Listopad 14 2018 12:23:03
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Rekordowy Okoń ( 3,75 kg )
Labedziak
Chyba jednego z największych okoni złowił Stephan Gockel z miejscowości Voerde w Niemczech.
Złowił on tego okazałego okonia w Holandii, w rzece Mass na głębokości 6 metrów.
Okoń mierzył 58 cm przy wadze 3,75 kg.
Złowiony został 16 stycznia tego roku o godzinie 14.00.
Przynętą był wobler Mega Scouter.

images41.fotosik.pl/278/78d5a7448eb3cf39med.jpg
i59.tinypic.com/3492a7t.gif

piotr23b
Piękny OkońWink Ciekawe czy w naszych wodach Polskich są takie okonieWink

Rybcio
No to już jest naprawdę wygarbiony garbusekAngry
Jedynie co nam pozostało to tylko pomarzyć o takim okazieWink
Gratulacje dla Łowcy Cool
Nie ma jak spławikowe wędkowanie Frown

vectra1998
Nie do wiaryAngry
nie ważne czym łowisz, ważne jak łowisz!

Nie mam 13 lat !!! Chociaż bym chciał mieć Wink

AmurTeamWołowice

olekdom
W gazecie WW na stronie 51 nr. wydania 04/2009 znajduje się podsumowanie roku 2008 i opis najwiekszego okonia jaki podobno został złapany , widział go Robert Schmidt oto jego opis . Cytuje
Była jesień , pogoda beznadziejna . Niedaleko mostu siadział jakis starszy pan i łowił okonie na żywca. kiedy do niego podszedlem , powiedział że ma pięknego okonia , ale nie chce się chwalic. Zaciekawiony poprosilem o pokazanie ryby. Długo się wzbraniał , w koncu musiałem obiecać , że nikomu nie powiem. Kiedy wyjął rybe z wrażenia usiadłem . Zamurowało mnie . Póżniej sam ją zmierzyłem i zważyłem . okoń miał 67 cm i ważył .......ponad 3.8 kg.

Od siebie dodam, że gdy opowiadałem w sklepie o moim rekordowym okoniu (45 cm) jeden ze starszych wędkarzy podsumował to tak: "No, ładny. Kilka lat temu złowiłem na Strzyżewie (nazwa jeziora) okonia 75 cm (!)".

Moja okolica słynie z jezior bogatych w wielkie okonie ( świadczy o tym chociażby kilkanaście ponad 2 kg okazów w sieci rybackiej podczas odłowów kontrolnych. Pamiętajmy również, że nie każdy dąży do rozgłosu, szczególnie starsi wędkarze wolą mieć swój mały sekret, i spokój na łowisku.

gorgo9
On chyba był w ciązy hehe sasiad mi opowiadał jak był w Danii (łapał tam takie po 40-50 cm) ze raz podszedł mu pod nogi taaki okooń ze az sie przestraszył ze nihgdy takiego kolosa nie widział... wszedzie sa okazy panowie ..
Edytowane przez gorgo9 dnia 11-04-2010 23:23
! gorgo9 - Białogard !

Rafalogi
Ale garb...ouch
No to lipa , bo tego okonia miał złowić Bobo.
I co teraz będzie?

bobo160
Rafał rzeka Maas jest naprawdę owocną rzeką w ten gatunek ryb i z opowiadań innych wędkarzy usłyszałem o większych okazach Wink być może jeszcze kiedyś poprawie swój rekord życiowy w okoniu Wink
Edytowane przez bobo160 dnia 12-04-2010 08:13
Świdnica images45.fotosik.pl/48/25963d03907384cem.jpg Kapellen

Grzes77
Ale koleś miał szczęście. Kurde taki pasiak to nawet nie śnił mi się po nocach, ten nie dość że duży to jeszcze jak pięknie ubarwiony. Normalnie szczena opada widząc takie ryby i te, które łowi się na co dzień. Już kilka razy pisałem, od trzech lat moim marzeniem jest złowić karpia powyżej 10kg, no teraz poprzeczka wzrasta do 15kg Wink i okonia powyżej 40cm. Wiem że im więcej będę tu pisał o tym, to na pewno nic nie złowię, bo wędkarstwo nie polega na siedzeniu przed kompem i zrzędzeniu, tylko na moczeniu kija. Więc w tym roku wypadów będzie z mojej strony więcej, narazie to czekam na kręcioły karpiowe. Wracając do tematu to zazdroszczę kolesiowi jak hohohoho Wink.

senti
Jak byś Łabędziak dodał to zdjęcie 1 Kwietnia to bym odrazu pisał ,że ja sie na takie dowcipy nie nabieram. Ale jak widać to nie żart tylko prawdziwy wielki okoń. Już wiem dlaczego mówi się OKONIE JAK KONIE
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"

walus695
Ostatnio w ww było ze by był nowy rekord polski w okoniu 2,72 ale za poźno został zgłoszony Smile A okoń to oooooogromny.
pozdrawiam waluś Grin
Wędkarstwo to co tygryski lubią najbardziej.

MatiQ
Oo ja !!.
Gdyby dziś był to Prima Aprilis to bym nie uwierzyłhahaha.
Wypasiony pasiak.
Chciałbym takiego poczuć na kiju.
Wędkarstwo to coś więcej niż hobby. Pozdrawiam, Mateusz

Kondzio154
To jest naprawdę sztuka, a może nie okoń tylko monstrum okonioweWink.
W lutowym wydaniu pewnego czasopisma wędkarskiego został zgłoszony okoń przekraczający oficjalny rekord Polski. Był od tego o ponad kilogram mniejszy(2,74 kg) ale również jest to potężna sztuka.
Z tego wszystkiego wynika, że można jeszcze duże rybki złowić i zgłosić oczywiście do Top ListyWink.

https://www.facebook.com/squidsuwalskiteamkarpiowy
miros
Widziałem już duże okonie, ale ten bije wszystkie na głowę, ale okaz cos pięknego.Frown

Adam014
Niesamowity potwór z tego okonia.Takich rozmiarów chciało by się w miarę regularnie łowić, ale sandaczy, szczupaków na polskich wodach, a tu taki okoń, po prostu kolos.Bobo nie nabrałeś ochoty na niego, czasem??
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Zyga
Chciałbym tak przynajmniej złapać takiego na 1 kg, to bym się juz bardzo cieszył Wink
[img]http://images35.fotosik.pl/54/4857b72c8846863c.jpg[/img] is not a valid Image.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się