Październik 25 2014 13:18:03
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Czy powinno się wprowadzić górny wymiar ochronny ryb ?

Tak
Tak
79% [30 głosów]

Nie
Nie
13% [5 głosów]

Nie wiem
Nie wiem
8% [3 głosów]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/10/2014 19:55

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Karpiówka - budżet 500zł.
Przemo
Witam

Zbierałem się do założenia tego tematu już od miesiąca, jednak najpierw sam postanowiłem poszperać w necie ale tyle jest tego że nie daje rady....conf

Poszukuję wędki typowo karpiowej, o średniej sztywności pracy, bardzo dobrej jakościowo.
Długość wędki to 3,6 m - 3,9 m max. Z powodów techniczno-logistyczno-transportowych wędka ta musi być 3 składowa. Wiem że dwuskładowe są lepsze ale nie ma innej opcji - musi być 3 składowa. Nie używam bardzo dużych obciążeń. Przeważnie są to ciężarki 70-100gram, czasami dorzucę jakiś worek PVA z kuleczkami. Wink

Preferuję tylko dobre,markowe firmy specjalizujące się w sprzęcie karpiowym. Maksymalnie za wędkę jestem w stanie przeznaczyć 500,- złotych i w tym budżecie chcę się zmieścić.

Wszelkie porady doświadczonych karpiarzy będą mile widziane.
Exo, liczę tutaj również na twoją opinię.....w końcu jesteś GURU w tym temacie.ouch

z góry dziekuję

pozdrawiam ALL...Wink
Edytowane przez marec-ki dnia 17-10-2012 11:09
Pozdrawiam Wszystkich....
Złów i wypuść.....ouch

Dasaj
A więc tak, osobiscie polecam Ci Daiwa Mission Carp X , Moj wójek posiada taką karpiowke i miałem możliwość na nią łapac, wedka pieknie pracuje i leży w ręku przynajmnie ja mam takie spostrzeżenia.

http://narybki.net/news.php
Exodus
Exo, liczę tutaj również na twoją opinię.....w końcu jesteś GURU w tym temacie.

Guru to ja nie jestem, ryby sie same łapią Wink

Cięzko mi doradzić, tym bardziej Tobie. Ostatnio łowiłem, kupiłem wędki mikado ultraviolet, bo są lekkie. Dla mnie idealne były do czasu, kiedy nie dostałem w reke wędek globe
images50.fotosik.pl/215/ffdb49466493d187m.jpg images47.fotosik.pl/215/32577b1e1a346593m.jpg images42.fotosik.pl/127/4a574626e6f13470m.jpg
Wyżej masz zdjęcia globe. Ja niestety wyszedłem z założenia, że jeśli moge kupic coś dobrego taniej, to kupie. Może i w tym nie było by nic ciekawego, gdyby nie fakt, że te wędki sa w sklepach a ich cena to od 380 zł do 420. Te wędki mozna kupic tez za 150 zł.
Kiedy pytałem sprzedawców w sklepie co to za firma, odpowiadali mi że nowa i wchodzi dopiero na rynek Polski.
Chamstwo jak nic, kupuja po 120 zł i przecież trza od razu się nażreć przywalając cene 380. Czyli 260 zł w kieszeń, a prawie każdy wie że te wędki to podróbki innych firm, tylko ze zmienioną nazwą.
Prawda jest taka że ile taka wędka, nawet z oryginalna nazwą może kosztować ? Pewnie niewiele, gdyż Chiny licza zysk z kompletów, czyli pewnie z 10 sztuk. Koszt produkcji niewielki, pewnie z rzędu 40 zł.

Kolejna rzecz to ultraviolet. Kupiłem te oryginalne z napisem mikado. Te tez mają swoje tansze zamieniki, po 180 zł.
images39.fotosik.pl/211/e203229e0292bb33m.jpg images41.fotosik.pl/211/0a86d1ce31e1fa34m.jpg images46.fotosik.pl/215/8904cb42b9aa26c7m.jpg
Oczywiscie i te wędki spotkałem w sklepie. Tutaj ceny od 250 zł do 450 zł. Ten co miał za 250 narzekał na brak gwarancji i na to że do tej wędki dopłacił juz ponad 150 zł, oczywiscie zaraz mi sie go zal zrobiło.

Szczęście tak dopisało do mnie, że zaraz po zakupie mikado i okumy, dostałem te wędki. Globe pracuje rewelacyjnie, idealnie reaguje na zrywy ryb, akcja paraboliczna. Zwróć uwage jak są wykonane te wędki, cienkie, lekkie. Gorzej się zarzuca.

Ultraviolet idealny do dalekich rzutów, bardzo lekki, cienki i pieknie wykonany. Akcja szczytowa.

Tyle mojego, po tym co zobaczyłem, powiedziałem sobie że nie kupie juz czegoś co ma kosztowac 500 zł, skoro moge mieć to taniej. Oczywiście Ty mozesz mieć swoje zdanie. Zawsze decyzja należy do Ciebie. Wink

Łowiłem na te podróbki karpie i po 5 kg, jak i po 11 i amury po 14 kg. Do tych wedek miałem tez kołowrotki o marce king bg 70 po 110 zł, gdzie łozyska sa stalowe a szpule aluminiowe. Moge porobic zdjęcia w środku bo go mam jeszcze.
images48.fotosik.pl/215/d318499bfb6bf746m.jpg
Żyłka zle zwineta bo z 200 metrów zwijałem sama żyłke, urwałem zestaw.
Edytowane przez Exodus dnia 17-10-2009 08:31
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przemo
Exo, wielkie dzięki za informacje. Poszukam tych GLOBE w necie, może coś znajdę. Wink

Chciałbym się jeszcze zapytać o te wędzisko, co o nim sądzicie?
http://allegro.pl...y_wwa.html

Mój kumpel ma dwie sztuki tego modelu i mówi że są bardzo dobre a kosztują stosunkowo niedużo.

EDIT: Czym różni się oznaczenie 3lb od 3lbs?? conf
Edytowane przez Przemo dnia 17-10-2009 18:11
Złów i wypuść.....ouch

shaman111
Ja posiadam takie wędki, tylko tyle że 3,0 LBS. Wędzisko jest bardzo miękkie, dynamiczne, dobrze się nim rzuca i choluje rybki. Polecam
Nie zabieraj karpi

Samymi rybami człowiek żyje Wink
...............................................
pozdro

KEEP MOVING FORWARD

Hubert_Str
Przemo lb to skrót lbs.

Przemo
Dasaj napisał/a:
A więc tak, osobiscie polecam Ci Daiwa Mission Carp X

I chyba już wybrałem....Wink, macałem dzisiaj te wędzisko i muszę przyznać że byłem pod wrażeniem.
Pięknie wykonane, leciutkie, cieniutki blank, super przelotki, piękna praca, no rewelacja. Dodatkowo wynegocjowałem ze sprzedawcą naprawdę dobrą cenę 390,- pln. Nigdzie taniej w necie nie znalazłem. Przydaje się czasami doświadczenie w handlu....Pfft

Ponadto wybrałem już chyba kołowrotek do niej.
Okuma Epix Pro Baitfeeder EPB 50 - ma go ktoś? Chętnie poznam opinie na jego temat. Wink
Dają na niego 5 lat gwarancji!!!

pozdrawiam ALL....ouch
Edytowane przez Przemo dnia 22-10-2009 22:34
Złów i wypuść.....ouch

Przemo
Tak jak mówiłem, tak też zrobiłem czyli słowa zamieniły się w czyn...Wink

Kupiłem Karpiówkę Daiwa Mission Carp X - 3 częściowa, 3,65m, 3lb. Cena to 390,- pln więc sporo poniżej zaplanowanego budżetu.
Wygląda naprawdę nieźle, jednak test dopiero na wiosnę....Sad
images46.fotosik.pl/222/1e23e4c2ffec9225m.jpg images38.fotosik.pl/219/531c3a04b7916be8m.jpg

A jako że wędka bez kołowrotka to jak samochód bez kółek to kupiłem także kołowrotek o którym wcześniej pisałem.
Okuma Epix Pro Baitfeeder EPB 50 ouch
Do zakupu tego kręcioła przekonało mnie jego bardzo dobre wykończenie, bardzo pojemna szpula, w komplecie są łącznie 3 szpule,zapasowa korbka, 10 łożysk, 5 lat gwaracjiouch no i cena! Wszystko razem przekonało mnie do jego kupna. Cena 279,- pln co jak patrzyłem w necie jest bardzo dobrą ceną jak na ten kołowrotek.Wink images46.fotosik.pl/222/acc917b3579f16d1m.jpg

Co myślicie o takim kompleciku?? Wink

pozdrawiam ALL...ouch
Złów i wypuść.....ouch

rekinek94
Powiem ci że z kijem nie miałem do czynienia ale wygląd na solidny Wink a kręcioł bardzo dobry wybór w sumie to tez bym tak wybrał Wink naprawdę wydaje mi się że sprzęt skompletowałeś bardzo dobrze Wink Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się