Maj 21 2018 20:49:42
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić lina ?
krisgfc
Dzięki za rady. Zaraz się wybieram przetestować je.
Pozdr

barte1795
Mam nadzieje ze poinformujesz nas czy coś złapałeś bo sam jestem ciekawy Wink

krisgfc
barte1795 - no niestety. Jednak sam ziemniak + kuku nie są efektywne. Fakt, drobnicy znacznie mniej, ale niestety też linki nie dopisały. Raptem 3 takie do 20 cm. Pozostaje eksperymentować i szukać szczęścia aby skusić te większe. Pozdr.

RiKo998
Jeśli sprawa wygląda w ten sposób , to polecam ci kupić zanętę Dragon XXL i do niej dodawać dużo kukurydzy konserwowe i na hak 2 białe i kukurydza i powinny być efekty Wink
:;/

krisgfc
RiKo998 - Kukurydza na haku na tym łowisku to porażka... ewentualnie płotka się skusi czasem. Możesz coś więcej napisać nt. Dragon XXL? albo tutaj na forum, albo na PW. Bym był wdzięczny bardzo.

EDIT: Wyczytałem teraz, że lepsza jest zanęta Lorenc Lin Karas, zbiera lepsze recenzje.

RiKo998
Co do zanęty Dragon XXL jest to zanęta z grubą frakcją ja kupuję ją w paczkach 3 kg nie jest droga około 15 zł za 3kg u mnie sprawdza się kolor czerwony , a jeśli chodzi o Lorpio to się nie wypowiem bo nie używam tej zanęty . Jeśli chodzi o kukurydzę to na moich wszystkich łowiskach gdzie występują liny się sprawdza , nawet jeśli początkowo biorą płotki to w czasie gdy w łowisko wpływa lin to jego będzie głównie interesowała kukurydza . A gdy u ciebie naprawdę kukurydza nie skutkuje to może spróbuj na rosówki Wink
:;/

krisgfc
Cóż... Zostaje mi tylko próbowanie, próbowanie i jeszcze raz próbowanie... Mam nadzieje, że zanęta poskutkuje... Albo zacznę nęcić granatami - wtedy efekty będą natychmiastowe. Pozdr.
Dzięki za podpowiedzi.

barte1795
Ja nic innego nie wymyśle u mnie na łowisku nęcenie regularne kukurydzą i mała ilością ziemniaków skutkuje Wink Widać u ciebie w łowisku jest przewaga tych mniejszych rybek więc cięzko bedzie ci sie dobrać do tych grubszych Wink Moim zdaniem zanęta ci nie pomoże ponieważ skoro jest duzo karasi , małych linów i płotek to one wejdą ci w ta zanete i wyczyszczą ci wszystko wiec mozę warto by było zmienić miejscówke na jakąs z roślinoscia wodną np grązele , lilie , trzciny itp ?? Warto sie zastanowić Wink
Pozdrawiam

gatun0
Ciekawe jest to co piszecie o metodzie włosowej. Zastanawia mnie to jak to ma się z w praktyce?
Łowię teraz liny tu gdzie siedzę na urlopie, i są przebiegłe jak żmije.
Zestawy spławikowe max 1,5gr haczyk 10-12, i brania są właściwie niewidoczne. Dopiero jak już odjeżdża można ciąć.
łowisko jest strasznie zarośnięte grążelami i liliami. więc przypon na plecionce 0,08mm.
Zależnie od dnia podchodzą ok godziny 18-22.
Nęcenie to zanęta dragona na lina wymieszana z ziemią 1/1 + konopie lub kuku i pinka. Na początku oczywiście wzdręgi i płotki dają popalić, ostatnio nawet trafił się przyłów w postaci okonka 35cm.
Tak więc zastanawiam się co będzie przy włosie? Czy nie będzie to zbyt ciężki zestaw? Chciałbym wyeliminować te małe linki które dość często podchodzą i przy holu takiego maleństwa robią sporo szumu, co odstrasza pozostałe osobniki.
Lin to nie karp że musi mieć duże koryto, wręcz czasami zbyt obfite nęcenie odstrasza te ostrożne ryby.
W zeszłym roku nęciłem tylko 2-3 garściami kuku i efekty były podobne.
Fakt że w tym roku trafiłem na tarło lina i teraz z niego wrócił i jest grymaśny jeżeli chodzi o żerowanie.

pellet
U mnie niestety nie da się łowić na haczyk 10-12 ponieważ same małe liny do 25 cm się łapią dziś wypróbuję haczyk 6 z rosówką tuż nad dnem:*

pellet
Witam dzisiaj pomimo katastrofalnej pogody widać w postępy ponieważ już widać że są w moim łowisku coraz większe liny, mianowicie złowiłem dziś 4 liny trzy z nich miały nieco mniej niż wymiar ochronny a ten jeden 27 cm !! I następnie karaś około 25 cm ,a następnie jakaś większa ryba po zacięciu błyskawicznie poszła w zaczep mimo prób wyciągnięcie udało jej się wypluć haczyk.
Jestem zadowolony mimo iż nie były to jakieś olbrzymy ale nęce dopiero 1 dzień i już nieco większe rybki biorą.
Wtedy co nie nęciłem sama drobnica zobaczymy jak będzie dalej bo mam zamiar nęcić jeszcze 6 dni
Pozdrawiam

borek15
Witam , w tym roku planuję łowić liny oraz mniejsze karpie . Moje pytanie dotyczy łowienia linów na kulki proteinowe . Na innym forum czytałem o łowieniu linów na kulaki . Były to całkiem spore liny ( na zdjęciach były dwie sztuki 49,47cm ) . Czy próbowaliście kiedyś łowić liny w ten sposób i jakieś wielkości i smaku kulek używaliście ? Łowisko na którym zamierzam je łowić nie jest zbyt głębokie i duże ( zbiornik około 30arów , maksymalna głębokość 2m ) . Jest bardzo starym i dzikim łowiskiem ( jakieś 20 lat temu łowiono tam duże liny ) . Nie wiem jaka teraz jest tam z nimi sytuacja , ale w zeszłym roku widziałem lina ok.30 cm wykładającego się na wodzie .Jak łowiliście na takie kulaki to podeślijcie od razu jako taki przepis . Pozdrawiam Kuba

Retsam
borek15 napisał(a):

Witam , w tym roku planuję łowić liny oraz mniejsze karpie . Moje pytanie dotyczy łowienia linów na kulki proteinowe . Na innym forum czytałem o łowieniu linów na kulaki . Były to całkiem spore liny ( na zdjęciach były dwie sztuki 49,47cm ) . Czy próbowaliście kiedyś łowić liny w ten sposób i jakieś wielkości i smaku kulek używaliście ? Łowisko na którym zamierzam je łowić nie jest zbyt głębokie i duże ( zbiornik około 30arów , maksymalna głębokość 2m ) . Jest bardzo starym i dzikim łowiskiem ( jakieś 20 lat temu łowiono tam duże liny ) . Nie wiem jaka teraz jest tam z nimi sytuacja , ale w zeszłym roku widziałem lina ok.30 cm wykładającego się na wodzie .Jak łowiliście na takie kulaki to podeślijcie od razu jako taki przepis . Pozdrawiam Kuba

Poczytaj tu: http://www.narybk...ost_178646 Wink

Luk
Nie wiem czy chodzi Ci o przepis na kulki proteinowe czy jak ich używać... Nie zalecam kulek własnej roboty do łowienia linów, bo wcale nie zagwarantuje to pozytywnych efektów. Lin jest rybą ostrożną i podanie przynęty decyduje o sukcesie. Przypon włosowy to gwarancja najlepszego jej podania. Duży lin weźmie i na jedno ziarno kukurydzy i na małą kulkę proteinową. Ważne aby wyglądało to naturalnie. Kilka stron wcześniej jest przypon ze stopem firmy Korum. Forumowicze opisują je bardzo dobrze. Jeżeli użyjesz czegoś takiego - to po nabiciu dwóch ziaren kukurydzy (kombinacji jest mnóstwo), pelletu i kukurydzy, małej kulki (10, 12mm z kukurydzą lub bez), pelletu - i wielu innych przynęt - masz ładnie je podane na dnie. Lin jest ostrożny ale cały numer polega na tym, że podnosi przynętę z dna (lin pobiera tylko pokarm w ten sposób ) i jeżeli wyczuje haczyk lub coś innego to ją wypluwa. Haki z włosem mają specjalną konstrukcję i lin zatnie się sam (przy wypluwaniu też wbija się w dolna wargę). Przy połowach na spławik często brań nie widać (zbyt duży spławik, źle wyważony zestaw itp.) ale przy małych (mniejsza waga), czułych spławikach takie branie jest widoczne - to podniesienie antenki o pół centymetra do dwóch mniej więcej (oczywiście inne rodzaje brań też mają miejsce). Zacięcie w tym momencie daje zazwyczaj pozytywny efekt i 'odjazd' prosiaczka. Można łowić i spławikiem z użyciem takiego przyponu włosowego. Kilka zawodów (większej wagi)w UK wygrał Steve Ringer łowiąc tyczką z przyponem włosowym i kulką proteinową 8mm...
Co do łowienia z gruntu to Retsam świetnie opisuje kilka stron wcześniej różne metody - ważne aby zestaw był samozacinający. Kulki nie dadzą koniecznie efektu w postaci dużego lina... Robak albo rosówka sprawdzi się równie dobrze - myślę, że dwa ziarna kukurydzy na włosie to pewniak... Mielonka krojona w kostkę też jest świetna na lina - one uwielbiają takie mięsko... Wink

imageshack.us/scaled/medium/59/img2237tj.jpg
Mój najlepszy zestaw przynętowy na lina - pellet truskawkowy 8 mm i kukurydza na włosie

Ja polecam jeszcze jedną rzecz - na upatrzone miejsce, głębokie jak piszesz zarzuć coś do wyciągania zielska. Nawet jeżeli go nie ma. Przeczesanie dna to najlepsze necenie lina bez użycia zanęt, ziaren itp. One uwielbiają szperanie w takim miejscu. Ja używam tego dość regularnie na kilku moich miejscówkach i po pół godziny - godzinie, masa babelków świadczy o wejściu prosiaczków. Hałas nie robi wcale takiego wrażenia na rybach...

imageshack.us/scaled/medium/571/img2495e.jpg
Grabie x 2 spięte zaciskami, można też samemu coś pokombinować, pospawać itp

imageshack.us/scaled/medium/194/img2492i.jpg
Ja używam sznura o długości 20 metrów, mocnego!

imageshack.us/scaled/medium/405/img2494xr.jpg
Mocny sznur to podstawa i pętla na końcu aby nie wrzucić wszystkiego do wody

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się