Wrzesień 21 2014 08:03:42
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Jaką metodą będziesz łowił we wrześniu ?

Spinningową
Spinningową
36% [9 głosów]

Gruntową
Gruntową
52% [13 głosów]

Spławikową
Spławikową
4% [1 głos]

Muchową
Muchową
4% [1 głos]

Inną
Inną
0% [0 głosów]

Żadną
Żadną
4% [1 głos]

Ogółem głosów: 25
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/09/2014 20:23

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Łódka zdalnie sterowana JABO II A
Arek1231
Po przeczytaniu działu "zrób to sam"dotyczącego łódki zdalnie sterowanej dowiedziałem się między innymi że zrobienie takiej łódki to koszt powyżej 1000 zł. Co sądzicie o łódce zdalnie sterowanej do wywozu przynęt i zanęt " Jabo II A" ? Kosztuje 930 zł .
Interesuje mnie ona ponieważ głównie chodzi mi o wywóz żywca na sandacza i szczupaka .
Czasem też pewnie użyłbym jej do zanęcania łowiska.
Ta łódka może zabrać do 2 kg zanęty i ma zasięg 300 m.Ile wasze łódki zrobione samodzielnie zabierają zanęty jednorazowo?

Proszę o opinie.

Exodus
Szkoda na to kasy, łódka słaba i wywrotna, dlatego lepiej zrobić coś stabilnego, niż kupić coś co do niczego się nie nadaje.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

gbland
WinkWitam wszystkich.
Ponieważ napisano wiele krytycznych uwag na temat łodzi Jabo-2 postanowiłem zabrać głos w tej sprawie, jako że jestem dystrybutorem tych łodzi!.
Sam jestem wędkarzem i używam łódkę Jabo-2B od 2 lat.
Jak wiadomo Polacy uwielbiają narzekać i krytykować, mimo iż często nie widzieli towaru na oczy, dlatego opinie typu „szajs”, daj sobie spokój’ itp. Uważam za bezpodstawne.
Łódka nie jest „IDEALNA” i ma kilka mankamentów, ale i ma też zalety.
Faktem jest, że lodki te nie mają możliwości balansu siły ciągu między prawy i lewym silnikiem i zdarza się ze łódka zbacza w jedną lub drugą stronę w czasie jazdy na wprost! Można ten problem jednak znacznym stopniu zniwelować przez drobną korektę śrub napędowych!Poza tym można zawsze skorygować tor jazdy przez wykonanie skrętu w odpowiednią stronę i naprowadzić łódkę na wymagany kierunek!
Jeśli chodzi o wywrotność to powiem tak: we wszystkim trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku i wyobrażani! Jeśli ktoś wypływa łódka przy 0.5m fali, kiedy ja nie odważyłbym się wypłynąć nawet dużą łodzią wiosłową to wiadomi, jaki może być efekt!
Używając łódki, JABO na fali wystarczy ustawić ją dziobem do kierunku fali w trakcie kiprowania zanęty - jest to krytyczny moment, kiedy łódka jest niestabilna.
Jeśli chodzi o awaryjność to wiadomo ze nie jest to MERCEDES i usterki się zdarzają.
Pyzatym mercedesy też się psują!
Za to konstrukcja łodzi jest bardzo prosta i umożliwia łatwą i szybką naprawę.
Nie prawdą jest, że nie ma do tych łodzi części zamiennych!
Wystarczy poszukać w Internecie, nasza firma również oferuje części zamienne i prowadzi serwis
Decydując się na zakup dużej łódki typu katamaran trzeba się liczyć z tym, że taka łódź zajmuje połowę bagażnika w średnim aucie! A gdzie spakować resztę ekwipunku?
Łódka Jabo jest mała i lekka. Znam klienta, który wozi ją w plecaku na skuterze!
Odnośnie opinii, że lepiej samemu zbudować łódkę to należy wziąć pod uwagę fakt ze nie wszyscy wędkarze mają zacięcie do majsterkowania- zdążają się klienci, którzy mają problem z włożeniem akumulatora do łódki! Poza tym, aby zbudować łódkę trzeba wydać ponad 1000 zł na części i nigdy nie ma gwarancji, jaki będzie efekt końcowy!
Nie namawiam nikogo do zakupu tego typu łodzi, ale, uważam, że obecnie jest to jedyna
rozsądna alternatywa na rynku dla ludzi, których nie stać wyłożyć 3000 zł na zakup łodzi zanętowej.
Można jeździć mercedesem za miliony, ale również i maluchem za 300 zł też dotrzemy do celu!
Wszystko zależy od zasobności portfela!
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na naszą stronę www.gbland.pl

Exodus
Jak wiadomo Polacy uwielbiają narzekać i krytykować, mimo iż często nie widzieli towaru na oczy, dlatego opinie typu ;szajs;, daj sobie spokój itp. Uważam za bezpodstawne

Jak zacząłeś temat to trza go rozwinąć. Wink
To prawda że narzekąją, ale teraz każdy narzeka. Gdzieś opisałem ten produkt dokładnie, miałem z nim do czynienia na zasiadce Brzegi.

Jeśli chodzi o wywrotność to powiem tak: we wszystkim trzeba mieć trochę zdrowego rozsądku i wyobrażani! Jeśli ktoś wypływa łódka przy 0.5m fali, kiedy ja nie odważyłbym się wypłynąć nawet dużą łodzią wiosłową to wiadomi, jaki może być efekt!

Sam wracałem pare razy swoją łódka przy dużych falach i wiem że żadna sobie nie poradzi. Powrót troche trwał. Zaraz napisze do czego zmierzam.

Decydując się na zakup dużej łódki typu katamaran trzeba się liczyć z tym, że taka łódź zajmuje połowę bagażnika w średnim aucie! A gdzie spakować resztę ekwipunku?

I dalej :
Łódka Jabo jest mała i lekka. Znam klienta, który wozi ją w plecaku na skuterze!

To jest właśnie to do czego zmierzam, kiedy ja swoją 8 kg łodzią płynąłem z zanętą, obok mnie płyneła ta łódka w temacie. Nie było zbyt silnego wiatru , a niestety łódeczka Łódka Jabo nie radziła sobie. Lekka waga i doprowadzała do tego że łódka pływała od prawej do lewej. Moja płyneła cały czas prosto i nie było jakiś problemów ze sterownością.

Podobnie jest ze środkami pływającymi. Dlaczego gorzej łowi się z pontonu niż łódki drewnianej. Ponton jest lekki i co za tym idzie mało stabilny.

Decydując się na zakup katamaranu, każdy wie że zajmuje miejsce i raczej tego nie wozi maluchem. Na taką wyprawe trza zabrać nieraz około 50 kg przynęt, a to też zajmuje miejsce.

Z tego co sam widziałem łódeczka raczej jest kierowana w osoby, które nie potrzebują ogromnej ilości wywożenia zanety. Czyli tak jak napisałeś dla tych co mogą ją zabrać rowerem, połowić pare godzin i wracać do domu. To ma dla mnie sens, dla powiedzmy profesjonalnego łowienia karpi, trza łódke ciężką, stabilną, taką która pozwoli naraz wywieść minimum 5 kg zanęty. Sam nęce nieraz po 20 kg naraz i 10 wyjazdów było by mi nie na ręke.

Moje podsumowanie.
Dla osoby która jedzie na łowisko na chwile jest jak najbardziej ok. W razie złej pogody może zawsze wrócić do domu.
Dla karpiarza, który jedzie na pare dni na karpie, będzie mu nie przydatna. Nie zna się warunków pogodowych, jakie bedą panować przez pare dni na łowisku. Katamaranem można wypłynąć nawet przy dużych falach, tą łódeczką niestety nie.
Ciężko za tą kase zrobić coś dobrego i jeszcze sprzedać z zyskiem.
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się