Maj 28 2018 01:21:36
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
WAGA ELEKTRONICZNA Konger
g0tek
Witam.
Mam prośbę, możecie doradzić mi jakaś tania wagę elektroniczna?
Myślałem nad DUŻA WAGA ELEKTRONICZNA FIRMY KONGER
NR AUKCJI: 1063439080
Jestem ciekawy waszych opinii, może dowiem się o innej ciekawszej.

pozdrawiam Wink
Edytowane przez BartosH dnia 11-06-2010 18:55

BartosH
Ja od siebie mogę dodać, że jeśli nie łowisz dużych okazów, to nie kupuj tej wagi (do 44 kg), kup wagę z zakresem odpowiadającym łowionym przez Ciebie rybom, to będzie dokładniejsza, pozdrawiam.
Nigdy nie kłóć się z głupim - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy między wami...

g0tek
No akurat może 44kg się nie przyda, masz rację.. jednak jeżdżę na karpie +10 kg, może kiedyś na dorsze się przyda, chodzi żeby ogólnie się do wszystkiego przydała.

pozdrawiam.
Edytowane przez BartosH dnia 11-06-2010 19:02

Frantic
Przy 44 kg ja bym się domagał miarki przynajmniej 2 metrowej. Projektanci tych gadżetów nie mają wyobraźni. Ryba powyżej 5-6 kg ma powyżej jednego metra (no oprócz karpiowatych).
Mam miarkę do 22 kg i tez niestety miarka jest do 1 metra. Totalny bezsens, bo wszystkie ryby, które nadają się do zważenia - nie mam czym zmierzyć. Zawsze można wozić drugą miarę, ale wtedy w torbie robi się dużo drobiazgów...
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
g0tek
Frantic a masz jakis konkretny model ? Bo niestety w ogóle nie znam się co prawda na wagach Wink myślałem też nad wagą tandem baits 'a, ale jednak elektroniczna jest dokładniejsza..
Edytowane przez Frantic dnia 11-06-2010 19:28
jedna zasada.. złap i wypuść !

Frantic
Ja mam SPRO, mechaniczną, jednak nie jestem z niej zadowolony. Również jestem na etapie szukania, ale nie mam ciśnienia Wink. Sądzę, że coś wypatrzę podczas targów wędkarskich. Również patrzałbym na elektroniczną, choć ma ona tez swoje wady. M.in. potrzebuje źródło prądu (baterię), które może wylać, nie działać itd. Zalanie takiej wagi (co jest częste na morzu) może wyeliminować ją, bo się zepsuje. Od razu na stykach następuje elektroliza i szlag wagę trafił.
Czy elektroniczna jest dokładniejsza?
To zależy od wagi. W elektronicznej przede wszystkim nie masz dylematu. Pokazuje wartość w konkretnych cyferkach i tyle. Na skali wagi mechanicznej musisz sobie odczytać - tu może powstać błąd odczytu. Sama waga jest tak samo niedokładna Wink
Edytowane przez Frantic dnia 11-06-2010 19:31
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

g0tek
No tak, ale ta waga tam kosztuje 52 zł ( tania jak na wage elekt.) wielka tam strata tez nie jest jak tam coś się tam stanie z nią, dlatego tam szukam taniej i dobrej wagi, chciał bym elektroniczną, wygodniejsza, i ogólnie wiesz, dokładniejsza Wink
Edytowane przez g0tek dnia 11-06-2010 19:44
jedna zasada.. złap i wypuść !

Frantic
Wiesz, na zdjęciu wygląda OK. Poczekaj, może napisze ktoś, kto ja używa, wtedy będziesz więcej wiedział.

kokos
Nie lepiej kupic coś takigo: numer aukcji 1066553772 jestem właśnie na etapie szukania latarki na nocki i wagi elektronicznej i póki co na 99% jestem przekonany do kupna tego modelu.Może ktoś ją posiada i powie jak się sprawuje w praktyce?

manonegra13
kokos posiadam taką wagę i jak na razie działa bez zarzutów , moim zdaniem dobra waga za nie wielkie pieniądze
Jeśli złowiłeś miałeś przyjemność z holu zrób zdjęcie i wypuść by ktoś mógł to powtórzyć Frown -Krzysiek C&R

kokos
Teraz to już jestem na 100 % do tego modelu przekonany, jeszcze jak manonegra13 taka posiada i jest zadowolony to nie ma co dalej szukac tylko zamawiać.Wink
Edytowane przez kokos dnia 12-06-2010 09:34

mario81
Ja używam wagi z Wag Wielkopolskich, bardzo dobrze się sprawuje. Nigdy nie miałem z nią problemów

Dariusz foss
Kupując wagę najlepiej ocenić ją samemu przy zakupie. Czasami waga wędkarska to ta sama waga co inne dostępne wagi tylko o wiele tańsze, lecz nie posiadające nadruku firmowego. Kupiłem kiedyś taką wagę nie napisze jakiej firmy i po rozpakowaniu okazały się jej mankamenty a mianowicie metrowa miarka z bardzo małą podziałka.
Robiąc zdjęcia z ową miarką z metra ciężko było odczytać wymiar,na wyświetlaczu duże cyfry lecz bardzo male przy jednostce wagi funty i kg co powodowało że bez okularów się nie obywało zwłaszcza w słoneczne dni .Wiec pozbyłem się owej wspaniałej wagi wędkarskiej za ok 80 zl nadrukiem firmowym na rzecz wagi za 11 zl bez zbędnych funkcji.która spełnia moje oczekiwania i tylko waży, bez zbędnych funkcji. A miarkę i tak wożę z sobą zajmuje mniej miejsca razem niżeli jedna waga wędkarska z śmiesznymi funkcjami, a kg i tak śą te same.
Ciekawi mnie też, po kiego przy wadze wędkarskiej pomiar temperatury żeby to wody lecz otoczenia jedziemy na ryby w każdą wolną chwile nie patrząc na temperatury.
Więc najlepiej obejrzeć i przetestować towar przed zakupem mamy wtedy pewność czy towar nam odpowiada i spełnia nasze oczekiwania.
Gusty są różne, i jak wiadomo każda sroczka swój ogon chwali.
Edytowane przez Dariusz foss dnia 14-01-2017 22:21

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się