Sierpień 19 2018 20:58:00
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Plecionka Berkley
Przemi4
http://allegro.pl..._274m.html
średnica 0,06 mm
wytrzymałość 10,6 kg

Temat dałem do bredni wędkarskich gdyż nie chce mi się wierzyć że taka cienka plecionka ma taką wytrzymałość.
Co Wy o tym sądzicie?
www.pfcatalogarc.com/photolib/zoom/pict04775.jpg

Goran
Hmm 0,06 i 10 kg ? to się kupy nie trzyma ... podejrzewam że więcej jak 4-5 kg nie ma wytrzymałości. Aczkolwiek firma jest znana z dobrych przynęt więc możliwe że ze 4 kg ma.
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

Frantic
Pewnie chodziło o 1,06kg to jest bardziej wiarygodne. Aż nie chce mi się wierzyć, że Berkley pozwoliłby sobie na taką ściemę.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
Przemi4
Na allegro znalazłem ponad 3 takie plecionki.
To raczej to nie pomyłka

Frantic
Z całym szacunkiem, Artur, ale 0,06 nie może mieć 10 kg wytrzymałości... Jak ma 2-3 kg to max. U mnie na podwórku w firmie przewija się tysiące metrów codziennie, mamy maszyny sprawdzające wytrzymałość i testowaliśmy naprawdę dobre plecionki najlepszych firm na świecie. Ja w tą wytrzymałość nie uwierzę, dopóki nie sprawdzę.
Może ktoś łowił na nią lub kupił? Niech się wypowie.
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

Semi
Z całym szacunkiem, Artur, ale 0,06 nie może mieć 10 kg wytrzymałości... Jak ma 2-3 kg to max

Dokładnie tak jak mówi Frantic,
Nie róbcie obciachu z tak dobrej firmy bo jej plecionki są najlepsze na świecie

Z firmy nikt tu obciachu nie robi, to sprzedawca sobie w kulki leci zamieszczając taki opis produktu. Żaden wędkarz, mający jakiekolwiek pojęcie o plecionkach, nie uwierzy w taką wytrzymałość tak cienkiej linki.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

miros
Nikt nie wziął pod uwagę sposobu mierzenia plecionek prze poszczególne firmy?
Tak ta plecionka ma taką wytrzymałśc jak podaje producent, osobiście mam 0,10mm tej firmy o wytrzymałości ponad 14kg i stwierdzam że jest za gruba, wygląda jak innych firm 0,14mm albo i grubsza, kiedyś już poruszałem ten temat o mierzeniu plecionek, że każda firma mierzy na swój sposób, wracając do tego przekroju to właśnie ten rozmiar 0,06mm będzie optymalny do wędkowania dla tej firmy.

RichiS52
Może to trochę Wam pomoże ten problem rozwiązać Wink
http://www.szczup...rodukt,246
Ja łowie na 0,10mm, mam ja na kołowrotku do spinningu, wytrzymałości nie mierzyłem, ale wiem jak kaleczy skórę na palcu przy nie ostrożnym obchodzeniu się z nią hahaha
Przyznam ze jest naprawdę dobra i mogę polecić spinningistom Wink
PS.Np.Whiplash 0,10mm ma 14,1kg wytrzymałości a FireLine 0,10mm ma tylko 3,6 kg ,obie sa z firmy Berkley i obie są plecionkami Wink
Pozdrawia, "Chłop z Mazur" <°)))))><
https://www.youtu...UnuUhv17mI

Zyga
Zgadzam się z Mirosem,zobaczcie tu,na tej stronie,ostatnia plecionka,tez ma super wytrzymałość.

Berkley Whiplash Pro

[url]
http://www.angel-ussat.de/shop/index.htm?schnuere_-_multifile_berkley-schnuere.htm[/url]

Ussat to jeden z najbardziej znanych w Niemczech sklepów,sprzedający przynęty sztuczne,i wogule wszystko do spinningu,dlatego myślę,ze by nie dal do swojego asortymentu buble.
[img]http://images35.fotosik.pl/54/4857b72c8846863c.jpg[/img] is not a valid Image.

Frantic
I Miros dotknął sedna sprawy! 0,06 dla jednych, to może z powodzeniem być 0,12 dla innych. Na to nic nie poradzimy. Kiedyś już o tym pisałem jak firmy walą kozaka z przegrubianiem wyrobów

Frantic
avallone78 napisał/a:
Czyli znów stanęliśmy na tym że plecionka z linku początkowego to nie brednie Wink

Być może, ale wtedy kłamstwem jest jej średnica.

Grzesiek
Panowie - przegrubianie średnic to jedno, ale dotyczyć może tylko żyłek. Jasne, że procedury produkcyjne pociągają za sobą różne wyniki pomiarów grubości żyłek, czy pojemności szpul kołowrotków.
Ale żadna plecionka nie ma średnicy, bo jej przekrój nie jest kołowy.
Więc rozpatrywanie tego 0.06 jako wiarygodnego, czy niewiarygodnego jest bez sensu. Ta plecionka to dość płaska tasiemka (myślę, że z tego powodu RichiS się nią pociął), która być może ma 0,06 grubości, ale znacznie więcej szerokości i stąd bierze się ta wytrzymałość. Poza tym na opakowaniu widnieje wytrzymałość 20lb a poniżej 10,6 kg czego już w ogóle nie rozumiem, bo to dwie różne wartości..
Do tej plecionki dodam jeszcze, że jej "crystaliczność" to zupełny bajer, plecionka jest biała, we wodzie jest widoczna jak każda inna, a kiedy złapie brud, barwę wody, w jakiej pływa, wtedy jej "crystaliczność" już nie śmieszy tylko w...nerwia.
Nie polecam tego produktu.
I nie dlatego, że producent, czy dystrybutor ma mnie za idiotę i wciska mi kit.
To słaby produkt. I powinien znaleźć się w temacie "buble wędkarskie".

Pozdrawiam
Grzesiek
Edytowane przez Grzesiek dnia 23-01-2010 14:55
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Semi
http://www.allegr...110_m.html

Tu mamy podobną plecionkę tej samej firmy, o tej samej grubości, tutaj wytrzymałość jest wiarygodna, podejrzewam że te dwie linki niewiele się różnią między sobą.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

Grzesiek
Z tego zdjęcia w aukcji, wygląda mi, że te plecionki zupełnie inaczej wyglądają.
Whiplash Crystal nie jest taki transparentny (łowiłem na dwie "średnice" 0,06 i jakąś ponad 0,10)
a Fireline (tyle, że nie był crystal), jakiego kiedyś używałem był od Whiplash o wiele bardziej okrągły w przekroju, chociaż też niezbyt mi pasował do spiningu i szybko go zmieniłem.

Niekoniecznie są to podobne produkty (te który wrzucił Przemi4 i Semi) ale jest to też możliwe, nic mnie nie zdziwi.

Opisy producentów są często wyssane z palca, więc nie trzeba na to patrzeć. Najlepiej sprawdzić przed kupnem, albo kupić i się przekonać..
Pomijam, że podawanie wytrzymałości liniowej linki jest bez sensu, bo czy ktoś łowi linką bez węzłów ? ? ?
Ja Berkley'a plecionek raczej szybko nie kupię.

Jak mam wierzyć w rzetelność wytwórcy, czy sprzedawcy, jeśli na jednym i tym samym opakowaniu przekonuje mnie że płaska tasiemka MA ŚREDNICĘ i to ultra-małą, a do tego ogromną wytrzymałość i nie może się zdecydować, czy wytrzymuje 9,08kg czy 10,6 kg ! ! ! hahaha paranoja ! ! !

1lb = 0,454 kg
Gdzie żyje etyka, tam ryba nie znika ! ! ! Czasem i po szkodzie głupi
Nie zmieniam avatara ]:> Duze_Bu

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się