Sierpień 19 2018 12:04:15
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dwa i pól metra suma z Rybnika.
Grubson
Kapitalny połów i ogromne szczęście łowcyWink
Rekord Polski pobity na samym końcu roku więc szczególny Angry za wytrwałość w łowach.
Dwa sumy powyżej 2m w przeciągu kilku dni to nie lada wyczyndes
Wielkie gratulacje dla łowcyCooldes
Pozytywni ludzie są potrzebni jak tlen Wink

http://hex-krk.muzzo.pl/
Grzesiek
_barti_ napisał/a:
Te betony są bardzo śliskie. Tutaj trzeba było działać, by tą rybę wyciągnąć na brzeg, kto by z was w takim momencie myślał o jakiejś folii?

No to jak betony są śliskie, to się z nich nie łowi. Jeszcze komu krzywda się stanie.
Sum, zdaje mi się, ma tam okres ochronny od 1 listopada... a ryby w okresie ochronnym jak się przyłowi niechcący (sum w Rybniku, kto by się spodziewał takiego przyłowu...) to powinny być wypuszczane ze szczególną ostrożnością. Więc mimo nie przerobienia okazu na kotlety, przepisy zostały złamane, bo ani osęki ani przeciągania ok. stukilogramowej ryby po betonie, nie uznam za szczególnie ostrożne działanie...

Jak dla mnie wypuszczenie tej ryby to nie wyczyn, a obowiązek.
Natomiast sposób wypuszczenia uważam za karygodny.
Łowiąc w Rybniku, posiadanie maty foliowej powinno być obowiązkiem, zwłaszcza jak się łowi z betonów,
a chce się zgodnie z przepisami, łowić i wypuszczać -zwłaszcza- chronione prawem ryby..

Pogratulować mogę tylko udanej walki z okazem, cała reszta... disa

Pozdrawiam
Grzesiek
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

lberlinski
Poza tym skoro jest okres ochronny, to i tak nie uznają tej ryby jako rekord.
[img]http://d.vader.w.interia.pl/sygnatura%20new.jpg[/img] is not a valid Image.

avi
Grubson napisał/a:
Kapitalny połów i ogromne szczęście łowcyWink
Rekord Polski pobity na samym końcu roku więc szczególny Angry za wytrwałość w łowach.
Dwa sumy powyżej 2m w przeciągu kilku dni to nie lada wyczyndes
Wielkie gratulacje dla łowcyCooldes

Moim zdaniem to gratulacje się łowcy należą , ale za wyciągnięcie takiego okazu na lekkim sprzęcie!ouch
Co do ewentualnego rekordu Polski to niestety nie można go uwzględnic z racji okresu ochronnego!!!
Druga sprawa :to samo wyciąganie ryby , szorując nią o beton i to w okresie ochronnym !!!

ALE Z DRUGIEJ STRONY NIE WIEM ,JAK BYM SIę SAM ZACHOWAŁ....disa
Osobiście sądzę ,że nie można oskarżac o to łowcę(zmęczenie, adrenalina) , lecz raczej tłum oglądających !
Przez godzinę holu mogli wymyslic jakiś sposób na oszczędzenie rybie cierpień!
Edytowane przez avi dnia 01-01-2010 14:18
pozdrawiam
Tomasz

ncplus.bydgoszcz.pl
okoniolowca
Wszystko co mógł bym napisać napisał już Duze_Bu. Nic więcej nie mam do dodania. Podebranie jak i wypuszczenie to scena z mięsnego a nie część wędkarstwa.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

zdenek halfar
Gratulacje łowcy przepięknego suma ............Niestety to wszystko................eselka i włóczenie po trawie betonie to koszmar niesamowity..........na drugą strone myśle ze wszystko pier.. człowiek z osęką!!!!!!!!!!!!!!nierozumiem jak mozna dopuścić w chodzenie w łowisko s osęką ........ja bym mu ją w dupe włożył...............
Edytowane przez Exodus dnia 31-12-2009 20:25

_barti_
Powiem tak, a właściwie powtórzę słowa jednego wypowiadającego się o tym sumie wędkarza. Przeciętny wędkarz, który łowi sobie płotki i ryby mające co najwyżej kilka kilogramów nie ma żadnego wyobrażenia jak niewyobrażalną sytuacją jest operacja wyjęcia z wody takiej ryby. Wiecie co to za waga?

zdenek halfar
_barti_ napisał/a:
Powiem tak, a właściwie powtórzę słowa jednego wypowiadającego się o tym sumie wędkarza. Przeciętny wędkarz, który łowi sobie płotki i ryby mające co najwyżej kilka kilogramów nie ma żadnego wyobrażenia jak niewyobrażalną sytuacją jest operacja wyjęcia z wody takiej ryby. Wiecie co to za waga?
ja nielowie plotky max na zywca...ta ryba wedlug mnie mniala okolo 90kg mam 2sztuky ponad 90kg i 8sztuk miendzy 80-90kg....to wiem jaka jest to waga!!!!!!!!!!!!!!!ale niepamientam zebym kiedy kolwiek tak suma kaleczyl...jezely wydzely ze jest dlanich niemozliwe rybe wyjoncz bez oszelky i kaleczenia to mnial suma zlapacz za pysk wyjonc gume i wypusczyc........

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się