Sierpień 19 2018 13:09:07
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Maszynka do kulek proteinowych
Arturo B
Exodus napisał(a):
Cześć fachowcy Wink
Ostatni post w lutym, pasuje teraz napisać jak Wam się sprawuje maszynka i jakie błędy wychwycone zostały Wink

Coś reszta "fachowców"nie chce się podzielić wiadomościami disa
Czyżby tylko mój sprzęt działał?huha.Z tego co mi wiadomo to 3 osoby z naszego forum mają ukończone swoje machinerie- panowie zapraszam do zdania relacjiWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

Grzes77
Moja rżnie wszystko jak leci, tak jak jej właściciel Wink Kij

A tak poważnie, to wszystko gra i buczy, teraz nawet będzie używana średnio dwa razy w tygodniu, bo będę robił świeże kulasy i łowił na takie lekko podsuszone. Ciasto jednak musi mieć odpowiednią konsystencję, ale jak już się go opanuje, to robienie kulasów staje się czystą przyjemnością. Gdy sobie przypomnę jak słałem przy robieniu kulek ręcznie, lub z rollerami, to się stukam w głowę. Taka prawda maszyneria do kulek, to jest podstawowy gadżet dla każdego, kto chce łowić karpie Wink.

Exodus
Robiło 20 opisało dwóch. Jak się innym sprawują te maszynki Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Arturo B
Exodus napisał(a):
Robiło 20 opisało dwóch. Jak się innym sprawują te maszynki Wink

Chyba się nie sprawująWinkA może ...
A może ktoś się przymierza do zrobienia takiej machinerii?

TYTAN27
Witam wszystkich po długiej przerwie.
Nie zaglądałem trochę czasu na forumSad, jeśli chodzi o moja maszynę pracuje tak jak wcześniej wyregulowałem obroty i nie mam już problemu wypadania wałka ciasta poza rolki w tym roku tylko zmienię silnik na mniejszo obrotowy nie będę musiał za każdym razem regulować obrotów przed rolowaniem i wyrównam prace można powiedzieć ze prace kosmetyczne. Kulki się rolują bardzo fajnie nie są idealnie okrągłe, ale naprawdę maluśko im brakuje myślę ze jak wymienię silnik i wyrównam prace będą idealne. Jeszcze będę dorabiał następne średnice 14mm i 22mm /wałków i będzie pełny komplet średnic. Tak jak pisałem poprzednio ważne jest ciasto średnica i ilość dodatków grubszych(nasiona), uwaga zachowajcie ostrożność przy obsłudze (przeciąłem palca na ryflu nie chciało mi się założyć obudowy i taki tego efekt ;))pamiętajmy żeby maszyna nie była mokra ani zawilgocona może być zwarcie !!miałem takie cos maszyna stała w pomieszczeniu trochę wilgotnym po włączeniu korki wybiło w domu teraz zabezpieczam ją folią, aby niedostawała się wilgoć),ryfle wyostrzyłem prawie na szpic ciasto tnie jak nóż wałek szybko jest pocięty na mniejsze części i roluje kulkę, co jeszcze to chyba udoskonalenie dalszego procesu produkcji
Jestem w fazie produkcji pistolety pneumatycznego do ciasta na większa ilość, do tego parownik do gotowania na parze kulek. Po dłuższym zastanowieniu maszyna jest dobra, ale do takich ilości potrzeba urządzenie wyciskające ciasto zwiększa to szybkość produkcji i chyba całą linia produkcyjna gotowa poza tym ostatnio zacząłem produkować ciężarki zakupiłem matryce farby itp. ouchMoże coś napisze o produkcji jeśli będzie ktoś zainteresowany.
ouch

Labedziak
TYTAN27 napisał(a):
uwaga zachowajcie ostrożność przy obsłudze (przeciąłem palca na ryflu nie chciało mi się założyć obudowy i taki tego efekt ;)). Pamiętajmy żeby maszyna nie była mokra ani zawilgocona może być zwarcie !!

Masz racje, ludzie, bezpieczeństwo najważniejsze, wszędzie tam gdzie się coś kręci trzeba uważać, bo żeby było nieszczęście nie trzeba dużo.disa
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Exodus
Kiedyś to czytałem, a dziś w podobnej sytuacji na pasek wpadł mi kawałek drewna, śmigło koło oka aż.....
Swoją drogą jak Wam się sprawują maszynki Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

witek941
Witam,
Mam parę pytań do osób które zrobiły własną maszynkę. Właśnie jestem po pierwszej próbie swojej i niestety efekty nie są za bardzo zadowalające. Tu moje pytania:

1. Czy nie uważacie że przełożenie wałków 1:2 jest trochę za małe ? Wydaje mi się że w mojej maszynce wałek "szybszy" nie ma wystarczająco obrotów, by wciągnąć wałek z ciasta (a jest właśnie 2 razy szybszy) ? Jak u Was z przełożeniem ?

2. Jakie macie (około) obroty "wolniejszego wałka" i przy jakich ich średnicach ?

3. Wiem że średnica wałka ciasta zmienia się od konsystencji ciasta, ale na jaką średnicę macie docięte końcówki w pistoletach, bądź wyciskarkach i przy jakich średnicach końcowych kulek ?

4. Mam małe bicie na wałkach ok. 2-3 mm. Czy uważacie że może to mieć wpływ na prace maszynki ? Dodam że przy przełożeniu 1:2 wałki i tak stykają się 2-krotnie po jednym obrocie.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Macie może jeszcze jakieś rady, których nie ma we wcześniejszych postach, a wyszły dopiero "w praniu " po jakimś czasie używania.
Pozdrawiam.
Edytowane przez bobo160 dnia 08-02-2012 21:31

Arturo B
witek941 napisał(a):

Witam,
Mam parę pytań do osób które zrobiły własną maszynkę. Właśnie jestem po pierwszej próbie swojej i niestety efekty nie są za bardzo zadowalające. Tu moje pytania:

1. Czy nie uważacie że przełożenie wałków 1:2 jest trochę za małe ? Wydaje mi się że w mojej maszynce wałek "szybszy" nie ma wystarczająco obrotów, by wciągnąć wałek z ciasta (a jest właśnie 2 razy szybszy) ? Jak u Was z przełożeniem ?

2. Jakie macie (około) obroty "wolniejszego wałka" i przy jakich ich średnicach ?

3. Wiem że średnica wałka ciasta zmienia się od konsystencji ciasta, ale na jaką średnicę macie docięte końcówki w pistoletach, bądź wyciskarkach i przy jakich średnicach końcowych kulek ?

4. Mam małe bicie na wałkach ok. 2-3 mm. Czy uważacie że może to mieć wpływ na prace maszynki ? Dodam że przy przełożeniu 1:2 wałki i tak stykają się 2-krotnie po jednym obrocie.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Macie może jeszcze jakieś rady, których nie ma we wcześniejszych postach, a wyszły dopiero "w praniu " po jakimś czasie używania.
Pozdrawiam.

1-Przełożenie 1:2 może i raczej będzie za małe. Przełożenie musisz dostosować pod obroty swojego silnika, doregulować ustawienia możesz zmieniając koła pasowe. Każdy z nas stosował inne silniki, niektóre z nich wymagały zastosowania regulatora prędkości obrotów, dlatego o przełożeniu każdy z nas wypowie się inaczej. Napisz coś więcej o swoim silniku.
2-Wolniejszy wałek musi być wyraźnie wolniejszy od "ciągnącego"- tutaj odpowiedzi także będą rożne, zależne od zastosowanych średnic wałka- metoda prób i błędów dostosujesz prędkość, tutaj trzeba pokombinować.
3-Przy ryflach "16" końcówka docięta u mnie miała 14,3mm, przy "20" 18,3mmm.
4-Wałki nie muszą się stykać, wystarczy że będą na"styk"- bicie nie powinno być przeszkodą dla rolowania, z czasem może negatywnie wpłynąć to na inne elementy maszynki np. łożyska.

Z tych pytań wnioskuję , że masz ogólnie problem z rolowaniem - wstaw zdjęcia maszynki, ukazujące ułożenie wałków od góry, zdjęcie silnika, kół pasowych i napisz coś o swoim cieście, bo i to jest ważne w rolowaniu.

witek941
Więc tak , zdjęć narazie nie jestem w stanie wystawić ponieważ nie mieszkam w Polsce a maszynka właśnie tam została. Co do silnika używam wiertarki (800W) , taki jest w założeniu projekt , że wszystko ma być jak najprostsze. Więc obroty reguluje poprzez dociśnięcie spustu wiertarki. Dotychczas wiertarka była przymocowana do osi wałka "wolniejszego" tradycyjnie jak wiertło. Koła pasowe były połączone za pomocą paska, który był napięty napinaczem. Niestety przy (jak mi się wydaje) wystarczających obrotach (tzn. ok. 80 obr./min wałka wolniejszego) wiertarka miała za mało mocy. Wiec muszę zmienić swój projekt tak : Do wiertarki będzie przymocowane większe koło pasowe które będzie zarazem spełniało rolę napinacza , jak i napędu co da mi więcej mocy. Przy okazji powiększę do max. koło pasowe na wolniejszym wałku. Niestety przy średnicach wałków fi 78 , max. stosunek obrotu wałków jakie mogę uzyskać na kołach pasowych (by nie zaczeły się stykać ) to 1:2,5. I tu właśnie moje pytanie czy jest to wystarczające. Gdy jeden wałek kręci się 2,5 razy szybciej. Co do moich prób to tak: Przy mniejszej średnicy wałka ciasta maszynka wciągała wałek rolując wałeczki. Po zwiększeniu jego średnicy wałek ciasta (po wyraźnym odznaczeniu na nim wałeczków) kręcił się w kółko miedzy rolkami (tak jakby wałek szybszy miał za mało obrotów by go wciągnąć) zaś po zwiększeniu ogólnych obrotów wypada wraz z wałkiem wolniejszym. Co do ciasta to z tym nie mam problemów jedynie co uważam , że musi być ono nieco miększe gdyż roller nie ma takiej siły jaką my możemy włożyć rolując kulki ręcznie.
Arturo B rozumiem ze zrobiłeś sobie roller więc jaki jest u ciebie stosunek obrotów wałków rolujących? Jakie masz również obroty wałka wolniejszego (ok. bo rozumiem że przy różnych miksach obroty mogą się różnić) ?
Pozdro.

Arturo B
witek941 napisał(a):

. Co do moich prób to tak: Przy mniejszej średnicy wałka ciasta maszynka wciągała wałek rolując wałeczki. Po zwiększeniu jego średnicy wałek ciasta (po wyraźnym odznaczeniu na nim wałeczków) kręcił się w kółko miedzy rolkami (tak jakby wałek szybszy miał za mało obrotów by go wciągnąć) zaś po zwiększeniu ogólnych obrotów wypada wraz z wałkiem wolniejszym. Co do ciasta to z tym nie mam problemów jedynie co uważam , że musi być ono nieco miększe gdyż roller nie ma takiej siły jaką my możemy włożyć rolując kulki ręcznie.
Arturo B rozumiem ze zrobiłeś sobie roller więc jaki jest u ciebie stosunek obrotów wałków rolujących? Jakie masz również obroty wałka wolniejszego (ok. bo rozumiem że przy różnych miksach obroty mogą się różnić) ?
Pozdro.

Wydaje mi się, że problem jest w średnicy wałka ciasta, skoro udało się Tobie "wyrolować" "wałeczki" to znaczy że maszynka daje rade.Pokombinuj- dopasuj średnicę wałka ciasta, popracuj nad jego konsystencją i po sprawdzeniu tych opcji zacznij dopiero szukać wad w ustawieniach maszynki.Poczytaj nasze posty wyżej, każdy z nas miał podobne problemy i jakoś z nich wybrnęliśmy. Jeśli zabiegi z ciastem nie pomogą, będziesz musiał pomyśleć nad prędkością wałków szukając odpowiednich wielkości kół, które posłużą jako przekładnia.

witek941
Arturo B , Możesz mi podać jaki stosunek obrotów mają u ciebie wałki? Albo podaj średnice kół pasowych to sobie policzę sam. Dzięki.

Arturo B
witek941 napisał(a):

Arturo B , Możesz mi podać jaki stosunek obrotów mają u ciebie wałki? Albo podaj średnice kół pasowych to sobie policzę sam. Dzięki.

Na pierwszej maszynce, której już nawiasem mówiąc nie mam, średnice kół były 65/26mm- jeśli dobrze pamiętam.Drugi mój model nieco inny miał koła o średnicy 75/25- jeśli to Tobie pomoże w obliczeniach i poprawie swojej pracy to proszę bardzo . Jednak myślę , że problemem u Ciebie mimo wszystko będzie jednak ciasto.Nad pierwszą maszynką pracowałem spory kawałek czasu i tak jak Ty szukałem problemu z rolowaniem, zmieniałem prędkości stosując różne wielkości kół pasowych, wracałem do pierwotnych ustawień, aż w rezultacie okazało się , że problem tkwi w cieście - jego średnicy i konsystencji, oczywiście nie neguję tego , że potrafisz zrobić dobre ciasto do kulek, jedynie podpowiadam gdzie należy szukać rozwiązania by zaoszczędzić sobie pracy przy montażu i demontażu elementów maszynki. Prędkość jaką serwuje wiertarka jest wystarczająca, dowodem na to są filmiki dostępne na YT. Szkoda , ze nie możesz wstawić fotek - rozwiałoby to wiele wątpliwości.

witek941
Więc u mnie koła będą podobne to jedno wykluczam, teraz muszę w wyciskarce pokombinować z odpowiednim otworem aby uzyskać odpowiedni wałek. Jak tylko będę miał okazję za kilka tygodni wstawię fotki. Pozdro.

krzys-92
U kogo można kupić gotowe wałki do kulek?
Potrzebuje te o rozmiarze 10 mm i 12 lub 14 mm Wink

kotka1
Witam
Mam jedno zato bardzo konkretne pytanie jakie obroty silnika są odpowiednie do maszynki ?

kotka1
Hej nie uzyskałem odpowiedzi od was co mnie zmusiło do ruszenia głową i podam wam rozwiązanie na tacy. Potrzebne są dwa silniki od migomatu do popychania drutu "TELWIN Silnik do urządzeń spawalniczych ELVI 24V 30W" i dwa "REGULATOR STEROWNIK OBROTÓW SILNIKA 12-24VDC" i mamy załatwioną sprawę obrotów, z tego o wiem z doświadczenia nie można na jednych obrotach rolować różnych rodzajów ciasta ze względu na ich różną konsystencję.
Pozdrawiam

kotka1
Tak to wykonał mój znajomy http://lapanov.vi.../kulki.MOV

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się