Maj 22 2018 02:20:10
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Maszynka do kulek proteinowych
TYTAN27
witam panowie błąd jest koło napędzane przez silnik na jednym wału musi być takie same na drugim,a koło przekazujące z wałka na wałek o połowe mniejsze chodzi o przełożenie między wałkami 1:2 a na zdjęciu tego nie widzę i tu jest problem
Właśnie miałem pytać o te przełożenie bo nie za bardzo kumam, o co chodzi?
Co do wandalizmu nie przyznaje się!! karpie ponad wszystkoAngry
Zapraszam na stronę klubu http://steelhook....
Edytowane przez bobo160 dnia 22-12-2009 23:11
ouch

specjal ford1
Arturo B, ale tak nie powinno być
Edytowane przez bobo160 dnia 22-12-2009 23:00

Arturo B
specjal ford1 napisał/a:
Arturo B, ale tak nie powinno być

To może wytłumacz-rozpisz swoją teorie?
Edytowane przez Arturo B dnia 23-12-2009 14:54
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

TYTAN27
Panowie domontowałem regulator obrotów, ale cos mi się to nie widzi jak nie był silnik domontowany do wałków to ładnie zmniejszał obroty regulator a teraz jak wszystko podpiekłem i zmontowałem jak chce zmniejszyć obroty silnik staje!! Nie pracuje już regulator płynnie powoli zaczynam zmniejszać, ale zanim dojdę do prędkości, która mnie interesuje silnik staje nadal lipa!!!! Zastanawiam się nad zmianą silnika ma ktoś propozycje co do tego można zmontować???????
ouch

Arturo B
Tytan-a co to za regulator?
Z tego co piszesz wynika ,ze jest z nim coś nie tak ,zbyt mocno osłabia silnik ,skoro nie ma siły pociągnąć wałków.Piszesz ,że bez podpiętych wałków ,silnik chodził i regulator spełniał swoje zadanie?.Do zmniejszania obrotów przydałby się jeszcze jakiś falownik.Jednak żeby zbytnio nie kombinować ,możesz szukać rozwiązania dopasowując większe koła pasowe-choć przy tym silniku ...po próbach na mojej maszynce wydaje mi się ,że będziesz miał problem-zbyt duża ilość obrotów.Może gdybyś dał duże koło na wrzeciono silnika i jeszcze większe na pierwszym wałku zamiast tego regulatora?Taki zabieg mógłby nieco spowolnić maszynke .Zaznaczam ,że są to tylko moje gdybania wzięte z obserwacji ...

TYTAN27
Mam regulator AVT 1007 parametry: zasilanie 230VAC zakres regulacji od 5-99%,
Napięcie obciążenia max 2,5kW, stabilizacja obrotów miękki start!!!Dokładnie jak piszesz bez wałków pracował normalnie.
Też tak pomyślałem taniej mnie to wyniesie niż zmiana silnika mam koło z pralki plastikowe wielkości 30cm zamontuje na wałku tak prowizoryczne i zobaczę czy to cos pomoże na pewno zmniejszy obroty, ale nie wiem czy wystarczająco na razie zostawię regulator i razem może będą obroty takie jak potrzebuje!!!

Wreszcie dałem rade zmontować maszynkę zmieniłem koło na większe i z regulatorem obroty się zmniejszyły do takich, które mnie interesowały. Zrobiłem dziś testy z mixem nawet wyszło spoko nie wychodziły kulki tylko wałeczki w kształcie kulek solara Corkers, ale jak na początek nie jest źle. Myślałem, że będzie gorzej, teraz tak jak pisał Exodus zabawa z mixem. Wyciągając wnioski z dzisiejszej zabawy mix będzie musiał być bardziej plastyczny mniej zbity do tego zawartość ziaren zmniejszona. Dziś miałem mix z skorupkami jajek dość dużej wielkości i ziarnami może, dlatego nie wychodziły kuleczki albo jeszcze coś jest nie tak!!! images41.fotosik.pl/242/477679bde62d656emed.jpg images47.fotosik.pl/246/383ab2c1ae4cb18cmed.jpg images44.fotosik.pl/246/a4cdc3fb3211e204med.jpg images38.fotosik.pl/242/124b2290fa5dc7damed.jpg
Edytowane przez TYTAN27 dnia 10-01-2010 18:49
ouch

Arturo B
Tytan ,jak nic gratuluję ukończenia planuWinkZ mixem ,masz racje trzeba pokombinować,ja kiedy miałem zbyt twardy to raz że długo trwało zrolowanie kulki,a dwa to że te kulki nie były zbyt idealne,niektóre chwilami raczej przypominały bardziej pellet niż kulkeWink
A mam małe pytanko: sprawdzałeś może ile czasu zajmuje zrolowanie kulek przez maszynke?Chodzi mi o czas w jakim z wałka ciasta zrobiły się i wydostały kulki.

EDIT:
Przy okazji wrzucam filmik jak zwykle lichej jakości -krótki-z pracy tej maszynki,dodam ,że to były pierwsze kulki jakie udało mi się zrobić ta maszynką.Ciasto zrobiłem "gładkie" wszystkie składniki drobno zmielone z nieco większą dawką oleju roślinnego.Jak uda mi się obrobić jeszcze jeden filmik ,który mam na składzie ,to go wkleję-będzie dużo dłuższyWink
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MxXOkGhMQJ4&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/MxXOkGhMQJ4&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Edytowane przez Arturo B dnia 03-02-2010 15:02

TYTAN27
Na początku tak jak piszesz z pierwszego mixu miałem problem, bo wychodził ala pelet i czas był koło 10 sekund nawet zanim wszystko zrolowało z wałka a teraz sprawdzałem na nowym mixie do pływaków bez dodatków i wychodzi już całkowicie, co innego nie jest to idealna kulka, ale o niebo lepiej wygląda od "peletu" poprzedniego, ale to już dla mnie nie problem a czas, jaki się roluje to 2-3sekund zależy od obrotów, czym szybsze obroty szybciej się robią, ale za to są mniej dokładne i na odwrót wolniejsze obroty wolniej się robią, ale są dokładniejsze!
Edytowane przez bobo160 dnia 07-02-2010 11:06
ouch

Grzes77
Przed chwilką dzwonił do mnie brat, którego zagoniłem kilka tygodni temu do robienia tej maszynki. Powiedział, że tokarz za wytoczenie takich dwóch wałków zaśpiewał 500zł Sad. Kurde skąd oni biorą te ceny ?? Może ktoś z Was ma do odsprzedania takie wałki za rozsądną cenę i ile można za taką usługę zapłacić ?? Normalnie szczena mi opadła conf.

Arturo B
Grzes77 napisał/a:
Przed chwilką dzwonił do mnie brat, którego zagoniłem kilka tygodni temu do robienia tej maszynki. Powiedział, że tokarz za wytoczenie takich dwóch wałków zaśpiewał 500zł Sad. Kurde skąd oni biorą te ceny ?? .

Grześ pisałem w jednym z postów wyżej ,że trzeba się nalatać , by zrobić i załatwić to w miarę tanio...cwaniaków nie brakujeWinka ceny w jednym mieście za to samo różnią się "setkami".Czy ten tokarz dawał swój materiał na ten wyrób?Bo jeśli tak to nie wychodzi tak źle jeszcze...odezwij się do mnie na gadu -pogadamy o tymWink
Edytowane przez Arturo B dnia 12-02-2010 18:17

Grzes77
Artur kurde wałki brat kupił, tamten powiedział że z tworzywa to się będą odkształcać, popłakał, pomarudził i walnął 500zł za samo toczenie, kolo chyba zbzikował. Nie odpowiadałem od razu bo byłem na kurniku, zaraz odpalam gg Wink.

S-ky
Grzes, na allegro wejdź sobie w wędkarstwo i wpisz "Roller".
Będzie tam aukcja na której gościu sprzedaje "boile machine"
Oglądnij sobie Wink
Edytowane przez S-ky dnia 12-02-2010 19:47

TYTAN27
Bez jaj za 2 wałki z 2 średnicami kulek 16,20mm gość u mnie zawołał 200 zł, !!!! Koleś ma niezłe ceny jak 500zł woła!!

Jeśli ktoś będzie miał problemy z wykonaniem tego to niech da znać może coś załatwię za wałki o średnicy 80mm z poliamidu i długości 2 razy 50 cm zapłaciłem 220 zł z przesyłką (nie wiem jak teraz to kosztuje, ale jak ktoś będzie zainteresowany to zadzwonię i zapytam) toczenie myślę, że udrę na 150zł musze z gościem pogadać. No i zależy, jakie średnice, bo z drobnymi typu 12, 14, może być problem, ale od 16 raczej nie będzie!
Edytowane przez TYTAN27 dnia 23-03-2010 22:35
ouch

Arturo B
Dzisiaj pobawiłem się trochę w rolowanie.Wstawię filmik na którym widać błędy jakich należy się ustrzec przy kręceniu kulasków. Błędem było to ,ze za grube wałki ciasta wycisnąłem-wiadomo ono zawsze odrobinę jeszcze napuchnie i zamiast 16 mm średnicy tak jak miałem z lejka wychodziły 17-18mm.Po nałożeniu na część roboczą maszynki ,maszynka miała problem je "skulać"i wywalało nie do końca zrolowane kulki po za wolniejszy wałek.Dopiero gdy z kolejnego lejka dorobiłem średnice 14,3 mm ( moja maszynka ma ryfle na 16 mm) zaczęło coś się dziać jak należy, co widać od razu na końcu filmiku.Ciasto z pewnością lepsze do tego będzie o mniejszej twardości ,skróci to czas rolowania,moje było dość twarde z dodatkiem kukurydzy zmielonej i konopi prażonej.1,4 kg. gotowego ciasta zrolowało bez specjalnego pośpiechu w niecałe 3 minuty.Myślę ,ze "gładkie" i miększe ciasto pójdzie dużo szybciej.
Do tego postu skłoniło mnie to ,ze wiele osób rozpytuje mnie o te właśnie opisane sprawy-myślę ,ze temat rozjaśniłemWink
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/emjoZKFPWN8&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/emjoZKFPWN8&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

EDIT:
Jak się nie trafi z odpowiednią grubością wałka ciasta -nasze kulki mają kształt nie koniecznie okrągłyWink

I jeszcze jeden obrazWink
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zpBz5W43bEk&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zpBz5W43bEk&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

i jeszcze ...[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/B4ROiEId7UA&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/B4ROiEId7UA&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Patrząc na to ja kulki wylatują po za wałki a nie pomiędzy nimi ,można przypuścić ,że warto jeszcze nieco przyśpieszyć wałek ciągnący-wystarczy dać nieco mniejsze koło pasoweWink

I jeszcze raz Wink
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/p1tv98qgVe8&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/p1tv98qgVe8&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Edytowane przez Arturo B dnia 21-02-2010 18:00

TYTAN27
Tak się zastanawiałem bawiąc się ta maszyna ze idealne kulki jest ciężko zrobić ważna jest średnica wałka ciasta a tak naprawdę robiąc różne mixy będą odstępstwa od tej samej średnicy. Jak ciasto będzie miękkie rozciągnie się, co za tym idzie będzie cieńsze jak twarde będzie puchnąć i będzie miało większą średnice. Ciężko jest trafić w te idealne rozwiązanie poza tym w moim przypadku jak zobaczycie na filmie staram się robić kulki na najwolniejszych obrotach i czasami maszyna staje zbyt mała moc. Na razie nie zwracam na to uwagi, bo mam taki silnik, ale w dalszej eksploatacji prawdopodobnie wymiennie go na wolno obrotowy i będzie problem z głowy, jeśli chodzi o prędkość. Ale zostaje wtedy kwestia odpowiedniego przełożenia i tu metoda prób i błędów prawdopodobnie też dojdziemy do lepszych osiągów, czego sobie i wam koledzy, którzy spędzili przy tej maszynce parę chwil życzę.
A dla ciekawości Panowie będąc na targach w Zabrzu pewna firma nie będę pisał, jaka miała no powiecmy, że podobna maszynkę silniczek oczywiście rolki wytoczone wszystko skręcone zobaczyli ją kumple i powiedzieli patrz ty też taką robisz! Na to widzę, że goście spoglądają na mnie ze zdziwieniem oczywiście pytam o koszt, ale niechcącą mi powiedzieć stwierdzili, że &#8222;wiesz ile kosztuje to pracy i toczenia&#8221; opowiadam wiem, ale ciekawi mnie cena wreszcie rzucają cenę chcecie wiedzieć, jedyne 1500zł

A to moja maszynka w akcji
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/t4g9wwbnoSc&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/t4g9wwbnoSc&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Edytowane przez Labedziak dnia 23-02-2010 20:23
ouch

Arturo B
Tytan ,widzę ,ze zacząłeś tez już małe przygotowania-kulaski się kręcą jużWink
Wspominasz o średnicy wałka ciasta i jego konsystencji-na to samo ja zwróciłem uwagę w poście powyżej- dobrze ,ze wnioski są te same,nie będę sam w poszukiwaniu najlepszych rozwiązańWinkJa swoje próby robiłem na 4-ech w rożny sposób przygotowanych ciastach-miękkie,twardsze,z dodatkiem grubszych kawałków ziaren i drobno zmielone ziarna.4-y filmik z mojego poprzedniego postu jest właśnie na miksie ze zmielonymi na drobno ziarnami i ciastem o lepkiej konsystencji i wydaje mi sie ,że właśnie na takim cieście wyszły mi kulaski najlepsze, pod wzgledem kształtu i szybkości rolowania przez maszynkę.Musze jedną rzecz jeszcze poprawić w mojej machinerii-muszę przyspieszyć delikatnie wałek ciągnący kulkę w dół-czyli zmienić koło pasowe-choć i tak wydaje mi się ,że tak jak jest będzie tez dobrze.Jutro kolejne kulanie-tym razem inny mix inny zapach -czary mary-tutaj odrobinę się podrażnię z tymi co nie lubią tego określeniaPfft i zobaczymy jakie będą efekty-o wynikach dam znać....
Tytan szukaj rozwiązań i opisuj je w tym temacie- powodzonkaWink

TYTAN27
Hmhmhm tak się zastanowiłem nad swoimi mixami, co robiłem, ale na razie wszystkie na haka, bo kulki do niecenia lubię mieć świeże tydzień przed zasiadką jak dla mnie to wypas! I takie spostrzeżenia to tak: na pewno dodatek skorupek jajek pogarsza rolowanie raz robiłem na takim mixie, ale skorupek nie zmieliłem w młynku, dlatego konopie zmielone jak są w maszynce raczej nie sprawiają problemów,
Zmielone orzechy tygrysie są twarde i tez troszkę pogarszają rolowanie zauważyłem zależność, że czym twardsze tym bardziej osłabiają rolowanie.
Mam pewien pomysł żeby takie składniki wcześniej dzień moczyć przykładowo w ciepłej wodzie z Betaina albo z cukrem poprawi to od razu &#8222;apatyczność&#8221; najgorsze, że mocno zmielone nasiona rozpływają się w mixie i pogarszają jego prace wiadomo jest że mix z dużą ilością ziaren super pracuje i uwalnia aromaty ale na razie jeszcze się pobawię i zobaczymy efekty jak jeszcze coś za uwarzę to opisze.

ouch

Arturo B
Dzisiaj robiłem kulaski na cieście dość miękkawym i lepkim-nie wyszło to najgorzej-ale zauważyłem ,że ta konsystencja jest skora do odkształceń.Jutro zmienię nieco konsystencje-zrobię ją minimalnie twardszą i mniej lepką.
Kulki z przed kilku dni już ładnie się podsuszyły, jutro pakuję je do workaWinkKształt jest ok-wróciły po "opuchliźnie" do wymiarów, które mnie interesowały.

Exodus
Cześć fachowcy Wink
Ostatni post w lutym, pasuje teraz napisać jak Wam się sprawuje maszynka i jakie błędy wychwycone zostały Wink

Arturo B
Exodus napisał(a):
Cześć fachowcy Wink
Ostatni post w lutym, pasuje teraz napisać jak Wam się sprawuje maszynka i jakie błędy wychwycone zostały Wink

Ja ze swojej jestem jak najbardziej zadowolony -działa , kulki się kręcą. Myślę ,że opis doświadczeń i wszelkich prób doprowadzenia mojej machinerii do powiedzmy "perfekcji" widać na filmikach kilka postów wyżej.Fakt po tych filmikach skorygowałem jeszcze nieco prędkość wałków.Mogę też na chwilę obecną powiedzieć , że dużo pracy pochłonęło tworzenie odpowiedniego ciasta - zbyt twarde i zła grubość =złe i długie rolowanie, ciasto plastelina i odpowiednia grubosc wałka ciasta= szybko i dobrze zrolowana kulka.Fakt kształt czasem odbiega od norm nadanych kuli, ale nie ma tragedii i ryby się łowi.Najciekawszym dla mnie doświadczeniem była masa ofert kupna tej maszynki, nigdy bym nie przypuszczał , ze będzie aż takie zainteresowanieWinkO błędach nie wiem co napisać , w sumie widać je w postach wyżej i tak tez zostało, przede wszystkim dobór silnika z odpowiednimi obrotami zbyt wysokie wyrzucają po prostu ciasto po za maszynę, myślę , ze to najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę.Warto pamiętać też o tym by maszyna był a zawsze po skończonym rolowaniu dobrze wysprzątana, szkoda by drobiny pyłu dostawały nam się do silnika i łożysk.Krótko reasumując - ja ze swojego "produktu " jestem zadowolony to co pisałem od pierwszego postu praktycznie realizowałem , maszynka działa, robi swoje i co ważne szybko i bez zbędnego wysiłkuWink

Edytowane przez Arturo B dnia 20-10-2010 18:10

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się