krap.Ma w lini bocznej okolo 48 lusek.
Zobacz ten post - http://www.narybk...post_32174

Też mi się tak wydawało. Dzięki beer

Ostry
Być może to potrzebne, ale w dziale morskim od dawna już funkcjonuje taki temat: http://narybki.ne...ad_id=2561

Edytowane przez Labedziak dnia 24-09-2009 15:57

Bartek
Mi chodziło aby takie tematy były w jednym miejscu a tu są wszystkie "dziś na rybach" Wink

Bartek
Dziś znów uderzyłem w to samo miejsce. Wyniki byłe mizerne, kilka płotek i krąpi. Jeszcze deszcz mnie złapał i teraz się suszę na sznurku Pfft

Bartek
Wczoraj pojechałem do Mrzeżyna za okoniem, lecz nie było miejsca aby swobodnie zarzucić (tylu wędkarzy). Poszedłem więc na koniec mola, ale zero podbić za to śledź wczoraj ładnie brał, tylko szkoda że nie miałem zestawów na śledzia(choinki). W sobotę uderzam na Wolin może tam coś będzie chciało współpracować. Wink

muniek
Wczoraj z dwoma kumplami pojechaliśmy na nocny odpływ do Sheerness UK. W sumie wyciągnęliśmy ponad 60 dorszy 25-30cm i dwie flądry. Pogoda była idealna, a rybki brały jak najęte. Jak na mój pierwszy połów morski było całkiem nieźle. Złapałem 30 dorszy i te dwie flądry.

Bartek
Dziś pojechałem zobaczyć na Wolin, czy okoń grasuje. Okoni niestety brak, ale za to ładna płota ok. 35 cm brała, niestety mam sklerozę i zapomniałem zabrać aparatu. Złapałem 10 płotek, wszystkie z powrotem do wody.Wink
Może jutro mi się uda wyskoczyć, jak narzeczona mnie puści (mam z tym problem). Sad
Edytowane przez Semi dnia 28-11-2009 23:07
{}

arturoes
Dzisiejsza nocke spedzilem na srodziemnym lowiac z brzegu .Efekt mizerny 6 malutkich sargo i 30cm kongria.O 4,30 podplynela barka i jakies 250m przed moja miejscowka wyciagnela sieci .Strasznie mnie to wnerwilo i wrocilem do domu a do tego aparatem zrobilem kilka fotek i padla bateria.Ogolnie lipa ale ponoc ma byc juz tylko lepiej.

Bartek
Wczoraj ze szwagrem pojechaliśmy pod wieczór na plażę do Niechorza w nadziei za leszczem. Leszcza niestety nie udało nam się złapać ale płotki i flądry brały nieźle. Efekt wczorajszych połowów to 15 płoci takich 30 cm i 1 flądra ok 40 dkg. Wink
Powoli trzeba będzie częściej jeździć na plażę, ryba się ruszyła.
{}

Bartek
Wczorajsze połowy z plaży można powiedzieć że były bardzo udane. 4 leszcze i 9 płoci, które udało się nam wyciągnąć. Jeden leszcze wypiął się przy samym brzegu i 2 razy zerwane przypony (nie wiem co to były, ale musiało być duże - przypon 0,30 mm).
Może dziś jeszcze raz spróbuje jak przestanie padać. Wink

images43.fotosik.pl/289/ed293516c2f29fd3m.jpg
Edytowane przez Labedziak dnia 03-05-2010 10:49
{}

Bartek
Wczoraj po południu pojechałem ze szwagrem na plażę do Niechorza. Zapowiadał się ciepły i piękny dzień, gdy zjawiliśmy się ze szwagrem na plaży przywitała nas piękna mgła, nic nie było widać. Trzy godziny bez brania, myśleliśmy że już nic nie złapiemy, ok. godz. 20.30 szczytówka zaczęła się kiwać zacięcie i przyjemne pulsowanie czuje na wędce. Leszcz miał 47 cm, za parę minut u szwagra wędka zaczyna się wyginać i też ląduje leszcz 42 cm. Morze bardzo spokojne mała falka. Wink

P.S. Laba to co widziałeś na kamerze to była mgła, a nie kamera popsuta tak jak mi się wydawało. Wink
{}

Bartek
W niedziele wybrałem się ze szwagrem do Mrzeżyna zobaczyć czy płotka się ruszyła. Niestety ani płotki ani innej ryby nie było. Port w Mrzeżynie zamarznięty grubą warstwą lodu, że można spokojnie wchodzić, było 4 chętnych co łapali spod lodu ale wyniki beznadziejne. Rzeka Rega na odcinku od mostu z Mrzeżynie w górę, także zamarznięta. Wyjazd zakończył się totalną porażką. Wink
{}

Bartek
Wczoraj pierwszy raz w tym roku pojechałem na plaże. Pogoda super, wiatr trochę mocny ale od lądu, Bałtyk gładki jak stół. Rybki nie dopisały, szwagier miał jedno branie ale zacięcie było puste, u mnie jedna fląderka jak dłoń i płoć ok. 30 cm. Wyjazd można powiedzieć że udany, ponieważ coś się zadziało. Frown
{}

borovik
Łowisko: wybrzeże morskie pomiędzy ujściem Martwej Wisły (Nowy Port/Westerplatte) - Port Północny - ujście Wisły Śmiałej (Górki Zachodnie)
Śledzików coraz więcej ale jeszcze za wcześnie na run.
Na dwóch wędkarzy na łodzi po dwa ogony, czyli słabizna.
Wszystkie złapane w rejonie Nowy Port.
Próbujących złapać śledzia więcej niż tych złapanych.
Nie zaglądaliśmy kolegom w wiaderka ale obserwowaliśmy z łodzi.
Dużo, coraz więcej ludzi na nabrzeżach. Śledzi w ławicach sporo ale na echosondzie trudno określić czy to właśnie one? Wygląda, że są ale jeszcze kilka dni trzeba odcierpieć na podwyższenie tętna.

Preferowana przywieszka:

images45.fotosik.pl/783/3a8b173b9e640ec0med.jpg

Wpis Frown dotyczy dnia 5kwietnia
Edytowane przez borovik dnia 06-04-2011 10:30
Wszyscy robimy głupstwa, dzięki temu życie jest ciekawsze

BartosH
Dziś wyskoczyłem na belonę w okolice orłowskiego klifu, na molu tłok, o 7 rano było ciężko o miejsce, co 5 metrów spławikowcy, próbowałem z brzegu brodząc, belona chyba po za zasięgiem rzutów. Machnąłem parę razy z mola, to jedna mi odprowadziła blachę i to wszystko.conf Łowiący na trupka przy mnie kilka ryb wyjęli, ale też bez rewelacji, bo przy ponad 20 wędkarzach, co przekłada się na prawie 40 wędek, w ciągu godziny złowili chyba 5 sztuk.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Bartek
W sobotę wyskoczyliśmy ze szwagrem i znajomym na plażę w Pogorzelicy. Efektem u mnie było 1 leszcz i 1 płoć, szwagier 1 leszcz i 1 flądra a znajomy złapał pięknego okonia. Niestety zdjęć ryb nie ma ponieważ zapomniałem zabrać miarki do pomiarów, ale za to wrzucę później zdjęcia plaży i zachodu słońca. Wink
{}

Frantic
Właśnie wróciłem z Zatoki Gd.
Wiatr z rana robił rzekę z prawej i z lewej strony Półwyspu, tak, że nie dało się łowić.
Z Lugiera wyszedł dorszyk

images38.fotosik.pl/900/b04afe764900b66amed.jpg

Kilka się spięło, no a potem na głębokiej wodzie bociany poćwiczyliśmy.

images38.fotosik.pl/900/f56f7ba7c048a659med.jpg

Po południu wiatr wzrósł na tyle, że praktycznie nie dało się łowić. Od torpedowni do portu płynąłem godzinę... Mógłbym szybciej, ale nie wiem czy łódka byłaby w jednym kawałku.

Jak wyjeżdżałem, Borovik właśnie szykował się do wypłynięcia... Ciekawe,c o tam chłopaki połapali...
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
borovik
Wczoraj wieczorem popłynęliśmy z kolegami na Zatokę Gdańską w poszukiwaniu podwórkowego BigGame.
Wiatr, fale i prąd wody skutecznie zniechęcił nas do dłuższego łowienia bolków (tak nazywam kilogramowe dorsze).
W sumie, na naszą trójkę mieliśmy po jednym ogonie.
Swojego wypuściłem po mamusię ale nie chciała do nas wyjść.
Wstępnie umówiliśmy się z nią i z Windfiderem na wtorek.
Noc przespaliśmy na łodzi pod Twierdzą Wisłoujście a rankiem popłynęliśmy na morskie wody Martwej Wisły.
Padł jeden sandacz na gumę w trollingu z ręki w wykonaniu Piterka.
Drugi ściągnął gumę z haka (pewnie domyślicie się komu?)
Tak wygląda rozradowany Szczęściarz...

images38.fotosik.pl/902/e3563b0d15a677dfmed.jpg

Okonki gryzły także ale malutkie.
Była fajna zabawa, miłe spotkanie kolegów na wodzie.
Edytowane przez borovik dnia 13-06-2011 09:31

borovik
Wczoraj kolejny raz popłynąłem na Zatokę Gdańską swoją krypą.
Chciałem namierzyć nowe miejscówki z uzyskanych wcześniej namiarów.
Hmmm, totalna niechęć ryb do współpracy disa
Poprzednio, jak wypuszczałem małego, wymiarowego dorszyka umówiłem się z jego mamuśką.
Zero odpowiedzi.

Księżyc wariował wieczorem a ja tłukłem, czesałem tą wodę spiningiem i nic...

Zameldowała się jedna fląderka na pokładzie a na spinie kiszka totalna.
Wracać na Wisłę? Dylemat spory bo na echu trochę ryb było.

W końcu popłynąłem na swoją starą miejscówkę na Zatoce a tam szok!
Obstawiona sieciami Smile Załamka.

Postawiłem łódź w dryfie i śmigam spinem dalej.
Na drugiej wędce szprotka i tobiasz wloką się za łodzią podrygującą na fali.

W końcu, po ok. 5 godzinach bezskutecznego czesania wody długo oczekiwanie branie na ulubioną gumę 4-L z 50-gramową główką Gamakatsu na haku 8/0.
Jest pierwszy doorsz.

Na echu 14m głębokości, zero ryb - kotwica w dół i łapię dalej.
Nie mija kwadrans melduje się kolejny doorsz.
W chwilę później następny.
Nie jest źle.

W ciągu dwóch godzin wcale nie intensywnych brań wyjąłem 11 ryb + dwie plaskate.
Po braniu ostatniej flądry ponownie założyłem kija w uchwyt trollingowy i przygotowywałem spina do akcji.
Nagle uchwyt załamuje się pod ciężarem wędki lub brania i wpada do wody Smile Masacra.
Silny, solidny kij Shimano Hiperloop i multik tej samej firmy topią się w ułamku sekundy.
Branie czy jakiś defekt, błąd?

Użyłem spina próbując wyjąć draństwo z wody i hahaha udało się za trzecim trałem.
Jak dobrze, że stałem na kotwicy.
Trudno wyczuć, co się stało?
Ważne, że udało się uratować sprzęt na mocne ryby.

Udało się także wyjąć kolejną 'życiówkę" - nie tylko w dorszu.
Po ćwierć wieku oczekiwania pobiłem swój krajowy rekord, z resztą nie tylko ten jeden.
Do tej pory moja najcięższa ryba to szczupak 3360g.
Teraz wyciągnąłem dorsza 72cm/4120g

images38.fotosik.pl/911/9241bc99b793d2ef.jpg

Była jazda.
Kilka tygodni wcześniej parę ryb porwało mi zestawy w trakcie holu i wyjmowania ręką.
Myślę, że to były dorsze ale kto to wie?

Tym razem wcześniej zmieniłem plecionki na nowe.
Żadna ryba mi jej nie zerwała, jak poprzednio.
Wypróbowałem stary, z odłamanym czubkiem kijaszek o cw 25g ( huha )
Jest krótszy i sztywniejszy niż poprzedni.
Bardzo lekki i z krótszą rękojeścią.
Inny kręcioł też sprawdził się mimo dokręcenia prawie na maxa.
Te rybska są naprawdę silne.
Kij często był wygięty w pałąk a kręcioł oddawał plecionkę ouch
Zajefajnie było to wszystko przeżywać.

Tym razem nie oddałem rybom żadnej gumy, nawet krętlika, nic.
Guma po kilkunastu braniach wyglądała fatalnie

images47.fotosik.pl/932/9fda9a0ba36bf8ddmed.jpg

ale pełne, 20L wiaderko z rybami było... ciężkie.

images39.fotosik.pl/905/2d555572f103c01dmed.jpg

Po powrocie do mariny długo się pakowałem.
Byłem w pełni usatysfakcjonowany.

images50.fotosik.pl/933/f7572052f04328b2med.jpg

Ryby rozeszły się w mig po rodzinie, sąsiadach...
Zięciulo sam wcisnął 1,5kg fileta na jednym posiedzeniu.
Może uda się jutro uwędzić jednego?
Moczy się właśnie w solance.
A ile wątróbki...przyrządzam ją w/g przepisu Kapsla, z Passata 7.
Mniód w gębie beer

Jeden z dorszy miał dziwny, płaski żołądek.
Udało mu się wciągnąć wcześniej 17cm flądrę Wink

Jak wcześniej w większości łapałem samice to tym razem same samce.
Podejrzane.
Edytowane przez borovik dnia 17-06-2011 11:20

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się