Maj 25 2018 09:16:10
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Przyszłość wędkarstwa w Polsce
Firecarp
Piszcie, jak według was, będzie się rysować przyszłość wędkarstwa w naszym kraju. Będzie lepiej czy gorzej, jak myślicie, co się zmieni i czy wogóle coś się zmieni.
Myślę... więc łowię...

Exodus
Co się zmieni? Może co się zmieniło. Bardzo duża liczba wędkarzy przeszła na łowiska komercyjne. Takich łowisk będzie powstawać coraz wiecej. Powstają miejscowe towarzystwa wędkarskie, które przejmują od PZW (dzierżawią) zbiorniki wodne. Zmienia sie też nastawienie wędkarzy do ryb, coraz wiecej osób wypuszcza ryby spowrotem do wody. Myśle że to idzie w dobrym kierunku dla wody i ryb.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Ja wierze ze sie zmieni na lepsze.
Coraz wiecej wedkarzy wypuszcza juz ryby,a w szczegulnosci mlodzi wedkarze.
No i tych Towarzystw wedkarskich tez jest coraz wiecej,a to jest dobrze,bo przynajmniej jakas konkurencja dla PZW.
A mysle ze i PZW sie obudzi,i bedzie walczyl o swoich wedkarzy,a to moze sie stac tylko wtedy,jezeli ryb bedzie wiecej w lowiskach,no i skladki nie za wysokie.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

marec-ki
A mi sie wydaje że PZW zauważy co się dzieje jak zostaną tylko ich działacze w związku. U mnie w mieście PZW zrobiło łowisko specjalne ... PORAŻKA !!!! Albo te tony karpia, linów, karasi itp się potopiły albo nigdy ich nie wpuścili. Cóż ja opłaciłem kartę bo nie mam auta i nie mam jak dojeżdżać na łowiska komercyjne ludzi prywatnych. A tak to wezmę sobie wędkę i się zrelaksuję i nawet nie muszą brać olbrzymy Wink Gdyby jednak ktoś wziął od PZW Ciechanów jakiś zbiornik i zarybił to decyzja byłaby prosta i szybka Wink PZW to .... itd Wink

Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
miros
Sądzę że coraz więcej ludzi zaczyna szanować ryby i nie zabija wszystkiego, a wypuszcza do wody w przyszłości mogą powstać super łowiska.Uważam że większą przyszłość mają okręgi PZW niż łowiska komercyjne, gdzie w przyciągnięciu wędkarza zarybia się tylko karpiem i karpiem, niejednokrotnie takie łowiska są przerybione co widać po kondycji ryb, a o spokojnym wędkowaniu można zapomnieć [duża presja wędkarzy] W przypadku PZW [pod warunkiem kompetentnych ludzi] dysponuje ono większą liczbą jezior i racjonalne zarybianie przez związek pod kontem charakterystyki jeziora, a nie masowego wpuszczania karpia miało by dla mnie większy sens.
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:57

Labedziak
Minęły prawie cztery miesiące,i pisze następny post w tym temacie,bo zauwarzylem,ze jednak chyba będzie lepiej.
Z tego co czytam,to jednak bardzo dożo wędkarzy wypuszcza złowione rybki,i tak trzymać.[thumbsup]
No i jakby nie było,powstaje coraz to więcej łowisk specjalnych,gdzie właściciele naprawdę dbają o rybostan zbiornika.
No i bardzo mocno rozwija sie wędkarstwo morskie,i to jest tez przyszłość polskiego wędkarstwa.
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

Kubek
A u nas w PZW ostatnio były warsztaty dla dzieci do 12 lat jak wiązać haczyki itd. później pojechali nad wodę i był tam Spławikowy konkurs wędkarski, myśle że przyszłość wędkarstwa w Polsce zależy także od nas żebyśmy nauczyli te dzieci tego wspaniałego hobby jakim jest wędkarstwo.[sleep]
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:58
]

Piotrek1992
Tak. Myślę że wszystkie wypowiedzi są poprawne, ale co do łowisk komercyjnych i prywatnych to nigdy nie lubiłem na nich łowić [grin] nie sprawia dużej radości łowienie nawet wielkich ryb.
A co do młodych wędkarzy to jest ich coraz więcej w Polsce. Ale np. w moim mieście niestety nie ma ich zbyt dużo. Poza mną w moim kole jest tylko 1 junior! a z tego co wiem to niewiele więcej jest ich w kole PZW w Tczewie, także nie wiem do czego to zmierza Wink
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 10:59
Wędkarzu! Porządek jaki zostawiasz po sobie na łowisku świadczy o TOBIE!

www.tczewskiasg.fora.pl
Pawlik69
Czluchowskie PZW jest nawet aktywne... od 3 lat regularnie w wakacje są organizowane szkółki wędkarskie dla amatorów . Tam dostają pierwszy i podstawowy sprzęt... ale jedno mnie irytujeburmistrz obiecal że spróbuje sfinansować w tym roku szkółke morską nad morzem na kilka dni... Tymczasem prawdopodobnie przewidzial to iż skonczy mu się kadencja i jak szybko obiecal tak szybko wątek minął . Mnie troche denerwuje to że robi sie za duzo tych kulek i gron kumpli którzy dzierżawią te łowiska i zarybiają ją bo tam są często olbrzymie skladki...Sad ale cóż my mamy sie troszczyć o przyrode a nie o portfele...AngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 11:03

Wegorz 16
Wszystkie wasze okręgi są aktywneCoolAle niestety nie mójSadU mnie tylko siaty,siaty i jeszcze raz siaty[tdown]Polskie wędkarstwo rozwija się w dobrym kierunku,choć przygnębia mnie to że w Polsce jest multum wody a wędkarze odchodzą na łowiska komercyjne.Wszystko przez rybaków to właśnie odstrasza wędkarzy z wód PZW!!!!
Sądzę że w najbliższym czasie.Desperacja wędkarzy doprowadzi do tego,że będą walczyć z siatkami na własną rękę[disapprove]
Ale myślę że polski rząd zacznie w końcu robić porządek w dziedzinie,która przynosi również im nie małe pieniądze[ouch]

Semi
Powiem szczerze, gdybym nie uwielbiał łowic na rzekach , dawno już przestałbym płacic składki PZW, tylko opłaciłbym jakieś łowisko komercyjne. Niestety organizacja której co roku wpłacamy grubą gotówkę, ma nas w nosie , za nasze pieniądze dobrze się bawi , remontuje swoje siedziby , a zarybienia które prowadzi dobrze wyglądają tylko na papierze. I niech zagorzali wielbiciele PZW nie protestują, bo mam całkowitą rację i wielu wędkarzy popiera moje sądy, a składki opłacamy tylko dlatego żeby spokojnie sobie połowic ryby, które w więszości trafiają z powrotem do wody(przynajmniej u mnie).
Edytowane przez Semi dnia 05-01-2008 22:06

Adriano
A ja wam powiem tak, dopóki w Kołach PZW nie zaczną wydawac rozsądnie pieniądze, a nie je przepijac ,to nie bedzie lepiej.I do poki wędkarze nie zaczną szanowac łowisk.Chociaz sytuacja lepiej wygląda niz dawniej, z roku na rok jest lepiej, ale nadal jest zle.Zresztą zobaczymy co nam przyniesie przyszłosc!
Edytowane przez Arturo B dnia 19-01-2008 11:06
Wędkarstwo to co Chłopy lubią najabardziej.
.................<<POZDRO>>...............

wiking2
Ja myślę że nasze rzeki stawy jeżiora poprostu są zanidbane i wtym kierunku nic się nie robi i w najbliszym czasie chyba nic nie zrobią .Pamiętam jeszcze 30 lat temu w każdym jeżiorku łąkowym były ryby prawie w każdym baiorku się wędkowało. Przecież wędkarze nigdy ryby nie wybiorą z danej rzeki czy jeziora. To co jest w tej chwili to jest nie udana gospodarka wodna naszego państwa i to się wlecze kope lat.
Pozdrawiam. Shock

szczurek24055
Na niektórych stawach ta sytuacja się poprawia dzięki zasadzie złów i wypuść

Pippo
to fakt teraz bardzo popularne stalo sie zlow i wypusc moze dzieki temu cos sie zmieni i przede wszystkim tepic klusoli [thumbsup]
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

Szczupak15
Zmieni sie to jeżeli dalej Straż Rybacka będzie jeżdziła tylko w wakacje a nie na sezonie to pożegnamy się całkowicie z rybami drapieżnymi i białymi rozumiem też to, że nie codziennie może być na każdym łowisku, ale niech raz w tygodniu zajży na łowisko. To jest pierwsza przyszłość druga to trochę lepiej się rysuje
Jeżeli każdy by stosował Złów i Wypóść to będzie dobrze ale takcy starsi dziadkowie (nie wszyscy[thumbsup]) co z kijem chodzą codziennie zabierają wszystko, nie zdażyło się nawet żeby wypóścili suma 40cm ani szczupaka nie interesuje ich to co jest w regulaminie tylko żyją jeszcze w latach 60 można to zmienić przez złów i wypóść i tak na drodze żartu to niech przejdą na dietę Zdjęć a jak chce ryby to do sklepu.
Jeżeli w pore tego nie zmienimy to będziemy łowić ,,BUTY stare'' Ze śmieciami to nie jest tak tragicznie jakięś są puszki po kukurydzy może dwie na obszarze ok 350m nie do przesady, na koło nie mogę narzekać po zawodach jest czysto a co do ryb to są wypuszczane tak jak w przepisach i w duch młodzieży jest siany szacunek do ryb i regulaminu
ale z roku na rok jest lepiej

Jeżeli byśmy chcieli to powinni zakazać na jakiś okres lat zabierania ryb wszystkich!!!!! i jedwabiście surowy mandat za zabieranie ryby może od 1g 2zł, ale żeby tego przepisu dopilnować trzeba więcej członków straży wędkarskiej.

Co do przyszłości nie można się wypowiedzieć trzeba stosować złów i wypóść i pouczać innych oraz czekać

PS ZERO TOLERANCJI DLA KŁUSOLA WIDZISZ TO DZWOŃ NA 997 lub 112

Pawel4
No u mnie to jest tak że rybacy ciągną niewód, stawiają siatki, prądem biją.
A nic nie zarybiają. Jak będzei tak dalej to jeszcze trochę i nie będzie co łowić.[tdown]

Odol
Popieram Pawła, sytuacja u nas w Ełku jest taka sama jak wszędzie. Nikt nie zwraca na to uwagi. Łowiąc od roku byłem tylko raz kontrolowany.
Jeszcze parę lat i na ryby będziemy wyjeżdżać za granicę o ile tam nasi rodacy też coś zostawią nam.
Pozdrawiam!

karachaj
U mnie raczej też. chociaż zdarza sie raz na jakiś czas taki mądry co wypuści to co złowi.SadSadSadSadSad
Większość mojego życia to wędkarstwo, reszta to głównie nauka.

Szczupak15
A jak za granicę pojedziemy to i kłusownik, i tak wybijemy następne kraje z ryb jak nie będziemy wypuszczać ryb a kłusola tępić albo przerzućmy się na łapanie kłusola np. na prąd, siatkę, podrywkę itp... może to ich coś nauczy ale stawiam wielki znak zapytania ? bo głupi zawsze będzie głupim Ja czuję się bez radny bo przedewszystkim to ukrainiec tak łowi a po naszej stronie zabierają ryby ale kto z nas naprawdę wypuszcza ryby nawet każdą ukleję ja się przyznam że w tym roku zabrałem tylko ok. 2,4kgSmile, ale następny to będzie 0kgShock a wy???

KOLEDZY PUKI MAMY JAKĄŚ SZANSĘ TO RÓBMY A NIE PISZMY I TĘPIĆ KŁUSOLA!!!!!!!!!!!! przedewszystkim

Paweł czy posiadasz aparat i znasz kłusoli to fotke strzel i na policję albo podrywkę zastaw i też na policję

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się