Listopad 19 2018 12:45:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Maszynka do kulek proteinowych
specjal ford1
Witam Arturo B a jakie obroty ma wałek ciągnący kulke w dół tak plus minus ?Grin

TYTAN27
Jutro zrobię test swojej maszynki już z mixem. U mnie mam przekładnie z kół pasowych,i mają takie wymiary; te napędzające ma średnicę 40 mm., a te co ma wolniej pracować 80 mm. Sprawdzałem jak chodzi i wydaje mi się, że wychodzi troszkę więcej niż 2 obroty,tak powiedzmy że 2 obroty i 1/3 na jeden obrót tego wolnego wałka. Jutro sprawdzę po południu i napiszę jak roluje.Na razie nie zrobię zdjęć,bo brakuje mi obudowy na silnik, ale to już mniej istotne. Jak skończę maszyne to zrobię trochę zdjęć i opis ile co kosztowało będzie dostępny na stronie klubu karpiowego.
Edytowane przez Arturo B dnia 20-12-2009 10:02
ouch

Arturo B
specjal ford1 napisał/a:
Witam Arturo B a jakie obroty ma wałek ciągnący kulke w dół tak plus minus ?Grin

Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd-po prostu nie zwróciłem na to uwagi.Różnice między jednym a drugim wałkiem jest mniej więcej 1-4 obrotów.Sam silnik ma 130 obrotów na minute na wrzecionie,myślę ,że koło pasowe i koła zębate na przekładni w tym silniku zmniejszają ilość obrotów o co najmniej połowe.Po świętach przygotuję mix i zrobię filmik ,postaram się by wszystko było bardzo widoczne,może uda się dokładnie obliczyć ilość obrotów.
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

specjal ford1
Witam wałek napędzany ciągnący kulkę w dół ma się kręcić dwa razy szybciej od drugiego przełożenie ma być 1:2 a obroty tego pierwszego około 900 obrotów na minute lub szybciejGrin

Arturo B
specjal ford1 napisał/a:
Witam wałek napędzany ciągnący kulkę w dół ma się kręcić dwa razy szybciej od drugiego przełożenie ma być 1:2 a obroty tego pierwszego około 900 obrotów na minute lub szybciejGrin

Nie bardzo rozumiem disa,mógłbyś nieco jaśniej to wytłumaczyć?To że jeden wałek od drugiego powinien kręcić się nieco szybciej to wiem i tak jest w mojej maszynce,ale te 900 obrotów to nie wiem skąd się wzięło??Próby z podłączeniem wiertarki,która pracowała na zdecydowanie większych obrotach niż ten silnik,wychodziły całkiem dobrze,ciasto ,które przepuszczałem przez wałki nie było zrobione z mixu na kulki lecz ze składników do kopytekWink i wierz lub nie kulki mimo to wychodziły z tegoPfft

TYTAN27
Panowie, zrobiłem test swojej maszynki z mixem i mam lipę, u mnie wychodzi, że mam przełożenie 1-2,1/3 tak mniej więcej! i jest to nadal u mnie za mało, wałek z mixu jest wypychany na zewnątrz przez ten niby wolniej chodzący, myślę że obroty powinny być takie jak piszesz Aruro B, w granicach 1-4. Muszę zmienić koło pasowe na większe.Zrobiło mi to troszkę problemów, w tym momencie muszę zmienić stolik, do tego mam wysokie obroty i jednak zamontuje regulator.
Arturo B a jaki silnik zamontowałeś, od pralki? masz regulator czy nie??

Arturo B mam jeszcze jedno pytanie, jakie masz wielkości tych kół pasowych co napędzają wałki?
Edytowane przez Semi dnia 20-12-2009 16:16
ouch

specjal ford1
Jeśli takie miałeś obroty i wszystko dobrze wyszło to graty Cool
Tytan pomyliłeś coś wałek ciągnący kulkę w dół ma się kręcić szybciej
Edytowane przez bobo160 dnia 20-12-2009 18:38

Arturo B
TYTAN27 napisał/a:

Arturo B a jaki silnik zamontowałeś, od pralki? masz regulator czy nie??

Arturo B mam jeszcze jedno pytanie, jakie masz wielkości tych kół pasowych co napędzają wałki?

Silnik jest ponoć od jakiegoś starego niemieckiego automatu,regulatora nie mam.
Tutaj masz fotke z podanymi wymiarami kół: [img]http://images42.fotosik.pl/152/33d2c2e0cabc4483m.jpg[/img] is not a valid Image.
U mnie jak widzisz dodatkowo w obudowie jest pokrywa ,która ma za zadanie utrzymać wałek ciasta w rolkach roboczych-według mnie to jest bardzo pomocne.U Ciebie jak piszesz wałek ciasta został wypchnięty po za wałki robocze,tutaj przyczyn może byc kilka,jedna to taka jak wspomina Specjalford-czyli prędkość wałków-wałek ciągnący musi być szybszy,w tej sytuacji możesz zamienić bieguny przy silniku lub zamienić koła z jednego na drugi wałek.kolejny problem może być po stronie ciasta ,tak jak w którymś poście wspomniał Exo-ja robiąc próbę,starałem się by nie było zbyt twarde i suche ,choć oglądając filmiki z tą maszynką widać wyraznie różne konsystencje ciasta,dlatego to jako przyczyne obstawiłbym na końcu.Kolejną sprawą może być zbyt duża prędkość wałków,ale i tutaj można gdybać ,bo na filmach widać wyraznie ,ze nie które maszynki ciągną się jak żółwie ,a niektóre śmigają jak odrzutowiecWink

TYTAN27
Źle mnie zrozumieliście, wałek który wciąga kulkę (czyli ten co szybciej się kręci)kręci się 2razy i 1/3 obrotu szybciej, niż ten co kręci się wolniej i nadal ten wolniejszy wypycha ciasto na zewnątrz!!!Jutro będę miał dorabiane koło tak, aby ten co się szybciej kręci robił 4obroty, a ten co wolniej 1.
Edytowane przez Semi dnia 21-12-2009 18:15
ouch

specjal ford1
Może masz za małe obroty z silnika.
Edytowane przez Labedziak dnia 20-12-2009 23:12

TYTAN27
No właśnie nie,bo zapitala ,że w oczach się mieni, tylko ten co wolniej się kręci wyciąga ,znaczy bardziej wystrzeliwuje, bo taka jest prędkość.To jest wina przełożenia, jest za małe jak będzie 4 obroty tego wciągającego ,a tego wypychającego jeden to będzie ,dobrze przynajmniej mam taką nadzieje.
Edytowane przez Arturo B dnia 21-12-2009 14:05
ouch

Arturo B
TYTAN27 napisał/a:
no właśnie nie bo zapitala że w oczch sie mieni tylko ten co wolniej sie kreci wyciaga znaczy bardziej wystrzeliwuje bo taka jest predkość to jest wina przełożenia jest zamałe jak bendzie 4obroty tego wciagającego a tego wypychającego jeden to bendzie dobrze przynajmniej mam taką nadzieje

Przełożenie jak przełożenie,ale może być tak ,ze Twój silnik ma zbyt wysokie obroty w stosunku do wałków roboczych-oczywiście jest to tylko moje zdanie z którym nikt nie musi się zgodzić.Po obejrzeniu po kilkadziesiąt razy tych samych filmików,nasuwa mi się stwierdzenie,że im wolniej kręcą się wałki tym ładniejsze kulki wychodzą,ale podkreślam-jest to tylko moja opiniaWink

TYTAN27
No właśnie,też widzę poniekąd w tym problem!
Dlatego myślę o zamontowaniu regulatora obrotów,już zakupiłem takowy do 2,5kW max obciążenia.
Myślę że wystarczy,nie mam tabliczki znamionowej na silniku,wiec posłuchałem rad elektryka.
Zostało tylko go polutować.
Ale tak czy owak mam dorabiane koło pasowe do tego.Wink
Edytowane przez Labedziak dnia 21-12-2009 17:20
ouch

TYTAN27
Panowie zamontowałem nowe koło pasowe i nadal nie ma efektów, zostaje nadzieja w regulatorze obrotów, nadal wałek, który powinien się wolniej kręcić ,wyrzuca wałek ciasta. (kombinowałem z osłona ale nic z tego, ciasto "klinuje" się pomiędzy osłona a wałkiem)nie wiem jak to nie pomoże ,to będe musiał od nowa przemyśleć w czym jest problem. Moje koła to 40 co kreci się szybciej i 105 co wolniej, nie wiem powinny obroty być wporządku. SmileSmile
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 22:05
ouch

Arturo B
Tytan a może wrzuć kilka fotek ,będzie łatwiej coś pomyśleć??.U mnie ciasto jest niemalże od razu cięte przez ostre końce ryfli na wałkach roboczych-jakoś mi tu nic nie pasuje:*
Zwróć uwage na to wykonanie i prace wałków,być może uda Ci sie znależć przyczyne:[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MxA8Yi85Mv8&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/MxA8Yi85Mv8&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Może wałek który ma wolniej pracować u Ciebie jest zbyt wysoko ustawiony w stosunku do szybszego?
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 21:39

TYTAN27
Zaraz kilka fotek zrobię i zobaczycie ,ale wałek jest na tym samym poziomie co 2, za chwile zrobię fotki i spróbuje wrzucić.
A jak masz te ryfle zaostrzone, na szpic ? bo u mnie nie jest ostry (na szpic) końcówka ryfla ma 1mm mniej więcej grubości
images50.fotosik.pl/241/2ea525043298e287m.jpgimages39.fotosik.pl/237/b1f51a2dfe0864e9m.jpgimages35.fotosik.pl/95/a9dee478c066a918m.jpgimages42.fotosik.pl/152/f27f136c51b37d42m.jpg

Na tym wałku powinno być widać te ryfle
images42.fotosik.pl/152/ebb68949b646478cm.jpgimages50.fotosik.pl/241/cea80ad513a681c3m.jpgimages42.fotosik.pl/152/58f1d6ed4d8d4d67m.jpgimages37.fotosik.pl/236/d22a58aff404a600m.jpg

Proszę nie pisać posta pod postem Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 22-12-2009 22:23
ouch

Arturo B
Bardzo ładne wykonanie -gratuluję,myśle ,ze wadą tutaj jest silnik-według mnie ma zbyt duże obroty i zabiegi ze zmianą kół pasowych na większe nic tu nie pomogą.Spróbuj dodać jakiś regulator i zmniejsz obroty ,mam dziwne wrażenie ,że te wałki śmigają i to "równo"Wink
Silnik jest pewnie od jakiejś pralki i pewnie ma z 13000 obrotów na min.?
U mnie ryfle są dość ostro zakonczone myślę że podobnie jak u Ciebie.
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 22:21

TYTAN27
Silnik jest od pralki frani hehehe taki wymontowałem mamusi! No śmigają ,że prawie nie widać jak się kręcą! Wykonanie na razie jest prowizoryczne, że tak powiem tylko stolik jest w miarę wykonany jak już będzie kręcić dobrze, dotnę łożyska tak, żeby były w linii prostej jak na filmie co załączyłeś i zrobię obudowę na silnik i będzie na tyle .hehehe mixy już w szafie stoją, wiec będzie troszkę zabawy.
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 22:31
ouch

specjal ford1
Witam panowie błąd jest !! Koło napędzane przez silnik na jednym wałku musi być takie same na drugim,a koło przekazujące z wałka na wałek o połowę mniejsze, chodzi o przełożenie między wałkami 1:2 a na zdjęciu tego nie widzę i tu jest problem??
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 23:24

Arturo B
Kurcze ,jak to jest prowizoryczne wykonanie to aż się martwię jak będzie wyglądał koniec Twojej robotyWinkZ Ciebie trochę taki "wandal" jest ,mamusi pralkę zdemolowałeś ,żeby kuleczki robić ,no...hahaha
A tak na poważnie to całkiem udana praca ,zrób tylko coś z tym silnikiem i myślę ,ze będzie okWink

EDIT
Specjal przyjrzyj się tu:http://www.fotosi...6a918.html
Edytowane przez Arturo B dnia 22-12-2009 22:40

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się