Luty 24 2018 22:33:20
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Przyrządy do odczepiania haczyków i kotwic
Rybcio
Przedstawiam kilka przyrządów do odhaczania ryb, których nie powinno brakować żadnemu wędkarzowi w czasie wyprawyFrown
Moja torba wędkarska czasami zaopatrzona jest w kilka takich uwalniaczy, jadąc w nieznane mi czasem łowisko nastawiam się na różne rybska.Frown
Parę objaśnień do poniższych fotek:
- Pierwszy cienki drucik stosuje przy odczepianiu uklejek itp.
- Penseta i szczypce wędkarskie służą mi przy każdym łowieniu
- kleszczyki i rozwieracze bardzo są pomocne przy odhaczaniu ryb drapieżnych, przy których często można się nadziać na ostre zębiskaSmile
Pytanko:
Czym się ratujecie w czasie gdy rybsko wam połknie głęboko haczykFrown

images47.fotosik.pl/210/c9408d0ce9588ba7m.jpg images48.fotosik.pl/210/55237f7a06e27a92m.jpg images37.fotosik.pl/206/70a9553e7c431aa0m.jpg
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

Arturo B
Moje przyrządy wyglądają podobnie ,jednak w moim ekwipunku brakuje na dziś rozwieracza ,którego posiałem na jednej z wyprawWinkNoszę też w swoim składzie nożyce lekarskie,którymi posługuję się przy podcinaniu plecionki czy też żyłki.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Hubert_Str
rybcio napisał/a:
Czym się ratujecie w czasie gdy rybsko wam połknie głęboko haczyk

To zależy o jaką rybę chodzi i o ile haczyków. Przy rybach spokojnego żeru jeśli haczyk jest zbyt głęboko to po prostu odcinam żyłkę, ale najczęściej dzięki wypychaczowi mogę go wyciągnąć. Sprawa komplikuje się przy rybach drapieżnych, przy pojedyńczym haczyku można spokojnie odciąć przypon, przy kotwiczkach trzeba sprawdzić czy ryba nie ma spiętego przełyku gdyż wtedy zdechnie, przy kotwiczkach jeżeli nie mogę wyciągnąć szczypcami to obcinam po kolei ramiona kotwiczek obciążkami i je usuwam.

okoniolowca
Ja w pudelku mam chyba 3 szczypce rożnej długości szerokości itp
I jeszcze takie chirurgiczne zagięte Wink. Niezależnie od ryby zawsze coś dobiorę.

A czym się ratuje gdy zapomnę ? Gdy hak jest jeszcze w pysku nawet głęboko używam patyka jako wypychacza a jak jest już w żołądku to porostu odcinam hak i ryba ląduje w wodzie.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Flls
rybcio napisał/a:Pytanko:
Czym się ratujecie w czasie gdy rybsko wam połknie głęboko haczykFrown

Mam w plecaku stare kombinerki i bez pardonu tnę kotwice. Muszę jednak kupić jakieś lepsze szczypce to tego bo te są za szerokie i są krótkie.
Jadę na ryby a nie po ryby.
FEDOR FC !!!
http://pl.youtube...Iz4YLBfuhQ
Cro Cop FC
http://pl.youtube...re=related

Pawel_Bog
Po co mi tyle tego żelastwa targać... hahaha Ja posiadam jedne najtańsze szczypce wyprodukowane chyba nawet przez Jaxon'a, i starczy... Wink Długie i dobre, czy coś więcej potrzeba? Wink Zapewniam że, odhaczycie nimi każdą rybę. Wink
Amur (Ctenopharyngodon idella)
[img]http://pzw.slupsk.pl/ryby/m/1.jpg[/img] is not a valid Image.

Amur jest rybą żyjącą w grupie, liczącej kilka lub kilkanaście osobników. Gdy woda ogrzeje się do temperatury ok. 12 stopni Celsjusza, ryba rozpoczyna żerowanie. Zimuje w grupie, w pobliżu dna, w tym czasie ryba nie pobiera pokarmu, a ciało amura pokrywa się grubą warstwą śluzu.

Semi
Lepiej mieć długie , niż za krótkie. Długimi szczypcami odczepimy każdą rybę , krótkimi niestety nie. Miałem kiedyś krótkie, każde odhaczenie większego szczupaka kończyło się porysowanymi porządnie palcami, oddałem je bratu i kupiłem sobie długie, chyba też nawet Jaxona, od tamtej pory zero problemu, zarówno z drapieżnikiem, jak i większą białą rybą. Do drobnicy mam wypychacz, normalny plastykowy.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się