Luty 25 2018 20:37:30
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jak złowić pstrąga ?
Rob
Sporo się dowiedziałem czytając Wasze posty i przygotowałem dzięki nim do nowego sezonu, za co Wam bardzo dziękuję, ale mam jeszcze jedno pytanie.
Czy na łowiąc pstrągi używacie atraktorów czy raczej odstraszają one te wspaniałe ryby? Frown
Rybki są P I Ę K N E ! ! !

http://mojehobby-wedkarstwo.blogspot.com/
michal_czyb
Ja polecam złote i srebrne obrotówki nr 2-3 najlepiej meppsa albo D.A.M.-a.
Edytowane przez Arturo B dnia 24-02-2008 22:10
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

sebols
Ja jestem zwolennikiem mimo wszystko obrotówek, małych meppsów i mepso-podobnych , które robi wirek. Najczęściej pstrąg mi atakuje w daną obrotówkę gdy stawiam ja "pod prąd" rzeki. Praktycznie nie zwijam, skrzydełko na tyle mocno pracuje w miejscu, że pstrąg bierze je za duży owad, który stara się ocalić. Tak więc postawiona obrotówka poruszana prądem rzeki jest zabójcza dla pstraga Smile (preferowany kolor - srebro)
"Że życie ma sens"

Labedziak 2
Mam pytanie . Aby złowić pstrąga w jaki sposób należy prowadzić przynęte ? Z prądem rzeki czy pod prąd ?
Pozdrawiam

BartosH
Labedziak 2 napisał/a:
Mam pytanie . Aby złowić pstrąga w jaki sposób należy prowadzić przynętę ? Z prądem rzeki czy pod prąd ?

Ja preferuję prowadzenie pod prąd, często też pobicia są przy dłuższym przytrzymaniu przynęty w szybkim nurcie, prowadzenie przynęty z prądem również przynosi efekt.
Edytowane przez BartosH dnia 08-05-2009 13:18
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Pippo
srebrna obrotowka z zoltymi kropkami Bluefox Vibrax kolowrotek przelozenie 6:1 i zucasz pod prad i idziesz w dol rzeki
Lin - słodkowodne MiniGame Wink

David327
Witam! Ja jeszcze nie złapałem pstrąga, ale mam zamiar. Jestem z południowej wielkopolski, znacie może jakieś rzeczki z pstrągiem niedaleko tego regionu?
david

Goran
Ja złapałem ostatnio pstrąga ( pierwszego w życiu) na mały imitujący drobnicę wobler Jaxona z czarnym grzbietem, srebrnym bokiem i pomarańczowym brzuchem. Łowisko było na tyle trudne, że musiałem go puścić z prądem i nawet go nie widziałem a na początku to w ogóle myślałem że to zaczepGrin Jutro idę z kumplem na miejsca typowo pstrągowe na pobliską rzekę może jakieś rybki siądąPfftPfft
Pozdrawiam Patryk.

Wyznaję zasadę : Catch and Set Free (złap i zwróć wolność). Sprzedam komara w super stanie !!

rebok23
Mieszkam nad rzeczką bo tak można nazwać tą rzeke gdzie w kazdym miejscu da się ją przeskoczyć. Jej początek zaczyna się z m.Gałki z lasów wpada w staw dalej 2gi staw i puźniej łaczy się z rzeczką o takim samym początku. po ok 13km od źródła wpada w rzekę drzewiczkę gdzie na odcinku13km tej to małej rzeczki łapałem 5lat temu piękne pstrągi tęczowe.Teraz tylko mój tata chodzi tam na ryby i łapie lecz wypuszcza ponieważ większość jest niewymiarowa i szkoda tak pięknej ryby.Raz przyniusł pięknego tęczaka45cm był śliczny ale nie zrobiłem zdjęcia. Ludzie mówią że rzeczka została zarybiona i pstrąg rośnie w niej szalenie ponieważ przez całą długość 13km same lasy czyli dużo pożywienia i trudny dostęp więć kłusole nie dają rady.Pozdrawiam rodzinne strony Przysucha Gielniów.
XP DEUS

michal_czyb
Labedziak 2 napisał/a:
Mam pytanie . Aby złowić pstrąga w jaki sposób należy prowadzić przynęte ? Z prądem rzeki czy pod prąd ?
Pozdrawiam

Łapanie z prądem jest o wiele trudniejsze i wymaga większego refleksu. Często czepiają się różne zielska. Żyłka musi być cały czas napięta. Jeżeli tak nie będzie to nasza przynęta bezwładnie będzie zawadzać o dno. Prowadzić trzeba wtedy dosyć szybko z wysoko uniesionym kijem. Zaletą takiego łowienia jest to, że łatwiej wtedy podejść pstrąga bo dźwięk i drgania które wytwarzają się podczas naszego chodzenia idą z prądem a nie pod prąd. Rozumiesz chyba o co chodzi. Frown
Sezon szczupakowy 2009 rozpoczęty...

markus9292
Ja łowię Pstrągi Tęczowe zestawem spławikowym i na haku kukurydza konserwowa Grin
Edytowane przez markus9292 dnia 16-03-2009 22:48
Czy jest lepsze hobby, niż WĘDKARSTWO?

raczek39
Kiedy byłem w Szwecji, mieliśmy okazje połowic na premierze jednej z rzek pstrągowych. Miejscowi wędkarze łowią tam przede wszystkim na małe wobki, wiec i my zrobiliśmy tak samo. Najbardziej łowne były wobki, o bardzo jaskrawych kolorach, żółte, czerwień i pomarańcz. Male blaszki tez się spisywały na medal, w kolorach srebra, lub miedzi i z dodatkiem czerwonych kropek....wtedy zobaczyłem pierwszy raz jak wygląda 4 kilowy tęczak. Przynęta była prowadzona agresywnie. Ja myślę że nie zrobisz żadnego błędu, jeśli zaopatrzysz się w takie podobne wobki, i spróbujesz je zastosować na twoich wodachFrown/powodzenia/
Edytowane przez bobo160 dnia 25-02-2010 23:09
"HEJA BVB HEJA"

batis
Coś temat ucichł "chwilę" temu. Może warto odświeżyć.

szczupak1237
Ja potokowce łowię na woblery firmy Dorado. Używam dosyć małych woblerków, najczęściej sprawdzają się modele o długości 2,5 cm. Używam także małe białe twistery, na lekkich główkach.
Edytowane przez bobo160 dnia 26-01-2012 18:37
Pamiętajmy nawet jedna wypuszczona ryba może w przyszłości zasilić populację w kilka nawet kilkadziesiąt sztuk Pięknych okazów:;/

kowalusek
W moim przypadku najczęściej zakładam błystki ale i mam woblery najczęściej z własnej produkcji Wink
Z małej rzeki duża ryba :;/

BartosH
Zimą pstrągi są jeszcze mało aktywne, zajmują głębsze miejsca o umiarkowanym uciągu wody. Stoją "przyklejone" do dna. Łowi się wówczas głównie na przynęty prowadzone pod prąd. Prowadzenie musi być wolne, z przytrzymaniami przynęty. Najlepiej sprawdzają się woblery w kolorach naturalnych, wielkości 4,5-7 cm, wahadłówki i gumy.
Ważne żeby wobler nie robił dużo zamieszania w wodzie, musi pracować szybko, ale wąsko. Nie jest to też przynęta, która prowadzona musi iść w linii prostej, pożądaną sprawą jest odskoczenie woblera w któryś bok podczas, gdy ruszymy szczytówką, bądź gdy zmienia się uciąg wody, taki wobler "szuka ryby". Często obławia się miejscówki w dalszej odległości, wówczas należy wypuścić pływającego lub wolno tonącego woblera z nurtem, cały czas kontrolując napięcie żyłki w odpowiednie miejsce. Wolno prowadzić woblera z przytrzymaniami, jako że łowimy pod prąd często zdarza się, że nurt rzeki wyrzuca naszą przynętę w pobliże brzegu, na którym stoimy, ustawienie woblera tak, żeby przy gwałtownym szarpnięciu szczytówką odskakiwał w stronę środka rzeki, chroni przed zaczepami.
Jeśli chodzi o wahadłówki, to zimą można łowić na 2 sposoby. Jednym z nich jest wolne prowadzenie pod prąd z przytrzymaniem, czasem w głębszych dołkach z lekkim opadem, jednak do tego stopnia, żeby wahadło nie pukało o dno. Drugim sposobem jest wykonywanie rzutów około 45 stopni pod prąd w stronę drugiego brzegu, opuszczenie przynęty do dna, kilka obrotów korbką i znów przytrzymanie (w ten sposób obławiamy miejscówki po drugiej stronie rzeki), czynność powtarzamy do momentu, gdy nurt nie zacznie pomagać w prowadzeniu przynęty, wówczas zamyka się kabłąk i pozwala wahadłówce pracować w nurcie (obławiamy wówczas środek rzeki), gdy przynęta zostanie wyrzucona przez nurt pod brzeg na którym stoimy, to ściągamy przynętę pod prąd. Druga metoda prowadzenia przynosi efekty w mało zaczepowych miejscach.
Do gum przekonałem się w zeszłym roku, łowiłem na nie wiosną, kiedy pstrągi żerują na żabach, jednakże mam znajomych którzy łowią kropki zimą na twistery i 4-5 cm rippery.
Ciekawą przynętą i ponoć bardzo skuteczną są koguty i jigi pstrągowe, jednak ja nie umiałem do tej pory poradzić sobie z tymi przynętami w pstrągowych rzekach. Kiedyś kupiłem sporo kogucików pod pstrąga, jednak po zostawieniu ich garści w zaczepach zraziłem się do tej przynęty, może kiedyś do nich wrócę.
Podstawą przy zimowych, pstrągowych wyprawach jest ciche poruszanie się nad wodą, dodatkowo jeśli widzimy świeże ślady na brzegu, a rzeka należy do tzw. jednoosobowych, to opłaca się odpuścić i wybrać na inny odcinek, gdyż wędkarz, który szedł przed nami, nawet jeśli żerujących kropków nie wyłowił, to na pewno przepłoszył.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się