Sierpień 15 2018 09:19:13
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Lidl dla wedkarzy
krokodyl
Ja się zastanawiam nad tymi przynętami spinningowymi na szczupaka, kupował ktoś te przynęty? Warte zainteresowania?
"Jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie ZOSTAŃ WĘDKARZEM!!!"

Arteczek
O ja to chyba kupię 2 kołowrotki z wolnym biegiem bo za drogie nie są. Co o nich myślicie ?? Krzesełko też się przyda Wink

krokodyl
Ja rok temu kupiłem ten kołowrotek, wprawdzie nie wiele na niego łowiłem, ale jakieś tam karpie wyciągłem, szczupaka na żywca ten dało radę

Arteczek
Bo nie wiem czy nie dołożyć 20 zł i nie kupić czegoś lepszego ze znanej firmy disa

ripper814
Ja się zastanowię nad tymi dwoma stojakami , znajomy kupił dwa pod drgające szczytówki chyba dwa lata temu i świetnie się sprawdzają do tej pory .

krokodyl
Hmm, no nie wiem Arteczek, ciężko mi Ci doradzić czy kupować te kołowrotki z lidla czy może coś innego, jeżeli zamierzasz ostro łowić no to może naprawdę lepiej dołożyć, ale jeśli raz na jakiś czas, to myślę że wystarczą

Spoksik
Ja możę kupię świetlikiSmile Ten stojak na allegro jest tańszySmile

Semi
Arteczek napisał(a):

O ja to chyba kupię 2 kołowrotki z wolnym biegiem bo za drogie nie są. Co o nich myślicie ??

Panowie, odpuśćcie sobie te kołowrotki, tu już byle jaki Jaxon z wolnym biegiem będzie lepszy. Szkoda pieniędzy, no chyba że komuś się przelewa. Może pieniądze niewielkie ale płacić za coś co się rozleci po chwili to się chyba nikomu nie kalkuluje. W zeszłym roku oglądałem te kołowrotki, niektóre od razu rozklekotane, w niektórych kabłąka nie zbijało. Obejrzałem chyba z 10 egzemplarzy i do jednego czy dwóch nie miałem poważnych zastrzeżeń(bo jednak jakieś tam mniejsze miałem). Co roku jeżdżę i obiecuję sobie że więcej nie pojadę, ale ciekawość zwycięża.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

rzepka1
Ja znów odwrotnie niż Semi , obiecuje sobie że pojadę i obejrzę przynajmniej te cuda.Ale jakoś nie mogę się zmusić.

wedkarz2309
Ja może się skuszę jedynie na świetliki. Okazja, jakich mało Wink

lberlinski
Odpuść te świetliki. W paczkach są zielone, czerwone , niebieskie. Tych ostatnich to prawie w ogóle nie widać. Zielone mogą być , ale zwykłe jaxonowe są o niebo lepsze. Ja kupiłem więc je wykorzystałem , w tym roku na pewno ich nie kupię.
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

barte1795
Ja standardowo haczyki na 100% jak bedą te w mniejszych rozmiarach jak rok temu Wink Oprócz tego nowy podbierak bo obecny coś sie popsuł , stojak odpuszcze chociaż coś bede musiał kupic ale to po sezonie coś lepszego , jedynie ten zestaw feederowo - gruntowy obejrze ale na 99% go nie kupie , a co do kołowrotków to znam ludzi ktorzy posiadają te młynki i sobie chwalą , nie którzy piszą ze to badziewie jakich mało a ja uważam ze nie są aż takie złe , jeszcze w ulotce widziałem takie ciasto za 14.99zł , niby swiecące czy coś takiego jeszcze takiego nie widzialem więc może kupie na próbe nie zaszkodzi Wink A co wy na temat tego ciasta myślicie ?

Labedziak
lberlinski napisał(a):

Odpuść te świetliki. W paczkach są zielone, czerwone , niebieskie. Tych ostatnich to prawie w ogóle nie widać.

Ja bym może nie odradzał, wiem że niebieskie słabo i krotko świecą, ale te używam, jak idę na kilka godzin na ryby.
W lato siedzę przeważnie tylko do godziny 1,30, i te niebieskie wystarczą w zupełności.
Czerwone są ok, zakładam przeważnie na spławik na węgorza jak łowię przy brzegu.
Ps.Ja kupuje swoje najczęściej w Askari, place za 100 sztuk zółtych 5,79 euro.
barte1795 napisał(a):

jeszcze w ulotce widziałem takie ciasto za 14.99zł , niby świecące czy coś takiego jeszcze takiego nie widziałem więc może kupie na próbę nie zaszkodzi Wink A co wy na temat tego ciasta myślicie ?

[img]http://www.lidl.pl/static_content/lidl_pl/images/PL/PL_79151_01_b.jpg[/img] is not a valid Image.

Ciasto stosowane do połowów pstrąga, uważaj, jest pływające.!!
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

wedkarz2309
lberlinski napisał(a):

Odpuść te świetliki. W paczkach są zielone, czerwone , niebieskie. Tych ostatnich to prawie w ogóle nie widać. Zielone mogą być , ale zwykłe jaxonowe są o niebo lepsze. Ja kupiłem więc je wykorzystałem , w tym roku na pewno ich nie kupię.

Skoro tak mówisz, to już ich nie chcęWink
Kolega kupuje, więc i tak będę widział, jak się "sprawują"...Wink

Labedziak
Test zestawu wędkarskiego z Lidla na okonia i pstrąga.
Niestety po niemiecku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1PvT91ETmyY[/youtube]
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

rzepka1
Wczoraj miałem okazje trzymać w ręku wędke z Lidla.
Kolega jadąc pierwszy raz na dorsze kupił tańszą wędke pilk w Lidlu. Niestety długo się nią nie nacieszył, podczas holu pierwszego dorsza wędka złamała się. Wyglądem przypominała trzcine pomalowaną czarną farbą.

kaczy997
Nie wiem o czym tu piszecie bo nie chciało mi się wszystkiego czytać ale wypowiem się o tym sprzęcie. Jako doświadczony wędkarz który trzymał w ręku nie jeden kij z różnej półki powiem wam, że wędki i kołowrotki z lidla to nic innego jak bazarowa tandeta. Co do reszty sprzętu : przynęty spiningowe tragedia, spławiki tego typu na każdym bazarze są po 1 zł też tandeta. Haczyki w miarę dobre oczywiście do puki nie zaczną rdzewieć więc lepiej uważać jak się je przechowuje. Miałem kiedyś podbierak i nawet dobry był więc tu daje plus. Wodery gumiaki i takie tam to też nic specjalnego zwykła foli (bazarówy). Ogólnie nie polecam. Lepiej kupić mniej a lepszej jakości ewentualnie dozbierać parę groszy bo uwierzcie mi nic tak nie wkurzy wędkarza jak złamana wędka bądź zerwana ryba z powodu trefnego kołowrotka czy zestawu.
Wędkarskie filmy instruktarzowe:
http://www.youtub...ature=mhee

http://www.youtube.com/channel/UCS7OurNDYKDDpvuOYF
Semi
Nie wiem o czym tu piszecie bo nie chciało mi się wszystkiego czytać

To trzeba było przeczytać, bo Ameryki to nie odkryłeś. Wink
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Ron
kaczy997 co do dawnych kołowrotków z lidla o nazwie b-square(szare) czy jakoś tak kosztowały grosze i na prawdę dawały rade nie jeden sezon.
Kumpel używał takich do spiningu (katowanie w oczkach moczarki albo kilka obrotów i branie albo 5kg zieleniny)używał jednego na sezon cena wtedy ok 20zł chyba nie były takie złe bo przy jego łowieniu kołowrotki za 200zł też się rozpadały po sezonie...
Mi na federku,żywcówkach śmigają już po 3 lata i nic się nie dzieje

kaczy997
Wiesz Ron ja nawet nie używałem tych młynków bo jak wziąłem to do ręki to mi się odechciało łowienia na taki sprzęt. Nie wiem jak coś co kosztuje 20 zł może być dobre skoro dobre łożysko do kołowrotka tyle kosztuje. Wiadomo na wszystko można łowić i będzie chodzić może nawet długo ale kołowrotek nie jest tylko do zwijania żyłki, powinien jeszcze to robić dobrze, powinien mieć płynny hamulec i rolkę która nie niszczy i nie skręca żyłki. Też kiedys łwiłem na bazarówy bo nie miałem innego wyjścia (czasy szkolne=brak kasy) teraz odmówiłbym sobie flaszki z kumplem gdybym musiał żeby dołożyć do lepszego sprzętu. Pozdro.
Wędkarskie filmy instruktarzowe:
http://www.youtub...ature=mhee

http://www.youtube.com/channel/UCS7OurNDYKDDpvuOYF
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się