Sierpień 19 2018 20:57:07
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Przyszłość wędkarstwa w Polsce
michal184
dopuki za nasze składki będą utrzymywani działacze pzw a nie wody,to polskie wędkarstwo nie ma przyszłości.

lalabielecki
PZW =PZPN [tdown]
Płacimy kolosalne składki i co ....?
Łowiska bez ryb.Sad
Wedkrze zabierają nawet ukleje ,bo tylko na to mogą liczyć .Gdzie te pieniądze idą ...,bo napewno nie na zarybianie.
Jeszcze kilkanascie lat PZW nie będzie ,tylko łowiska komercyjne i wspólnoty .NIKT NIE BEDZIE PŁACIŁ ZA NIC.

Pawel4
PZW-Polscy Złodzieje Wędkarstwa tak powinni się nazywać. Oczywiście nie mówię o wszystkich i nie chcę wszystkich obrażać, bo są też uczciwi ludzie ale niektórzy powinni się nad sobą zastanowić.

michal184
jazgarzysta napisał/a:
jak narazie złowiłem karasia 33 cm, klenia 43.5 cm ,swinke 38cm i szczupaka 56cm moze to i mało ale ja jestem zadowolony
Pfft

to ciesz się puki możesz, bo niedługo możesz złowić tylko okonia 1ocm,ukleje 8 cm i jeszcze możesz złapać nad wodą katar .
a to wszystko dla tego , ze nie zarybiają i nie gonią kłusoli.
obecnie łowie w angli ,roczna skłqdka na moje miasto to 5 funtów,w około 2 godziny łowienia mozna złapać kilka szczupaków ,okoni poniżej 0,5 kg praktycznie nie ma.
ale zarząd klubu nie bierze nawet grosza za swoje działanie.
a za kłusownictwo jest 1000 funtów kary i nie ma tłumaczenia że nie mam z czego zapłacić.
i tak powinno być w polsce

Pawel4
Ja już chyba przez 5 lat jeżdzę z tatą na łódkę i sam z brzegu i nigdy nie mieliśmy kontroli. To mówi samo za siebie jak kontrolowani są wędkarze, i nie ma co się dziwić że jest coraz mniej ryb. Kiedyś rybacy brali tylko te większe a że teraz częto odławiają i ryba nie ma kiedy urosnąć to biorą wszystko co wejdzie w siatkę.

zasiu
Mam krótki staż w PZW ale pozwolę sobie się przyłączyć do tematu. W dzieciństwie chodząc na ryby nie myślałem o takich problemach jak stan naszych wód, kłusownictwo itp. Dziadek dbał o nasz staw i o rybę nie musiałem się martwić. Ale pamiętam jak kłusole na okolicznych jeziorach szaleli. Jak ktoś wesele wyprawiał albo komunię to jechał do takiego, beczkę węgorzy wyciągał i jazda. Nic tylko powywieszać. Kiedy wróciłem do wędkowania zacząłem od starych kątów. Jezioro wzięte w dzierżawę opustoszało z ryb. Poszedłem do PZW ale na wodach PZW nigdy nie miałem kontroli !!! To jakaś paranoja. O jakiej gospodarce mowa? O tych straganach z rybami wzdłuż naszych rzek? Np. odcinek Wisły Płock - Włocławek. Wszystko kupicie, od leszcza po miętusa. Żenada. A ja na dalszym biegu tej rzeki muszę respektować odcinek chroniony. Za każdym razem jak wypuszczam rybę zastanawiam się co z nią dalej będzie. Czy wezmą ją prądem czy w siatkę? A może ją jutro na straganie koło drogi? Ile musiałbym dopłacić do składki na PZW by nad rzeką raz dziennie mnie ktoś sprawdził a wypuszczona ryba mogla sobie jeszcze popływać? A łowiska komercyjne? To dobre dla karpiarzy i na wypróbowanie sprzętu. Niestety tam się nie liczy sport tylko za ile i jakiej firmy masz sprzęt a ryby wypuszczają nie tylko dlatego, że tak trzeba tylko dlatego, że kupując taki sprzęt na ryby ich już nie stać Smile Pozdrawiam.

Bruxa
No tak..... To ja wam coś teraz pokażę. Jest u mnie rzeka w której można złowić pstrąga, świnkę, brzanę, klenia, sandacza, szczupaka, lipienia, okonia, itd ipt!! Naprawdę wszystkie ryby tam są ale ....... tylko na pewnym odcinku. Cholera mnie bierze jak widzę ostatnie kilometry tej wody bo.... bo 2 zakłady walą cały ściek w rzekę!! Bo ludzie wszystkie śmieci wrzucają do rzeki, bo co zrobić z gruzem ?? WAL W RZEKĘ!! Przecież nie widać. Piękna nieregulowana rzeka staje się GNOJOWISKIEM!!!!!!!!!! Powyżej miasta złowiłem tam klenia 63 cm, świnkę... 3 cm mniejszą od rekordu, tony pstrągów itd.. Do czego piję ?? A no własnie do tego że jest nas w cholerę wędkarzy z Tarnowa a każdy ma w D....ie co się dzieje z tą PIĘKNĄ dziką rzeką. Zwiazek chyba nawet nie pamięta że takowa istnieje. Jak zakłady mogą taki GNÓJ wpuszczać do wody?? Boli mnie serce jak widzę ten odcinek wody bo wpada to potem do Dunajca, a to kolejna piękna rzeka. Już wiele się nie da zrobić bo rzeka zaczyna umierać na tym odcinku a jest tu ZIMOWISKO RYB !! Jeden wielki bezsens.... Pozdrawiam Bruxa.

Rodryg
Bruxa, może i wędkarzy z Tarnowa jest wielu, ale jak widać prawdziwych wędkarzy jak na lekarstwo.

Wracając do tematu, w moich oczach przyszłość naszych łowisk nie wygląda za ciekawie. Niby w 2008 roku do PZW dołączyło więcej wędkarzy niż w roku poprzednim ale ja nad wodą widzę ciągle te same twarze, nic się nie zmienia. Pełno mięsiarzy a niekiedy wręcz kłusoli, których poziom intelektualny zostawia naprawdę wiele do życzenia. Na jednego poczciwego, inteligentnego wędkarza przypada 10 idiotów, ale co zrobić ? Niestety w państwie polskim rodzi się dużo więcej idiotów niż można by pomyśleć...
des

wtk
U mnie tez podobnie. Przez cały sezon zostałem tylko raz nad woda skontrolowany (a bylem na rybach prawie co drugi dzien). Druga sprawa, to smietniki w wodzie. Dookoła mojego łowiska zostało wstawione 8 nowiutkich śmietników. Prawie wszystkie (2 podajże nie) wylądowały w wodzie. Nie wiem kto to zrobił, ale ktoś musi być naprawdę chamski, żeby taki smietnik metalowy wyrwać z ziemi(przecież taki smietnik swoje waży, a jeszcze jest wkopany metr w ziemie, to żeby go wyrwać to naprawdę trzeba sie namęczyc - chyba, że łopatą). I znowu powraca problem ze śmieciami. Były śmietniki, to wylądowały w wodzie. Teraz napewno nowych nie wstawią i wszyskie śmieci będą latały po całym łowisku i tak w kółko sie to toczy...Sad
Edytowane przez wtk dnia 08-03-2009 23:32

Pugio
Ja na swojej łowisku(glinianka miejska nawet w PZW nie jest ) byłem skontrolowany trzy razy, a na Szalę kontrola jest bardzo regularna, zawsze jak tam jestem to ich wiedzęWink . A śmietnik, nawet kontrolerzy robią!Sad
Przyszłość nie zależy od ilości kontroli tylko od samych wędkarzy!
Edytowane przez Pugio dnia 08-03-2009 23:46

wtk
Ensis napisał/a:
Przyszłość nie zależy od ilości kontroli tylko od samych wędkarzy

A mi sie wydaje właśnie, że jak by częściej kontrolowali to wędkarze czuli by jakąś obawę, że ktoś zaraz może przyjść i zobaczyć w jakim stanie zostawiją po sobie łowisko...

Pugio
Wędkarze takie nawyki powinni wynieść z domu, ale jak nie wynieśli ratunek jest w ludziach łowiących obok którzy też powinni być zainteresowani wspólnym dobrem.

Soltys
SadJa łowię od 7 roku życia a mam dwa razy tyle. W każdy weekend a w wakacje prawie codziennie jestem nad wodą. Możecie mi nie wierzyć ale jeszcze nigdy nie widziałem kontroli. Poza tym to co w mojej okolicy wyprawia interfish jest nie do pomyślenia. Szczególnie prąd. Do tego dochodzą siaty. U mnie niestety niewielu wędkarzy wypuszcza ryby. Sami możecie sobie wyobrazić w którym kierunku idzie wędkarstwo w mojej okolicy. Sadtdo
Edytowane przez Semi dnia 09-03-2009 18:28

Jurek12345
Najgorsze to ze wielu wędkarzy nie dbają o porządek na swoich stanowiskach śmiecą takich trzeba gnać i karać ouch
Edytowane przez Semi dnia 09-03-2009 18:29

Pugio
Widzicie kłusoli, albo coś nie tak? Dzwońce np: do straży miejskiej, a nawet możecie zgłoszenie wysłać przez e-mail. Dzięki mojej interwencji przypomniało sie Straży Rybackiej o kontroli mojej glinianki i już parę razy ich widziałem.
Albo zorganizujcie Społeczną Straż Rybaczka chyba się daWink

wiking2
Witam, wędkarstwo idzie w złą stronę , tak ogólnie to winę ponoszą wędkarze w 10% a pozostałość to PZW i przedstawiciele naszego prawa . Drodzy koledzy, żeby kłusować trzeba być postawionym wyżej , zwykły wędkarz nie będzie kłusował bo go złapią, a informacje dadzą kłusownicy, tyle lat żyjecie w tym kraju i nie wiecie kto kradnie , kto kłusuje , kto robi demolkę . Rodryk nie wolno nikogo obrażać , niektórzy mają już dosyć , bo właśnie nasze prawo na to pozwala .Ludzie którzy chcą porządku, ładu, są przez prawo ignorowani.
Pozdrawiam. Shock
Edytowane przez Semi dnia 09-03-2009 18:26

zasiu
Tak sobie pomyślałem... Nie miał bym nic przeciwko temu by w celu utrzymania porządku wędkarze legitymowali się nawzajem. Co wy na to? Czy to nie jest wyjście? Skoro kontrole są taką rzadkością? Niech mnie kontrolują do woli. Ja przechodząc i pozdrawiając wędkarza też mógłbym poprosić o papiery.

Semi
Zasiu, aby kogokolwiek kontrolować , trzeba być do tego uprawnionym, kto ci chłopie da się w Polsce wylegitymować jak nie będziesz do tego uprawniony. Pełno jest buraków nad wodą , jeszcze byś musiał szybko uciekać.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Bruxa
Semi napisał/a:
Pełno jest buraków nad wodą , jeszcze byś musiał szybko uciekać.

Właśnie to jest w naszym kraju wspaniałe!! Wszyscy są dla siebie tylko wrogamiSad Popieram Cię Semi w 100% Nic w naszym kraju nie może wyglądać naprawdę zdrowo. Gdybyśmy sie nawzajem kontrolowali to połowa na rybach by się pociła na sam szmer w pobliżu Angry Ale mamy jak mamy........ Wystarczy mieć przy sobie numer Straży w telefonie i mozna coś zaradzić. Małymi kroczkami ale zawsze to już cośSmile

Semi
Mazury zaczynają rozumieć że wędkarze to przyszłość i źródło dochodu dla lokalnej społeczności, zaczynają walczyć o lokalne jeziora, może coś się uda??...
http://tygodnikpi...spotkanie/
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się