Czerwiec 25 2018 02:13:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić lina ?
Exodus
Jakie macie sposoby na tą piękna rybkę Wink, wszystkie wasze opinie dodane do nowego artykułu .

images21.fotosik.pl/386/36622683b51f83b4m.jpg
Edytowane przez Exodus dnia 20-08-2010 16:50
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Labedziak
Ja moze nie mam tam specjalnego sposobu,ale robie tak:
Przede wszystkim wyszukac odpowiednie miejsce,na wiosne nie powinno byc one za glebokie,tak do 1 metra.I dobrze naslonecznione.Liny lubia sie wygrzewac na sloncu.Mozna je przez to czesto wypatrzec.Albo wypatrywac na powierzchni wody pecherzyköw powietrza,co jest przewarznie oznaka zerowania Linöw.

images30.fotosik.pl/70/4cbcfa2c1d9a7b74m.jpg

Nastepnie zaneta-uzywam specjalnej zanety na lina.jest ona ciemna i nie najlepiej pachnie,ale o to chyba chodzi.Do tego mozna dorzucic troche kukurydzy z puszki i posiekane czerwone robaki.
Na haczyk zakladam przewaznie czerwone robaki,a jak nie mam to i biale.Tez wezmie.Przynete polozyc na dnie.Przypon nie powinien byc za gruby,ja uzywam 0,18.zylka glöwna 0,22.

images21.fotosik.pl/386/b0589d38bd245a4dm.jpg

To by bylo na tyle,teraz tylko oczekiwac na branie,ktöre jest niekiedy bardzo delikatne i trwa czasami bardzo dlugo zanim lin zdecyduje sie polknac przynete.tak ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
Edytowane przez Labedziak dnia 27-08-2007 20:46
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

marec-ki
Mój sposób na lina ... . Najpierw zaczynam od przygotowania miejsca połowu. Liny łowię na głębokości 0,5 - 1,5 metra i często zdarza się, że jest tam dużo różnego wodnego "zielska i glonów". Więc biorę specjalne grabie na sznurku i robię sobie drogę szerokości ok 2 metrów. Wykonuję sporo rzutów, żeby pozbyć się całej tej zieleni. Następnie przez okres ok tygodnia nęcę obficie wieczorem miejsca tuż przy granicy między zielskiem i "drogą". Jako zanętę używam gotowaną (dość długo) kukurydzę zmieszaną z zanetą karpiową. Taka mieszanka daje niezłe efekty. Kukurydzy daję sporo, że kule ledwo tworzą spójną całość i w locie często się rozpadają. W mojej metodzie po ok 3 dniach nęcenia wieczorami i wcześnie rano na powierzchni jest tyle bąbli jakby woda się gotowała Wink W trakcie łowienia używam kukurydzę słodką z puszki (polecam Bonduelle) i dodatkowo dorzucam parę ziarek do wody, żadnych zanęt bo to może wypłoszyć liny !! Wieczorne obfite nęcenie skutecznie je przyciąga. Zestaw stosuję delikatny żeby hałasu nie robić. Przynętę rzucam tuż na granicy zielska. A drugą wedkę po środku między "ścianami: Wink Zauważyłem że w ciepłe dni najlepszy jest czerwony robak z kukurydzą, a w chłodniejsze kukurydza z białymi Pfft Proponuję stosować cienkie zestawy mimo iż jest sporo zielska, bo wtedy będziemy mieli super walkę i frajdę Wink to w łapaniu linów lubię najbardziej, że są walczne i 1 kg sztuka potrafi walczyć lepiej niż 5 kg karp Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

W sprawach sprzętu zadawajcie pytania na FORUM a nie poprzez PW !!

http://marec-ki.blogspot.com/
Exodus
Ktoś napisał w innym poście że lin bierze dobrze w rannych godzinach. Jest to racja Wink Ja dość często szedłem bardzo wcześnie rano. Zanęta linowa plus czerwony robak, gwarantował sukces. Doskonale widać było jak lin żeruje.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

marec-ki
Ja największe liny łapałem właśnie rano z samego rana Wink a mniejsze i średnie wczesnym wieczorem Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

miros
Linów szukam nie głębiej niż do 2m, przeważnie sprawdzam miejsce wędkowania łodzią jak wygląda dno czy trzeba je trochę poprawić czy nie, nęcę kawałkami rosówek czerwonymi i białymi robakami, kukurydzą takich samych używam przynęt nie stosuję drobnych zanęt ze względu na to że przyciąga drobnicę, łowię głównie metodą gruntową co do pory łowienia najlepsze wyniki są rano choć niekiedy dobrze brały też w południe.Wink

virt21
jak myślicie czy zanęcanie przez 5 dni pęczakiem wraz z zanętą na lina i kawałkami rosówek będzie dobre??a i będę łowił na 1 wędce pęczak a na 2 rosówka albo pijawka

marec-ki
Zamiast pęczaku proponuję użyć kukurydzę która jest sprawdzoną zanętą i przynętą na te piękne ryby Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

marec-ki
A do pęczaku szybko przypłynie drobnica

no tak ale kolega virt21 chce nęcić przez 5 dni i chce złowić lina. Po co mu w nęconym miejscu drobnica jaką jest płotka a za którą to przylezie też jak nie okoń to szczupak ?? Wink kukurydza jest zanętą częściej stosowaną do zwabienia grubszych ryb: lin, spory karaś, karp Wink nie wiem czemu ale mam pęczako i pszenicowstęt Wink wiem że są to skuteczne zanęty i przynęty ale jakoś nie mogę sie przemóc Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

marec-ki
No ale na jakiej podstawie sądzisz że pływają z płotkami ?? pływałeś z nimi Wink czytałem dużo literatury na temat linów nigdy się nie spotkałem z takim stwierdzeniem jak Twoje, za to wszędzie pisali że nęcenie lina kukurydzą przynosi efekty i to się potwierdziło. Jeszcze nigdy podczas zasiadki na lina nie udało mi się złowić płotki i odwrotnie Wink mogę jedynie wnioskować że Twoje łowisko ma taką "budowę" że ryby te nie mają wyboru muszą przebywać w tych samych miejscach. Lin lubi miejsca zamulone a ja w takich płotki często nie spotykam. Lin potrafi wygrzebać przynętę z mułu a płotka jak jej nie widzi to pewnie ryć w mule nie będzie ?? Wink
Pamiętaj że jest to forum gdzie każdy może podzielić się swoimi opiniami nawet jeżeli będą odwrócone o 180 stopni względem pozostałych. Nie wszędzie jest tak że lin bierze na kukurydzę itp na tym polega między innymi piękno tego SPORTU żeby ciągle szukać, testować najlepszej zanęty i przynęty. Co z tego że w swoim łowisku złowię 10 wymiarowych linów jednego ranka, skoro na łowisku 10 km dalej tą samą metodą nie złowię żadnego Wink
Edytowane przez marec-ki dnia 13-06-2007 23:18
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

marec-ki
chyba wskoczę któregoś razu do wody pogadać sobie z tymi linami i wypytam się jak to jest z tymi płotkami Wink [thumbsup] Zakończę to wszystko tak...
"Są setki sposobów, setki przynęt, setki opowieści a lin jest jeden Wink" w tym zdaniu jest dużo zawarte według mnie ...
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

Pawlik69
ja powiem ze linow nie lowie ale z teog co tu czytam to chyba zaczne i je polawiac bo to nie trudne

wasze metody sa bardzo podobne do tych ktore ja stosuje na karpia tylko lina nie mam...SadSad

marec-ki
Wiesz z linem nie jest aż tak łatwo Wink ciężko wyczuć kiedy ta szczwana bestia bierze (o jakiej porze) Wink trzeba mieć do niej cierpliwość Wink ale jak jest go dużo w łowisku to i owszem wystarczy ponęcić parę dni i efekty murowane [ouch]
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

szym91
a jaki jest wasz sposob zeby sprawdzic czy w danym jeziorze sa liny?? a jaki macie sposob na karasie??

Szymon

miros
Z tym nie mam problemu ponieważ lubię spinningować i często obserwuję tarło linów podczas wędkowania, liny też charakterystycznie szumują i można poznać czy są w danej wodzie dobrze jest też w tych miejscach łowić,Wink

marec-ki
Podstawa to wypytać się wędkarzy czy wcześniej ktoś łowił liny na danym łowisku. A najlepiej wieczorem wypatrywać charakterystycznych bąbli na powierzchni w miejscach gdzie głębokość nie przekracza 2 metrów Wink A moje sposoby na karasia są takie same jak i na lina, bo ja z kolei zauważyłem że liny przebywają częściej z karasiami Wink dlatego też w sklepach są zanęty lin-karaś Wink mają bardzo podobne gusta i miejsca przebywania Wink
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

gojk
Ja prawie nigdy nie lapalem linow na kukurydze i uwazam ze nie na wszystkich zbiornikach sie ona sprawdza .Ja z powodzeniem stosuje zanete linowa do ktorej dodaje otreby przenne i pesczak a na chaczyk zakladam kanapke zlozona z czerwonego robaczka i okolo trzech ziaren peczaku

Pavi
U mnie na łowisku lin bardzo dobrze bije na białe robaki i kukurydze
Ostatnio złapałem 25cm na białe a kumpel !! 8 linów 25-32 cm na kukurydze lub białe a najlepsza przynetą na karpia jest u mnei zdecydowanie kukurydza.
Własnie sie zastanawiam jak nęcic łowisko aby weszły mi do niego Karpie i Liny ? Smile

lukaszek27
JA LINY LOWILEM JESZCZE W ZESZłYM ROKU.teraz poswiecilem sie innym metodom .ale nastawialem sie na gzelu bo jest tam duzo lina ,mianowicie mialem pare spadow ,gdzie on lubil być, mianowicie przy takich palkach,do 10 m od brzegu,na glebokosci do 1 m zeby one podeszly na nasze necone miejsce trzeba byc cicho strasznie nie tąpac ,latac itd. a niestety w tym roku jezdzimy w trojke i takiej ciszy nie ma. i nastawiamy sie na drapieżniki w wiekszosci . apropo tego polowu lina necilem sobie miejsce 1 garsc moze 2 co godz ,i po kilku godzinach linek podchodzilPfft najlepiej u mnie braly pod wieczór ,glownie na pinke i czerwonego robakaWink aha i lowilem glownie na 7 m bata na cieniutką żyłke mialem frajde jak linek ciągnie i drze w muleCool pozdrawiam was koledzyWink
lubie łowić rybki i kobitki...pozdrawiam was.

Krystian Golon
nęcić nęcić i jeszcze raz nęcić[ouch]

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się