Luty 24 2018 22:51:49
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Maszynka do kulek proteinowych
specjal ford1
Witam wszystkich,jestem na etapie przygotowań do budowy czegoś takiego:

http://www.youtub...re=related

Co o tym sądzicie ?
Edytowane przez Labedziak dnia 12-10-2009 21:24

Exodus
Świetna sprawa. Zapewne czytałeś ile nęce kulkami, sa to ogromne ilości. Skraca czas pracy niesamowicie. Zrobiłem sobie juz maszynke elektryczna do robienia wałków, a teraz chce sobie takie coś zrobić.
Narazie nie mam patentu, ale postanowiłem sobie że to zrobie jeszcze w tym roku.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

specjal ford1
Exo ja posiadam tokarkę nie będę miał z tym problemu potrzebne będą dwa wałki aluminiowe o średnicy około 80 mm póżniej zatocze w nich półokrąg przez połowe średnicy kulki takich średnic chce zrobić dwie,to tak połowe wałków 16mm druga połowa 20mm,wałki mają się kręcić w tą samą strone z tym że jeden który ciągnie w dół 2x szybciej od drugiego do napędu użyje silnika od pralki starej poczciwej Frani bo taki posiadam postaram się to przedstawić nie długo na rysunkuWink

specjal ford1
Witam avallone mam pytanko a czy tobie smakuje obiad z zamrażarki odgrzany na pewno nie,opłaca się na pewno i bez konserwantów takie jest moje zdanieWink

stefan12
Avallone78 nie znam się zbytnio w tym temacie, ale odpowiem ci na twoje pytanie. Otóż jeżeli chcesz necić przez dłuższy okres czasu(tydzień, dwa tygodnie) to pójdziesz z torbami kupując 1kg kulek za 10 euro, kiedy robiąc samemu koszt wynosi ok paru złotych. Co do skuteczności kulek własnej roboty to wystarczy spojrzeć na wyniki ExodusaWink A wiele przepisów jest umieszczonych w tym temacie

http://narybki.net/forum/viewthread.php?thread_id=898&rowstart=60

Arturo B
A co myślicie i rolkach z polyamidu (przypomina plastik ,jest trwały) ,?Czy gdybym zrobił wałki z użyciem tego materiału to podołało by to zadaniu?Z przyśpieszeniem jednego wałka nie byłoby problemu,wystarczy przy jednym z nich dać nieco większe koło.Silnik od pralki mam,może i mi uda sie w zimowe dni zacząć budowę takiego cackaWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Exodus
Na temat smacznych kulek z zamrażalki, załóżcie sobie nowy temat, z miłą chęcia się tez wypowiem Wink

Specjal no też mam tokarke i tak się juz pare razy zastanawiałem. Nie wiem jeszcze jak to zrobić, ale mam juz jedno rozwiązanie, które tu podsunąłeś. Jeden wałek faktycznie musi się 2 razy szybciej obracać, bo by nie wychodziła kulka, a pasek. Silnik napewno jakis z małymi obrotami. Ja będe to chyba robił z plastiku, czyli z tego samego co robiłem tulejki do wałów. Nie wiem jak nazywa się ten materiał, zapomniałem.

Bobo
http://www.narybk...post_22067 Tylko że do tej wytoczyłem sobie koło na pasek i podpinam silnik z małymi obrotami, chyba od frani Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

specjal ford1
Witam avallone78 nie złość się pisałem że to jest tylko moje zdanie.
Exo chodzi ci o teflon też jest sprzedawany w grubych wałkach
Tutaj jest to lepiej pokazane:www.youtube.com/w...e=related/ Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 14-10-2009 21:12

bobo160
Arturo B napisał/a:
A co myślicie i rolkach z polyamidu (przypomina plastik ,jest trwały) ,?Czy gdybym zrobił wałki z użyciem tego materiału to podołało by to zadaniu?)

Znalazłem takie walki, ale cena kosmiczna Sad zobaczcie sami http://cgi.ebay.c...2554708904 a może ktoś z was ma jakieś namiary na takie walki w Polsce ? z chęcią zakupił bym takich 6 sztuk Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 14-10-2009 21:41
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

kptpawel
A mógłby ktoś zrobić temat,albo tutaj opisac po krótce(Sprzęt do robienia kulek proteinowych).Bo jak tak skacze po tematach to mi sie juz mylą:wałki,rolery,matryce...A w zime chce zacząć nabywać lub robić te przedmioty w oczekiwaniu na sezon

Arturo B
bobo160 napisał/a:
Arturo B napisał/a:
A co myślicie i rolkach z polyamidu (przypomina plastik ,jest trwały) ,?Czy gdybym zrobił wałki z użyciem tego materiału to podołało by to zadaniu?)

Znalazłem takie walki, ale cena kosmiczna Sad zobaczcie sami http://cgi.ebay.c...2554708904 a może ktoś z was ma jakieś namiary na takie walki w Polsce ? z chęcią zakupił bym takich 6 sztuk Wink

Bobo tutaj masz linkacza http://www.armetk...iamid.html, można zapytać ile by kosztowała taka impreza u nas,robią też zamówienia indywidualne i myślę ,ze wyjdzie taniej niż w Niemczech.Ogólnie poliamid nie jest tanim produktem,ale jego trwałość i możliwość stosowania rekompensuje wszystkoWinkKolejny atut ,który przemawia za tym by zastosować go w tej maszynce to to ,że jest stosunkowo łatwy w obróbce.Nie jestem pewny ,ale w jednym z filmików były zastosowane wałki właśnie z tego tworzywa.
Edytowane przez bobo160 dnia 15-10-2009 22:21

bobo160
Jak już Ci pisałem na GG chciałbym ( mam w planach) zrobić maszynkę o wymiennych walkach, by móc kręcić kulki o 3 rozmiarach; 18 , 20, i 22 mm. na razie nie mam jeszcze żadnego projektu jak to wykonać, wiem ze będzie 6 walków, po 2 walki do danego rozmiaru kulki.
Jesli ktoś ma jakiś pomysł jak to wykonać z miłą chęcią przyjmę pomoc w zaprojektowaniu tej maszynki, nie wiem też dokładnie jak długie i grube będą te walki Grin ale nie bawem wszystko będzie wiadome to też zapodam.

Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Arturo B
Zabrałem się ostro za zbieranie mateiałów do budowy tej maszynki.Tak jak wspomniałem silnik juz mam,wczoraj udało mi się załatwic kilka wałków z poljamidu-średnica 56 mm,długość 50 cm.Teraz muszę zrobić rysunek ,który pomoże tokarzowi dopełnić reszty dziełaWinkMoże ktoś ma jakis pomysł na ten rysunek?Smile images41.fotosik.pl/211/a6b0d9c1f311bb47m.jpg images49.fotosik.pl/215/b41a8351d36679bbm.jpg
Bałem sie tylko o to czy aby średnica wałka nie była zbyt mała.Dla sprawdzenia położyłem na tych wałkach mniejszy wałek o średnicy 18 mm.wychodzi na to ze powinno byc okWink images37.fotosik.pl/211/9631ecae2380aa31m.jpg.
Mam już tez łożyska i wałki z nierdzewki,które zostaną osadzone w poljamidzie i obudowie maszynki-nie chce narazie pisać o rozwiązaniach ,przynajmniej do czasu aż będę miał wyfrezowane te wałkiWink images43.fotosik.pl/215/4ffbf2da8d9bad56m.jpg images50.fotosik.pl/215/e6a5e9c598ba7124m.jpg images46.fotosik.pl/215/bea608a09fcb0222m.jpg
Całą obudowe zmierzam zrobic z blachy aluminiowej,gniazda na łożyska chce zrobić w płytkach z poljamidu i je przykręce oczywiscie do obudowy-niestety fotek do tego narazie niemam ,ale wszystko pomału zaczne tutaj dodawać byście mogli zobaczyc i ocenićWink

Ciąg dalszy nastąpi...Wink
Edytowane przez Arturo B dnia 17-10-2009 12:23

specjal ford1
Witam no nieżle się rozpędziliście panowie Cool ja jeszcze nie za czołem bo brak mi czasu na ten moment tak trzymaćCool

Arturo B
A czy ktokolwiek myślał nad jakimś rozwiązaniem,planem budowy takiej maszynki?Sam zastanawiam się jak rozwiązac sprawe z wałkami,jak przedstawić to na rysunku by nie wyszedł z tego bałagan?

Arturo B
Przedstawie Wam mój mały plan wykonania tej maszynki:
Moje kulki będą o średnicy 16 mm.(w pózniejszym czasie wykonam wałki do kulek o większych średnicach kulek) .Tokarz w wałku z poljamidu wytoczy ryfle o kształcie półwalcowatym,szerokość 16 mm i głębokości 8 mm. images43.fotosik.pl/216/3561dae9a8eb4ddam.jpg
W wałku tym idealnie na środku zostaną wykonane otwory o średnicy 20 mm.i głębokości około 10 cm. na wałek z nierdzewki,którego zamierzam osadzic na kleju dwuskładnikowym.Dodatkowym zmocnieniem łączenia wałka z nierdzewki z poljamidem będzie klin,którego zamierzam przeprowadzić za pomocą nawierconego otworu w nierdzewce i nacięciu na około 5 mm. w wałku z poljamidu images42.fotosik.pl/128/ffc70bd3802a9a63m.jpg
Nierdzewka i i poljamid po takim połączeniu będą tworzyc jeden element tej maszynki.Następnym krokiem będzie zrobienie gniazd na łożyska,do tego celu zamierzam urzyć płytki poljamidowej,w której zostaną wykonane otwory o średnicy mniejszej o 0,01 mm.mniejszej niż średnica łożyska,po to by łożysko zostało włożone w nie na siłe i nie miało możliwości wypaść.Łożysko i gniazdo z poljamidowej płytki będą stanowić kolejny stały element. Całe gniazdo z łożyskiem zostanie przykręcone do obudowy maszynki.Obudowe maszynki zamierzam przykręcić do blatu biurka ,które zalega w mojej piwnicyWink
Obudowa maszynki zostanie wykonana z blachy aluminiowej o grubości 5 mm...i cała reszta juz raczej będzie jasnaWink

EDIT:
Jeśli dostrzegacie w tym planie jakieś wady,napiszcie .Wszelkie sugestie mile widzianeWink
Edytowane przez Arturo B dnia 20-10-2009 22:44

error82
Mi tu nie pasuje tylko otwór pod łożysko. Przy pasowaniu -0,1mm to będziesz musiał użyć niezłej prasy, żeby wcisnąć łożysko. Otwory pod łożyska powinny być wykonane -0,01mm, ewentualnie -0,02mm. A żeby łożysko nie wypadło proponuję zrobić w płycie z poliamidu z jednej strony kołnierz, żeby łożysko mogło się o niego zaprzeć. Jeżeli płyty ustawisz kołnierzami do wewnątrz maszynki a na wałku będziesz miał gwinty żeby dokręcić je do łożysk to nie ma prawa łożysko wypaść.

Mam nadzieję że w miarę jasno to napisałem. Jakby co to pytaj dalej.

pzwbojadla.za.pl
specjal ford1
Lepiej było by zastosować obudowy z łożyskami przykręcane do podstawyWink takie jak na filmie który przedstawiłem będzie łatwiej wyregulować wałki względem siebie

Arturo B
error82 napisał/a:
Mi tu nie pasuje tylko otwór pod łożysko. Przy pasowaniu -0,1mm to będziesz musiał użyć niezłej prasy, żeby wcisnąć łożysko. Otwory pod łożyska powinny być wykonane -0,01mm, ewentualnie -0,02mm. A żeby łożysko nie wypadło proponuję zrobić w płycie z poliamidu z jednej strony kołnierz, żeby łożysko mogło się o niego zaprzeć. Jeżeli płyty ustawisz kołnierzami do wewnątrz maszynki a na wałku będziesz miał gwinty żeby dokręcić je do łożysk to nie ma prawa łożysko wypaść.

Mam nadzieję że w miarę jasno to napisałem. Jakby co to pytaj dalej.

Masz racje mój błąd Winkoczywiscie myślałem o setnych milimetra a nie dziesiatychWink-pisałem to w pośpiechu...Już poprawiłem ten błądWink
O kołnierzach właśnie myślałem w pracy i tak też zrobie z jednej strony w tej płytce zostawie takowyWinkPo wciśnięciu łożyska,gotowy element przymocuję do obudowy tak by kołnierz wychodził do wewnątrz maszynki ,czyli będzie "patrzył"na wałek z poljamiduWinkW taki sposób łożysko będzie zabezpieczone z obu stron.Na wałku nie bedzie żadnych gwintów ,a łożyska nie będę przykręcałWinkWałki z nierdzewki mam idealnie spasowane z otworem w łożyskach .I co o tym myślisz?Wink
I na koniec bardzo dziękuje za rady ,napewno się przydadzą podczas prac koncowych.

specjal ford1 napisał/a:
Lepiej było by zastosować obudowy z łożyskami przykręcane do podstawyWink takie jak na filmie który przedstawiłem będzie łatwiej wyregulować wałki względem siebie

O tym też pomyślałem ,dlatego moja obudowa będzie składać sie z dwóch ,a może nawet czterech elementów ,właśnie po to by mieć większą możliwość regulacji i tak by przy zmianie wałków na większy rozmiar kulek nie było z tym większego problemuWinkW obudowie zamierzam zrobić tzw. fasolki by można było regulować obudowa łożyska w prawo i lewo.
Zastosowanie takich obudowań łozysk byłoby z pewnoscią wygodniejsze ,ale niestety nie mam narazie do nich dostępu.
Niewiem czy do konca rozumiecie mój plan ,byc może zbyt skapo go opisałem wcześniej dlatego postaram sie z czasem go nieco rozpisać szerzejWink

Dalsze sugestie Wasze jak najbardziej mile widzianeWink
Edytowane przez Arturo B dnia 20-10-2009 22:45

Arturo B
Powrócę jeszcze do tematu mocowania wałka i łożysk.Spójrzcie na ten filmhttp://www.youtub...re=relatedTutaj obudowa łożyska jest także ramą całej maszyny,moja obudowa łożyska będzie wyglądać tak jak w tym filmie,z tym ,że będzie ona wykonana z płyty poljamidowej i dodatkowo przykrecona do ściany(obudowy maszyny) aluminiowej,na której zamierzam zrobić szerokie walcowate otwory,które pomogą mi regulować całym mechanizmem czyli wałkiem i obudową z łożyskiem. images43.fotosik.pl/216/cd95f7cc1768957em.jpg
W ścianie obudowy wyjście na wałek bedzie nieco większej średnicy niz średnica wałka z nierdzewki .Cały mechanizm będzie wspierał sie tylko i wyłącznie na łożysku(tak jak jest to w większosci maszyn) sztywno osadzonym w obudowie poljamidowej przykręconej do aluminiowej obudowy.Mój mało profesjonalny rysunek ,przedstawia opcje obudowy z dwóch elementów.Pisząc we wcześniejszym poście o czterech elementach ,myślałem o oddzieleniu tylnej ścianki na pół pomiędzy mocowaniami gniazd łożysk,co by dodatkowo dało większą możliwość regulacji wałków względem siebie.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się