Listopad 16 2018 04:17:52
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ogromny Węgorz z Czech .
WegorzMajster
Ta ryba została złowiona w zeszłym roku (2009) w sierpniu w Czechach nad zamkniętym jeziorem czyli(bez dopływowym /odpływowym) , jest to rekord Czech i Europy jeżeli się nie mylę . Twierdza ze to węgorz który stracił płodność i dożył takich rozmiarów , taki węgorz może żyć do 70-100 lat gdy nie płynie na tarło i na nim nie ginie z wyczerpania . A w wieku 16-20 lat węgorz ma rozmiar kolo 130-150cm .

Tego szacuje w takim razie ja , na wiek około 35-40 lat ponieważ później , po około 20stym roku życia węgorz bardzo wolno nabiera masę i długość . W wieku 5-12 lat węgorz nabiera najszybciej masę oraz długość . Na początku rośnie także bardzo powoli od 1 roku do mniej więcej 4 , od 5 zaczyna szybko rosnąc akurat jak pokryje się drobnymi łuskami i maja długość jakoś 20 cm możemy sobie wyobrazić jak dziwne to jest w ciągu pierwszych 5 lat rośnie do 20 cm w ciągu następnych 5 lat następne około 80 cm naprawdę jest to dziwna ryba .

Ten węgorz ma ok 1,65m i 8,7kg tak było napisane .
images43.fotosik.pl/304/447b5245b972fe11m.jpg
Edytowane przez WegorzMajster dnia 16-06-2010 18:45

Atreides
No naprawdę ciekawe. Kształtem wygląda jak spora murena. Jeżeli fotka prawdziwa to jest to zaiste masakryczne bydle.
Nie widziałem jeszcze człowieka, który by w trakcie łowienia ryb mógł się czymkolwiek przejmować, i który by nie ukochał przyrody [Tadeusz Andrzejczyk]
C&R ouch

tomek-79
Ale bydle, mój miał ledwie dwójkę a i tak był ogromny des
Edytowane przez bobo160 dnia 19-06-2010 11:50

WegorzMajster
2 kg czy 2 m ? Wink Tomek a ten Twój szczupak z głównego profilu ile miał ? bydlak Angry
A ta ryba to na 1000% węgorz a źródła podają ze pochodzi z Czech , niemieckie źródła również , u mnie w wędkarskim ostatnio mi nawet mówili ze takiego ktoś złapał w Czechach bo wiedza ze się interesuje węgorzem . .
Edytowane przez WegorzMajster dnia 17-06-2010 16:13

RybakSebek
O .... on ma z 3 m i z 10 ton ale 1 m ....ja zato interesuje sie sumem karłowatym
Edytowane przez Exodus dnia 17-06-2010 20:14

gorgo9
Skoro złapali takiego , to oznacza że węgorz rośnie i rośnie. Moim zdaniem na naszych wodach sa na pewno takie sztuki Wink
! gorgo9 - Białogard !

WegorzMajster
Gorgo są na pewno , moim zdaniem z europejskich krajów w Polsce są jedne z największych węgorzy . W zach POM na jez. gdzie łowie często tez jak jestem w PL to nurkowie widzieli takiego 155cm około , a poza tym na tym jeziorze (Czyste) mój Dziadek złowił 139 cm węgorza ale to było 8-9 lat temu .. ale wiem ze dalej są takie sztuki i większe Wink
Edytowane przez WegorzMajster dnia 17-06-2010 19:04

Exodus
RybakSebek za przeklinanie na forum sie wylatuje. Nie bawią mnie takie słowa. Upomnij się na maila za 3 dni, masz w kontaktach.

Węgorz marzenie Wink Jakoś nigdy mi się jeszcze nie trafił taki ładny Wink
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

crawl
Wow masakra, pierwszy raz coś takiego widzę, może to murenaPfft

gorgo9
Myśle ze na jeziorach Pojezierza Drawskiego też mogą występować takie kobyły Wink Mało tam łapie ale z opowiescie słyszałem że są tam spore okazy ouch
! gorgo9 - Białogard !

Arturo B
Legend o "zmutowanych" węgorzach i sumach jest tyle co wędkarzy...ale tak jak wspomina Węgorz , tak i ja słyszałem wielokrotnie o tym jak nurkowie opowiadali o takich okazach pod wodą w okolicy...sam osobiście głęboko wierzę , że takich okazów pływa u nas wiele.Ten jest ...hmm.... brak słów .... mieć takiego na kiju .... marzenieWink
by udoskonalać to rzemiosło,trzeba trochę poeksperymentować

kesu
Kilkanaście lat temu mój wuja w okolicach Gostynia (wkpl) złapał węgorza 3,5 kg, długości nie znam, więc jak są takie to dlaczego nie większe.
Małe ryby na hak lub po mamę do wody.

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się