Maj 20 2018 12:06:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarska przystań » Akwarystyka
 Drukuj temat
Krewetki słodkowodne.
Kamillo
Witam, zimą gdy nie wędkuję zajmuje się rozwojem mojego drugiego hobby jakim jest akwarystyka.
Przeglądałem strony internetowe o hodowli ryb i innych zwierząt wodnych. Zauroczyły mnie krewetki red cherry oraz crystal red (o nich później) Po przeczytaniu obszernej literatury fachowej, wypłynąłem na łów krewetek do sklepów. Po pewnym czasie stałem się szczęśliwym posiadaczem 17 red cherry.

Krewetki pięknie prezentują się w akwarium, zwłaszcza w takim o ciemnym dnie. Do pełni szczęścia wystarczam im 30 litrów, (wiec w moim 112 mają raj sleep) i oczywiście mech jawajski lub inny z tej rodziny.

Krewetki rosną do 3,5 cm, odżywiają się odpadkami, glonami czyli tak zwana ekipa sprzątająca w akwariumWink
Jest to skorupiak, wiec od czasu do czasu przechodzi wylinkę czyli po prostu zrzuca pancerz)

Teraz pytanie które nurtuje wiele osób, czy krewetki można trzymać razem z rybami?

Postaram się na nie krótko odpowiedzieć.
Nie zaleca się trzymania ich z agresywnymi rybami, nawet przy dużej liczbie kryjówek nie ma szans na rozmnożenie się krewetek gdyż, "małe" mają jedynie około 3 mm długości i bez problemu zostaną pożarte przez ryby.
Ja osobiście trzymam te krewetki z razborami oraz otoskami, żyją w spokoju, każdy zajmuje sie swoim Wink.

To może krótki opis najczęściej spotykanych krewetek.

Crystal red (Caridina sp. Crystal Red)
Jedna z najbardziej rozchwytywanych gatunków przez hodowców. Charakteryzuje się biało-czerwonymi paskami w poprzek ciała. Rośnie do 3,5 cm.
Posiada gradacje (czyli klasyfikacja im wiecej bialego tym wyższa gradacja, cena za sztuke krewetki najwyższej gradacji wynosi nawet 60 zł)
Cena tych krewetek w sklepie (grade "B"Wink to 10 złotych

[img]http://img686.imageshack.us/img686/9986/lcrystalred.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Red cherry (Neocaridina denticulata var. red)
Krewetka bardzo ładna, krwistoczerwone ubarwienie.
Rośnie do 3,5 cm. Samica nosi około 40 jaj, bardzo łatwa do rozmnożenia (można porównać do gupików).
Polecana początkującym "kreweciarzom"
Nie posiada gradacji.
Cena jednej sztuki w sklepie 5 zł (w internecie można kupić już od 1 zł).

[img]http://img355.imageshack.us/img355/1531/neocaridinaheteropodare.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Amano (Caridina multidentata, C. japonica)
Pogromca glonów w akwarium. Jest niemal przeźroczysta w czarne pasy, rośnie nawet do 5 cm, (źródła w internecie podają 4 cm aczkolwiek znam osobę która posiada te krewetki w rozmiarach 5 cm).
Krewetka bez gradacji, cena za sztukę to 6 zł.

[img]http://img146.imageshack.us/img146/1600/caridinajaponica.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Krewetek jest oczywiście więcej, ale opisałem te najczęściej spotykane.

Serdecznie polecam hodowle tych stworzeń, nie są bardzo wymagające, ale trzeba uważać na związki miedzi i azotu w wodzie)

Mam nadzieje, ze nie jednego akwarystę, zaciekawił ten temat i myśli teraz gdzie znaleźć te krewetki ouch hehe.

Pozdrawiam.Wink
Edytowane przez Kamillo dnia 16-03-2010 16:40
Wędkarstwo to nie hobby to nałóg.

misiek_sw
No ładnie a teraz wklej zdjęcie swojego baniaka...Pochwal się troszkę...
Edytowane przez misiek_sw dnia 16-03-2010 17:10

Kamillo
Pragnę Was na wstępie przeprosić za jakość zdjęcia, niestety wykonanego telefonem. Jak najszybciej dodam porządne.
[img]http://img192.imageshack.us/img192/6807/zdjcie0173.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Zdjęcie robione przy starcie zbiornika, aktualnie bardziej zarośnięte.
Edytowane przez Kamillo dnia 16-03-2010 17:32

misiek_sw
Coś za dużo tego mchu to u ciebie nie widzę... images40.fotosik.pl/268/9563cbfe7ed3bd7em.jpg

Ja mam krewetkarium bardziej mchario-krewetkarium 60l baniaczek a to co na zdjęciu to 1/3cia materiału z baniaczka...
Edytowane przez bobo160 dnia 16-03-2010 22:46

Kamillo
Pisałem już, ze zdjęcie jest ze startu zbiornika. Na tym zdjęciu nawet nie ma mchu bo nie było krewetek. Czytaj uważnie posty

DaViD-Gno
No fajnie się zapowiada to krewetkarium. Ja miałem krewetki w 160l , w akwarium były 2 duże lotosy tygrysie ( zielony i czerwony) oraz inne gatunki roślin (sam dokładnie nie pamiętam nazw) , na początek zakupiłem chyba 30 red cherry , wiem że po 6-8 miesiącach było tego mnóstwo. Aktualnie nie miałem wtedy paletek więc jako takiego wroga nie miały , bo neony za dużo nie zjadały , czasem maluszka pomęczyły. Polecam hodowlę krewetek , bardzo pocieszne stworzonka , jak znajdę pracę to zmajstruję jakiś hexa`set i się wezmę za krewetki Smile Zapomniałem dodać , w akwarium miałem ph na poziomie 6,5 , woda zaś 80% RO , 20% rurovit sleep Pozdrawiam !
Edytowane przez DaViD-Gno dnia 16-03-2010 22:06
>>>Leopard Gecko<<<

misiek_sw
TO zapodaj zdjęcie z teraźniejszości...
Co do wody to robię tak :1 cześć kranu 2 części osmozy i wychodzi mi 6,5ph,ale tak naprawdę to nie chodzi o ph tylko o twardość wody,bo przy takim samym ph mogą być te wartości różne...
Edytowane przez misiek_sw dnia 17-03-2010 06:40

Kamillo
Dodam jak tylko zrobię. Misiek i DaViD-Gno jakie krewetki hodujecie?
Edytowane przez Kamillo dnia 17-03-2010 09:59

misiek_sw
White Pearl, Red cherry, amano

Kamillo
A próbowałeś kiedyś z Crystal red albo biene?

DaViD-Gno
Miałem tylko rech cherry. Nie mam już akwarium , przerzuciłem się na terrarystykę. Mam foto , postaram się wkleić w najbliższym czasie.
>>>Leopard Gecko<<<

Kamillo
Byłbym wdzięczny, za każde foto.

Exodus
No mi jest potrzeba pare sztuk do Holendra. Jak widziałem cene 30 zł za mała sztuke to zdębiałem. Trza chyba jechać na giełde Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Exodus
Ma ktoś u nas jeszcze krewetki w akwa ?

Arteczek
Ja miałem kiedyś jedną Pfft Pływała sobie z rybkami i węgorza akwariowego też miałem. Teraz zajmuje się hodowlą patyczaków ,jak ktoś chce to mogę jajeczka podesłać Wink

Exodus
Dziś się zgadałem z gościem i mam dostac pare sztuk
Red cherry Wink

Exodus
Exodus napisał(a):

Dziś się zgadałem z gościem i mam dostac pare sztuk
Red cherry Wink

Innymi słowami, wykitowały. W nocy wyrzuciło mu bezpiecznik i całe akwa siadło, filtracja. Pojechał do pracy i kiedy wrócił nić już nie pływało, a co2 pracowało cały czas.
Jakby ktos miał na wydaniu to polecam się, mowa o Krakowie Wink
Odświeże Wink
Edytowane przez Exodus dnia 12-12-2012 17:57

Exodus
Odezwał się do mnie gość i pojechałem dziś na giełde akwarystyczną w Krakowie. Za 20 sztuk chciał tylko 10 zł red cherry, bo nie ma co z tym robic, tak się mu mnożą. Do tego kupiłem 5 sztuk amano. Pokaże kiedyś fotki Wink tylko że narazie to mikroskopy a nie krewetki Wink

Exodus
To takie zdjęcie z komórki, musze im tam piasek nasypać, bo reszta juz prawie zarośnięta Wink
Amano, to te nie czerwone Winka czerwone red cherry Wink
[img]http://img405.imageshack.us/img405/4654/201212171431.jpg[/img] is not a valid Image.

Exodus
To dam jeszcze krewetkę amano Wink
[img]http://img546.imageshack.us/img546/8891/20121224171a.jpg[/img] is not a valid Image.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się