Lipiec 26 2014 17:09:48
Nawigacja
· Regulamin
· Strona Główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Spinningowe
· Muchowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista 2014
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Ankieta
Łowiąc w nocy, jako sygnalizator brań używasz ?

Dzwoneczek
Dzwoneczek
3% [1 głos]

Świetlik
Świetlik
37% [14 głosów]

Elektroniczny sygnalizator brań
Elektroniczny sygnalizator brań
53% [20 głosów]

Małpka
Małpka
5% [2 głosów]

Inne
Inne
3% [1 głos]

Ogółem głosów: 38
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/07/2014 18:26

Archiwum ankiet
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » O wszystkim
 Drukuj temat
Co mam zrobić???
patryk93
Dziś łowiąc rybki na jeziorze należącym do PZW zostałem wyproszony z pomostu, na którym się znajdowałemSad Oczywiście stanowisko zająłem jako pierwszy więc według regulaminu miałem prawo tam wędkować ale jednak po kilku godzinnym łapaniu rybek podszedł do mnie starszy pan i zaczął mi wykrzykiwać że to jest jego pomost i mam się natychmiast stąd wynosić bo on tu będzie teraz łapał!! Ostro się z nim pokłóciłem ale "dziadzia" nie dał za wygraną i powiedział mi, że jak tu zostanę to i tak nie połapie ponieważ będzie mi w tym przeszkadzał. Dałem sobie z nim spokój bo zauważyłem, że ma facet troszkę nierówno pod sufitem i ulokowałem się na sąsiednim pomoście. Jednak jest to nie jeden taki przypadek z którym się spotkałem nad tym jeziorkiemSmile Co robić w takich sytuacjachGrin zostaje mi chyba tylko dzwonić na Policję albo do władz PZW?? Ludzie uważają, że jak posiadają domek letniskowy blisko jeziorka i jak pobudują sobie pomost to jest ich na własność, wydaje mi się że są w dużym błędzie. Jak to jest w świetle prawa?? Czy może mi ktoś to dokładnie wytłumaczyć??

Jampol
Jezioro jest własnością państwa. Regulaminu nie pamiętam ale była mowa, że kto pierwszy ten lepszy. A ten dziadek był nie normalny. Też kiedyś spotkałem się z taką sytuacja.

zasiu
Skąd ja to znam.... Jezioro Borówno koło Bydgoszczy jest obklejone wieloma "prywatnymi" pomostami. Na Jezuickim również nie pozwolono mi kiedyś łowić z pomostu. Nawet wiszą łańcuchy i kłódki albo zwodzone kładki. Porażka.
Edytowane przez bobo160 dnia 18-07-2010 14:17

michal184
JEŚLI opłacasz składki nikt nie może zabronić ci łowienia z danej miejscówki,osoba prywatna nie może bronić ci dostępu do wody.Co więcej nie ,nie można budować samowolnie pomostów ,ogrodzeń itp,takie działania są zagrożone nałożeniem kary do kilku tyś zł.
Ja łowie na zalewie Hańcza gdzie co roku chcą ode mnie dwa złote za wstęp nad ten zbiornik ,ale jak za każdym razem gdy proszę o fakturę to wszyscy rezygnują z opłaty i wjeżdżam za darmo.
regulamin mówi jasno, jeśli opłacasz kartę to jesteś współwłaścicielem wody należącej do pzw i nikt nie może ci utrudnić dostępu do danego zbiornika.
Edytowane przez Frantic dnia 18-07-2010 07:47

Grzes77
To samo miałem i ja. Jakiś dziadek czepił się, ze nie mogę tu wędkować, bo pomost zrobił ze szwagrem. Zaczął mnie wyganiać i robić zamieszanie, ale jak wstałem do niego i powiedziałem kilka słówek, to zrezygnował. Miałem mu walnąć w nochala, bo nerwowy jestem, ale wujo był na miejscówce obok, widział co się dzieje i kiwnął, żebym tego nie robił. Powiedziałem, że pomost jest spory, to niech klapnie obok i tak zostało. Wędkowaliśmy obaj, ja cały czas miałem brania, a dziadek siedział, nic nie łowił, ale jak się rozgadał, poznałem historię łowiska i okolicy, troszkę pewnie przekoloryzowaną, ale takie są dziadki.

Może lepiej się dogadać następnym razem, dziadki takie się trzęsą, bo przeważnie maja tam zanęcone łowisko, a nie robili ten pomost. Jeśli dziadek będzie upierdliwy, to możesz kogoś poprosić o pomoc, no ostatecznie zostaje policja, ale raczej szybko nie przyjadą, będziesz musiał się co najmniej godzinę z dziadkiem użerać, dlatego najlepiej się dogadać, lub motyw siłowy, ja tam się nie pierdzielę Wink.
Edytowane przez Grzes77 dnia 18-07-2010 07:54

okoniolowca
Wnioskując z nicku patryk93 ma teraz 17 lat a ty grzesiu proponujesz mu bicie starszych osób ? hahaha Ależ zły dajesz przykład Wink.

A co do tematu to ciężko coś powiedzieć, policja ? co władze zrobią 70 letniemu starcowi który awanturuje się o pomost. Przegonią go a następnym razem co ? Bo wątpię by taki typ człowieka odpuścił za pierwszym razem. Spróbuj się do gadać.

Z drugiej strony jeżeli nęcił łowisko tydzień i nagle rano widzi małolata na ''swojej'' miejscówce to nie ma co się dziwić ze tak ostro wystartował.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Grzes77
Miałem raczej na myśli stanowczość i postawienie się, nie chodzi mi o czysta bójkę, motyw siłowy to już postawienie się, dziadek nie miałby szans Wink.

okoniolowca
No ja się domyśliłem tak tylko można to ująć ze jaja sobie robię Wink. Przecież nikt by się o pomost z dziadkiem nie bił.
Złowiłem rybę, ryba to wie i ja to wiem. I to mi wystarczy. Wink

Ttrix
Cześć patryk93
Cześć Wszystkim.

Bardzo częsta sytuacja. Gość karmi w tym miejscu, a Ty mu zajmujesz.
Ja proponuję poczekać na jego ruch. Jeśli Cię ruszy, walnie Cię w twarz lub połamie Ci wędki wtedy możesz zadzwonić na policję. Powinien płacić za szkody. Pamiętaj tylko, że jeśli on Cie uderzy to jest pobicie. Wtedy sprawa sądowa jasna. Jeśli zaś mu oddasz- to już jest bójka, więc w tym momencie sprawa się komplikuje....
Cóż zrobić.
...A myślałem, że każdy wędkarz powinien wyróżniać się spokojem i opanowaniem... i cierpliwością. Widocznie się mylę.

patryk93
Z tego co się dowiedziałem od znajomego, który ma działkę obok tego dziadka to faktycznie on pobudował ten pomost i od tamtego czasu wszystkich z niego przegania bo uważa, że to jest jego i koniec kropkahahaha A jeśli już wspomniałeś Grzesiu o tym nęceniu to on tam niczym nie zanęca. Okoniołowco proponujesz mi abym się z nim jakoś dogadałouch owszem próbowałem ale na marno. Zaproponowałem mu aby przysiadł się do mnie to razem połowimy ale odrzucił moją propozycje i kazał mi się stąd wynosić. Kiedyś nawet potrafił zostawić na noc wędke zarzucona na grunt oraz siatkę na rybki aby nikt rano nie zajął mu miejsca.
Machaj wędą ryby będąPfft

Kondzio154
Aby legalnie postawić pomost na jeziorze trzeba mieć pozwolenie od starostwa. Gdy dostaniesz pozwolenie od starostwa podpisujesz taką deklarację, że każdego wpuścisz na ten pomost.
Na jeziorze państwowym nie ma prywatnych pomostów, są prywatne plaże, ale i tak Ci muszą umożliwić dostęp do jeziora.
Ci co nie są wędkarzami o tym nie wiedzą i myślą, że jak mają działkę i zrobili kawałek pomostu to nikt nie może tam wejść. Wejść by nie mógł jeżeli to by było jego prywatne jezioro.
Złóż skargę na policję jeżeli go znasz, jeżeli go nie znasz zadzwoń w momencie jak Cię będzie nachodzić i tyle. Na początek dostanie pouczenie to powinien inaczej śpiewać
Sam miałem kiedyś podobną sytuację. Mogłem użyć argumentów siłowych, ale po co ,,bo jak to mówią walniesz małpę, a pójdziesz siedzieć jak za człowieka"Wink. Wyszło na moim, a typ był naprawdę upierdliwyWink
Pozdrawiam i powodzenia
Edytowane przez Kondzio154 dnia 18-07-2010 12:56

Semi
He he, skąd ja to znam, u mnie nad Bugiem też każdy ma swoją miejscówkę, jak ktoś siądzie to krzyku co niemiara. Działania nieprawne, ale co zrobić, z miejscowymi wędkarzami się nie wygra, potrafią koła w samochodzie poprzebijać, a jak delikwent nie chce ustąpić miejsca, to walą na wędki wiadro grochu i kukurydzy.Trafi się kilku choleryków i drą japę codziennie rano przeganiając wędkarzy ze swojej miejscówki, ludzie dla świętego spokoju ustępują, przyjeżdżają połowic a nie kłócić się o miejsce.
Człowiek oprócz strawy i wody, potrzebuje też do życia chwili spokoju i kontaktu z naturą, inaczej głupieje.
Semi.

marec-ki
Idź następnym razem na to samo miejsce. Jeżeli stary dziad będzie nadal się awanturował przyjdź z kolegami i rozbierzcie mu ten pomost. Znajdziesz sobie inną miejscówkę a dziad niech się znów męczy i buduje.

PS. tylko te deski z rozbiórki to weźcie sobie z kolegami na ognisko po skończonej robocie Wink i róbcie to w czasie jak tego durnia nie będzie. Zresztą ciekawe jak zareaguje jak Was będzie 3-4 osoby sleep
Zapraszam na BLOG'a

Marec-ki Blog

http://marekp1984.ovh.org/
Cypisek
Plociak ty normalnie nawołujesz do łamania prawa Wink Wichrzyciel.
Wytłumacz Panu grzecznie, że to nie ma znaczenia kto budował pomost, ponieważ takie urządzenie staje się własnością komunalną. Jak nie poskutkuje to bierzemy ciężki sprzęt i co chwila rzucamy 120 gramowym ciężarkiem na plecionce w łowisko "Pana" i ostro zwijamy zestaw, może przypadkiem jakiś kijek złowisz a zestawów to napewno kilka Wink
Dulce et decorum est Esox lucius łowić Wink

konrii98
Jak by zostawił wędkę to bym mu ją położył na środku pomostu a jak by się wkurzał to bym nazwał go jakoś i dał nogę miałem podobny przypadek Ja "dziadowi"zakwasiłem łowisko. lecz ten pacjęt postawił siatkę przy swojej miejscówce i napisał "pod napięciem" ale mam sposób nie śmiertelny jak sprawdzić czy ogrodzenie jest pod napięciem,biorę liść i muskam nim o siatkę jak kopie prąd to znaczy że jest pod napięciem jeśli nie to bujda.Ja tak zrobiłem i mi nic nie zrobił.Albo zadzwoń na policję takich dziadów trzeba tępić
Edytowane przez konrii98 dnia 18-07-2010 16:09
W sezonie 2013, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Kondzio154
Co nowy post to co raz lepsza rada. Myślę,że na forum ogólnopolski nie będziemy radzić koledze, aby poważny problem jaki ma rozwiązywał przemocą, bo skutki mogą być odwrotne.

michalek19
Ja bym sie nie pierdzielił, i tak samo robił dziadkowi pod góre. Albo co lepsze to zrobił bym tak:
Jak on by łowił to ja bym tam biegał, hałasował, grał w piłke itp tego ci nie może zabronić ! weź wodery i popluskaj się w wodzie kilka m od pomostu. !
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

Kondzio154
michalek19 napisał/a:
Ja bym sie nie pierdzielił, i tak samo robił dziadkowi pod góre. Albo co lepsze to zrobił bym tak:
Jak on by łowił to ja bym tam biegał, hałasował, grał w piłke itp tego ci nie może zabronić ! weź wodery i popluskaj się w wodzie kilka m od pomostu. !

I co by tym osiągnął?. Skoro ta osoba jest na tyle upierdliwa to myślisz, że to pomoże i raptem przestanie go wyganiać z pomostu? Myślę, że nie i dojdzie do większej kłótni i tym razem Patryk będzie tym złym. Mądrzyć się nam jest łatwo.

Mi osobiście by nie chciało biegać w woderach, bo w tym czasie bym wolał połowić rybki w innym miejscu.

Jak dla mnie temat do zablokowania.
Pozdrawiam.

michalek19
Zgadzam się z tobą kondzio masz racje nie pomyślałem co napisałem.
Ogólnie to ja bym to zrobił po swojemu ( nielubie tych dziadkow co biora 10cm płotki i krąpie mówiąć ale połowiłem 5kilo ryb ) tylko jak ktośjuz u góry zwrócił uwage to nie jest forum propagujace agresywne zachowania Grin
Patryk najlepiej jak byś sobie znalazł jakieś inne miejsce podnęcił i bedziesz miał świety spokój
Edytowane przez michalek19 dnia 18-07-2010 18:15
Na Emigracji Sad Sad Sad
Deutschland > Bawaria

patryk93
Chyba tak zrobię jak mówisz Michał i dam sobie z nim narazie spokój, bo przecież nie będę go wyganiał z pomostu siłą a na policje nie ma sensu dzwonić bo na jednej interwencji by się pewnie nie zakończyłotdo Zmienię na okres wakacji łowisko a po wakacjach myślę, że upierdliwy facet wyjedzie stamtąd do domu i nie będzie mnie już nachodziłWink
Machaj wędą ryby będąPfft

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się