Sierpień 19 2018 12:07:26
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Okulary polaryzacyjne
mietek438
Proszę kolegów wędkarzy o rade, a konkretnie pomoc w wyborze takich polaroidów.
Wiem że jest ich kilka rodzai, a chciałbym zakupić idealne nad wodę i do jazdy samochodem.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc[ouch]
Edytowane przez Labedziak dnia 27-12-2010 14:15
Mietek

Exodus
No to chyba dostała Ci firma jaxon. Z ich oferty możesz cos wybrać, sa w miare tani i w miare solidni. Nie polecam Ci kupowania jakis nieznanych firm, bo może sie okazać że za rogiem zobaczysz takie same po 2 zł, które ponoc sa polaryzacyjne. Te kosztują 30 zł. Plecam wyjście do wędkarskiego. Bo wiele nie zyskasz kupując na allegro Wink
images21.fotosik.pl/290/9d9564a9d2bdae7em.jpgimages21.fotosik.pl/290/75d4c56a3975cff9m.jpg
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

wies40
Ja dzisiaj testowałem podczas jazdy samochodem okulary jaxona o symbolu ak-okx03sm i dla mnie one pasują jeszcze tylko pozostaje sprawdzić nad wodą ale ja do tego nie przywiązuje dużej uwagi ponieważ łowie na jeziorze z łodzi i na dużych głębokościach cena w sklepie 29 złotych.[thumbsup]
Łowienie rybek jaka to piękna sprawa

giewont
Kiedys ogladalem na takiej rybie jak sprawdzic czy okulary sa polaryzacyjne czy zwykle. Bierzesz dwie pary okularow i przykladasz do siebie czolami. Bedziesz przez nie widzial wszystko dobrze, jezeli jedna z nich przekrecisz o 90 stopni powinno sie zaciemnic i nic nie bedzie widac. Przy zwyklych okularach przeciwslonecznych nie na tego zaciemnienia po przekreceniu. To dobry i prosty sposob na sprawdzenie czy ktos nie prubuje cie oszukac.

wojtek9
To pewny sposob ale jest lepszy i dziala 100%. Nalezy ogladac jakikolwiek wyswietlacz cieklokrystaliczny zegarek, skala radia, wskaznik w pompie na stacji benzynowej. Przy sprawdzani uzywajac 2 par okularow mozemy sie pomylic poniewaz jak sprawdzamy w sloncu zawsze cos widac. Gdy przekrecamy o 180 stopni okulary patrzac na ekranik zegarka elektronicznego obraz nam zniknie tylko wtedy gdzy mamy dobra powloke polaryzujaca. Jezeli nie zniknie a tylko sciemnieje nie kupowac chociazby cena byla atrakcyjna a okulary opisane jako polaryzacyjne. Jeszcze jedno - z mojego doswiadczenia. Nie nalezy stosowac nakladek polaryzacyjnych na okulary korekcyjne. Po pierwszym uzyciu takiego zestawu musialem kupic okulary do czytania bo nic nie widzialem mimo, ze nigdy nie mialem plusow a minusy. Przeszlo mi dopiero samoistnie po 3 tygodniach.
Poza tym nie nalezy robic oszczednosci i kupowac okazyjnie jakiekolwiek okulary, czy korekcyjne czy przeciwsloneczne czy tez polaroidy. Oczy mamy tylko jedne i nie mozna ich niczym zastapic.
pozdr, wojtek

sari9
Witam
Jestem nowa na forum, w sumie od dziś.
I mam pytanie w temacie poruszonym w tym wątku
Właśnie otrzymałam okulary polaryzacyjne i sprawdzałam według podanego przykładu przez "wojtek9" i mam pytanie czy to ma rzeczywiście znikać przy obrocie o 180 stopni? bo u mnie znika wyświetlacz komórki po obróceniu o 90 stopni! Proszę o odpowiedź!
pozdrawiam weekendowo
Sylvia

Emil65
Witaj Sari9,powinno byc o 90 stopni.
Giewont dobrze napisal.[thumbsup]
Pozdawiam.

sari9
Smile bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź Smile
Myślałam że jakiegoś bubla nabyłam Smile
pozdrawiam wszystkich
sari9

opolanin
Jako ze zbliżają się święta,to można kupić znajomemu wędkarzowi takie okulary pod choinkę.
Prezencik nie jest drogi,a uciechy dużo[thumbsup]

ceik
Używam często tych okularów super rzecz dobrze oczy chronią,ale chcę ostrzec przed podróbami,-pierwsze które kupiłem w sklepie wędkarskim używałem dwa sezony i będąc u optyka w innej sprawie zadrwiłem z jego cen i pochwaliłem się moimi okularami za 29zl.Pan optyk grzecznie postawił mnie przed spejalnym kącikiem lustra,były tam napisy gołym okiem niewidoczne,w moich okularach niby polarojdowych nic pusto,natomiast w orginałach ze szkła pełny tekst i super jaskrawość barw,ponieważ noszę okulary kupiłem na poczekaniu orginalne nasadki polarojdowe,które pan optyk mi dopasował zapłaciłem 90zł i przeprosiłem tego pana za ignorancje,było mi głupio, to sie wyżyłem na niby okularach oberwały z buta i to co znich zostało wylądowało w koszu,...każda lekcja czegoś uczy,..pozdrawiam

Elvisz
Niestety .... jakość zawsze ma swoją cenę , zresztą wędkarze wiedzą o tym najlepiej.
Sam jestem optykiem i widziałem już wiele "polaryzacji" różnych rozjaśniających i fotochromowych i innych cudacznych wynalazków robionych z kilku klejonych foli w Chinach. Takie czasy.
Sam członkom swojego koła polecam i sprzedaję okulary polaryzacyjne od dobrych 5 lat , niestety nie są w stanie konkurować cenowo z jaxonem czy dragonem jednak koledzy mimo usilnego używania maja je nadal , mnie z koła nie wyrzucili a polecają innym . W razie wątpliwości zawsze chętnie pomogę.
Pozdrawiam.
Szymon

Exodus
Elvisz mam zamiar kupić jakieś dobre. Tylko nie wiem czy słowo dobre, jest dobrym okresleniem dla takich okularów. Jesli możesz to podaj nazwe okularów które warto zakupić.
Specjalnie nie pisze ceny, by się przekonać ile tak naprawde kosztują solidnie okularki Wink
Edytowane przez Exodus dnia 10-03-2008 20:50
Na wszystkie pytania dotyczące wędkarstwa, odpowiadam tylko na forum.....
www.narybki.net/as/aaaaaaaaa.jpg

Bojkes
Elvisz ja również rozglądałem się za okularami polaryzacyjnymi. Najlepiej by mi pasowało jakbyś podał kilka konkretnych nazw tych okularów. Z doświadczenia wiem, że nie należy oszczędzać bo w tedy płaci sie dwa razy.

Elvisz
Zdecydowanie polecam Polaroida , ma 7 warstw nakładanych na soczewkę , dobrą silną polaryzację ( nie rozwarstwia się ) jak jedyne na rynku posiadają pełną ochronę UV A,B,C. Na allegro kiedyś widziałem w cenach 150-160 zł ale i za 249 zł się zdarzyło
W swoim salonie w Kutnie w tej chwili cena 149 zł ( modele z 2007 r.) , modele z 2008 jeszcze fizycznie nie posiadam ( ale będą) ceny zależnie od modelu od 160 do 199 zł.
z troszkę niższej pułki Solano - robione w Chinach ale męskie modele niezłe ( ceny w granicach do 130 zł , choć były i za 90 zł, teraz mam tylko pojedyncze przebrane modele)
Oczywiście niezależnie od modelu futerał sportowy i ściereczka z mikrofibry są w kompletach.( przynajmniej tak powinno być więc w razie zakupu domagajcie sięWink
To chyba na tyle ,
Szymon

Tomek700
Elvisz napisz,co sądzisz o okularach z niższej półki np.firmy jaxon itp..Natomiast na allegro znalazłem okulary dragon polaroid za 40 złWink, ale to nie są zapewne te o,których piszesz wyżej.Szczerze mówiąc okulary,które opisujesz są troszkę za drogieSmile.

Bojkes
Dzięki za odpowiedź Elvisz, trochę mnie zażyłeś tymi cenami. Ale trudno.

Elvisz
To nie tak , nie neguję używania tanich okularów , pod warunkiem że zapewniają minimalną choć ochronę przed promieniowaniem UV , jedynie przedstawiłem swoje zdanie na ten temat.
Jak kupuję sobie nowego bata to zawsze tego droższego , tłumaczę sobie że w końcu to na kilka lat , liczy się komfort , ciężar bo ręka ma służyć latami - spróbujcie zastosować to do okularów , dobre , solidne naprawdę wytrzymają kilka dobrych sezonów a o komforcie widzenia dzień w dzień przez cały okres wakacyjny nie wspominając , zwróci się to kilka - kilkanaście złotych zapłaconych dodatkowo za firmowe soczewki.
Często patrzymy na przelotki , żyłkę , kołowrotek aby był to produkt markowy - gwarantujący nam najwyższą jakość a okulary jako dodatek traktujemy po macoszemu- będą nam wiernie służyć przy prowadzeniu samochodu , na rybach ale i przy innych okazjach , może jednak warto......
Szymon

Frantic
A co powiecie na okulary markowane EXPERTEM? Są to dokładnie te same okulary, co SOLANO (producent AM) jednak o polowe tańsze, podejrzewam, że w sklepie za 55-60 zł sie je dostanie. Jeśli chodzi o testy, które podaliście w postach wcześniej, to wszystkie przechodzą pozytywnie. Ja ich używam, Rysiek z PASSATA ich używa i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam.[thumbsup]
"Wędkarstwo i tak wystarczająco mocno kłóci się z etyką, by nie przeginać bardziej niż to konieczne" Danek

www.picasaweb.google.com/krzykamienski
Elvisz
Tak , tylko to zawsze jest folia , nakładane kilka warstw ale folii i potem klejone.
Anne Marie faktycznie firmują swoją kolekcję i fishing - jednak jest produkcja chińska a AM jedynie importuje je do Bydgoszczy.Jednak jakość za tą cenę jest w granicach rozsądku, pozdrawiam.
Koledzy pytali co bym polecał więc pisałem wiadomo że każdy kieruję się także "wskazaniami" portfela a w tym wypadku z niewygórowaną cenę będzie miał funkcjonalne okularki.Wink
Szymon

Dudii
Ostatnio kupiłęm 2 pary okularków polar(ściemniających i rozjaśniajacych)
Testowałem je nad wodą i powiem wam,że są to moje pierwsze okularki polaryzacyjne,ale byłem w szoku,jak przy delikatnym zmęceniu wody widziałem co sie dzieje na dnie na głebokości około 2-3 metrów
images27.fotosik.pl/259/14784000eae259fem.jpg

Polecam,cena na allegro 25.99+ przesyłkaFrown
Edytowane przez Dudii dnia 05-08-2008 01:27
WĘDKARSTWO TO WSZYSTKO RESZTA TO H...

NA GŁUPIE PYTANIE GŁUPIA ODPOWIEDŻ

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się