Maj 22 2018 00:21:06
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rekord Anglii-Leszcz 10,43 kg.
Labedziak
Został pobity rekord Anglii w leszczu.
Nowy rekord wynosi 10,23 kg.( 22lb 9oz )

[img]http://www.gofishing.co.uk/upload/35596/images/4.JPG[/img] is not a valid Image.

foto: Mark McKenna

Więcej napisane jest tam.

http://www.gofish...d-broken//

Jak by ktoś więcej przetłumaczył,byłbym wdzięczny.

10,23 kg.( 22lb 9oz ) przeliczyłem to tym programikiem.
Mam nadzieje ze dobrze Wink

http://einheitenr...ichte.html
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Semi
Zawsze marzyłem o złowieniu leszcza w granicach 5 kg, a tu proszę jaki gigant, jestem ciekaw czy na naszych polskich łowiskach pływa taki wielkolud, myślę że tak. Powstaje dużo nowych łowisk specjalnych , gdzie ryba nie wie co to głód , bo walą kulki i kukurydzę z każdej strony Wink, więc przyrosty ryb spokojnego żeru są duże.Nie chcę takiego dużego, na razie 5 kg mi wystarczy. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Pawel_Bog
Semi - Wydaje Mi się jednak, że nigdzie w Polsce nie ma takiego Leszcza... Wink Wchodząc na to forum dzisiaj, gdy zobaczyłem nagłówek tematu "...Leszcz 10,23 Kg." Pomyślałem sobie, że to po prostu nie możliwe. A jednak. Wink Piękna ryba. i tyle w tym temacie. Wink Cool
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

Adam014
Mi również ryba się bardzo podoba, bo lubię ją łowić.Ulubiona moja ryba z białej, ale wydaję mi się, że zdjęcie zbytnio nie oddaje tak tej wielkości ryby, ale oczywiście wielkie brawa się łowcy należą.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Kondzio154
Ryba imponująca, a rekord jak dla mnie kosmiczny, na prawdę powyżej 10 kg to ciężko coś skomentowaćWink.
Co do polskich wód to ostatnio również pobito rekord, ale ten ,,nasz" leszcz jest 3 kg mniejszy.
No, ale do czego zmierzam, sam w to nie chce wierzyć, bo informacja z trzeciej reki od znajomego, który rozmawiał z rybakiem. W lipcu na jeziorze Wigry w siatkę rybacy wyciągnęli leszcza, uwaga 12 kgWink!!!. Osobiście nie chce mi się wierzyć, bo do takich rozmiarów leszcz raczej na pewno nie dorasta??? No, ale jak na Wyspach Brytyjskich pływają sztuki po 10 kg to czemu w Polsce miało by nie być?.
Pozdrawiam.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
lberlinski
A ciekawe , co te nasze polskie głębiny zamieszkuje, może gdzieś pływa taki potwórWink Jak dla mnie ten leszcz jest z deczka podobny do karpiaGrin Czekamy teraz na riposte ŁabędziakaWink
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

Labedziak
lberlinski napisał/a:
Czekamy teraz na ripostę ŁabędziakaWink

Miłego czekania,szkoda tylko ze się nie doczekasz Wink
Mój największy leszcz jest prawie połowę mniejszy Pfft

A tu wywiad ze szczęśliwym łowcą rekordowego leszcza.

http://link.brigh...9459128001
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

gorgo9
Też zobaczyłem temat i pomyślałem sobie "co to za potwór".. Wink
Ten Pan na pewno musi byc szczęściarzem , bo to jest tak jak z wygraną w toto-lotka Pfft Ten leszcz to w ogóle wygląda jak by był w ciąży Pfft Tak ,że Łabędziak życze Ci większego (może sie znajdzie jakiś na sterydach hehe) ouch
! gorgo9 - Białogard !

Sasza
Ale popaślak...łowca też nie za chudy Grinouch

Adam014
Labedziak napisał:

Mój największy leszcz jest prawie połowę mniejszy Pfft

Żeby w Polsce łowiło się te twoje o połowę mniejsze to znaczy pięciokilowe lechy, łopaty z taką regularnością to naprawdę był bym bardzo szczęśliwy.Także nie masz co narzekać.ouch
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Rybcio
Coś NIEPRAWDOPODOBNEGOGrin
Cały czas staram się wyobrazić sobie jak taki leszcz wygląda na żywo, niestety nie daje radySmile
Jedynie co pozostaje to tylko pogratulować łowcyCool

PS - Proteinka po latach zaczyna dawać o sobie znaćFrown Czas pokaże jeszcze większe okazydes
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Exodus
Krycek napisał/a:

Przewidują również, że ta sama ryba jeszcze raz zagości i pobije rekord Wink
Koleś myślał, że ma karpia, ale jak zobaczył, że to duży leszcz - to pierwszy raz martwił się żeby mu się leszcz nie urwał Wink

Fajna sprawa taki leszcz. U nas pewnie też by zagościła ale na stole kuchennym. Jedni potrafia dbać i wiedzą że rekord zostaje w wodzie, a u nas na kotlety z dużą ilością przypraw, bo tylko tak się da zjeść stare ryby.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

miros
Nie oddaje te zdjęcie całej okazałości tej ryby, ale jak do tond nie sądziłem że leszcze mogą osiągnąć taki imponujący, jak dla mnie wymiar wagowy, obym jak najszybciej doczekał się choć podobnych ryb w Polsce, a na to jest tylko jeden sposób C&R.Wink

Przemi4
Ale kluchaWink. Nie sądziłem że leszcze sięgają takich rozmiarów...
Ten Pan miał co ciągnąć Wink

remi214
Ale smok masakra Wink

Grzes77
Jeżeli to prawda to chylę czoła, ponieważ nigdy nawet nie myślałem, że padnie lech powyżej 10kg. Taki okaz jest największą i najdumniejszą nagrodą za całokształt tego pięknego hobby. Wielki szacun należy się łowcy oraz miejscu, które dało możliwości takiego rozwoju tej rybie.

lakleszek
Pięknie mi się marzy taki 70-80cm a o tym to już szkoda mówić to nie leszcz to bydlątkoWink

lakleszek@interia.pl
Kuba
Taką "Pokrywke od śmietnika" Pfft to chciałbym złowić
FISHING IS LIFE...
The rest just details !!

marec-ki
KubaPoczatkujacy napisał/a:
Taką "Pokrywke od śmietnika" Pfft to chciałbym złowić

A ja bym chciał złowić ten śmietnik, który ta pokrywa przykrywa PfftPfftPfft Hehe nie no okaz RESPECT. Tylko obawiam się jednego, po śmierci tego karpia znanego, że ten leszcz może być drugą maskotką tych "humanitarnych" wędkarzy. Bo przecież skoro drugi raz dał się złowić to znaczy, że lubi być fotografowany !!disa no ale pożyjemy zobaczymy Wink Skoro na polskich wodach złowiono suma 100+kg to obstawiam, że pływają leszcze 10+ Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
sandaczyk1
Ogromny,to skoro tam takie rosną,to w Polsce dopiero powinny być takie.Cool

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się