Styczeń 20 2018 18:03:38
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich zawieszona
· Rekordy strony
Toplista zawieszona
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
Wędkarstwo, forum wędkarskie » Wędkarstwo-temat ogólny » Regulamin
 Drukuj temat
Oszustwo przy karcie wędkarskiej
konrii98
Witam,mam problem albo skarbnik w kole wędkarskim się nie zna albo oszukuje.Przy wyrabianiu karty mojego brata skarbnik koła powiedział że mogę łowić z bratem ja 1 wędkę i on 1 (spławik lub grunt) a teraz jak do niego napisałem na nk.pl chciałem się zapytać ile kosztują wody nizinne to spytał się czy mam kartę odpisałem że nie ale brat zamierza wykupić wody nizinne to powiedział mi że nie możemy łowić ja 1 wędkę i on 1 proszę o pomoc!
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Kubek
Nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało ale było coś takiego w regulaminie że 1 wędkę można oddać tylko współmałżonkowi, ty takowym brata chyba nie jesteś więc łowić na jego wędki nie możesz.
]

konrii98
Ale przy wyrabianiu powiedział że można tak łowić.A teraz że już nie ?!
W sezonie 2014, nastawiam się na karpia ouch ale fajnie byłoby poganiać trochę też za zębatym Pfft

2 pasja- motocykle Wink

Piorek
Nie ma co słuchać skarbnika. Nie koniecznie musi znać przepisy. Jeżeli czegoś nie wiesz to poczytaj Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą
spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
Cool w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

Podsumowując jeżeli nie masz ukończonych 14 lat możesz wędkować z bratem, który ma kartę wędkarską i opłacił składki na daną wodę.
Pozdrawiam
Edytowane przez Piorek dnia 24-07-2010 11:40

konrii98
Wielkie dzięki viper już miałem mu uwierzyćSmileAle to z metodą spiningową i muchową nie rozumiem...to znaczy że mogę łowić na spining lub muchówkę na kartę opiekuna pod jego nadzorem?
Edytowane przez konrii98 dnia 24-07-2010 15:20

2 pasja- motocykle Wink

Piorek
Tak. Zgadza się. Możesz łowić na spining pod nadzorem opiekuna uprawnionego do amatorskiego połowu ryb.

A tak poza tym to mógłbyś ten temat nazwać inaczej bo to nie żadne oszustwo tylko ewentualnie brak wiedzy lub źle sformułowane pytanie sprawiło, że uzyskałeś błędną odpowiedź.
Edytowane przez Piorek dnia 24-07-2010 15:42

konrii98
Odpowiedział mi podobnie jak Kubek

2 pasja- motocykle Wink

benekswa
Wyczuwam że to nasi następcy dopytują o regulaminowe spędzanie czasu nad wodą. Moim zdaniem jeżeli skarbnik nie zna do końca przepisów o łapaniu rybek- to czy powinien błędne informacje młodzieży przekazywać? Czyż nie powinien odesłać chłopaków do kogoś innego? Tak się wprowadza nieporozumienia i stresy wśród naszych młodszych kolegów a i nie raz wśród starszego grona!:|
Edytowane przez Semi dnia 07-04-2013 20:01

Arteczek
Myślę ,że chodziło mu o to ,że jak będziecie łowić na grunt lub spławik posiadając kartę wędkarską jednego z was to nikt się do tego nie przyczepi. A ze spinningiem lub muchówką to już inna sprawa bo łowiąc np grunt, spławik możecie mieć 2 wędki ,a na spinning można łowić tylko jedną wędką (nawet np. małżonka nie może łowić drugą wędką metodą spinningową i muchową). Przyznam szczerze ,że nie można łowić tak ,że ty jedna gruntówka i kolega druga ale nie powinni się do tego przyczepić tak jakbyście łowili na 2 spinningi czy też muchówki. Wink

bialyrobak
Jest konkretny zapis w RAPR (przytoczony przez 86viper) i tego się trzeba trzymać. Nie radzę tłumaczyć się podczas kontroli, że kolega z forum, czy jakiś skarbnik powiedział to i tamto...

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się