Listopad 12 2018 18:50:04
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kiedy zacinać szczupaka?
CormaC
ja robie tak jest branie otwieram tymbarka i pije tak ciurkiem i potem zamykam kablonek i zacinam to sposob mojego kolegi ale on zamiast tymbarka piwo pijeWink
jeśli wydaje ci sie ze mnie nie znasz masz racje wydaje ci sie...

czorny3311
a ja przy odkręconym hamulcu jak tylko bombka pójdzie pod wodę , zapalam papierosa
i mniej więcej w połowie jego wypalonej długości zacinam , wiem że to niezbyt zdrowe ale jak narazie skuteczne w 100% [hahaha]
cierpliwość nad wodą będzie nagrodzona

Saimon
Wczoraj ten temat przeglądałem i chciałem sie o coś zapytać. Jak i kiedy zaciąć szczupaka tak żeby nie połknął zbyt głęboko kotwiczki bo będzie trzeba go zabrać, chciałbym zaciąć w tym momencie kiedy trzyma żywca w pysku i tu pytanie kiedy będzie możliwe takie zacięcie.

Adam014
Saimon to co ja zaobserwowałem to szczupak jest bardzo łakomą rybą i zawsze mi połykał żywca właśnie głęboko.Plusem jest to, że jak długo nie będzie na powietrzu nawet przy porządnym połknięciu przynęty to i tak powinien poradzić sobie w wodzie.Wink
Wiatr ze wschodu ryby chodu.

Gizmoon
Saimon napisał/a:
Wczoraj ten temat przeglądałem i chciałem sie o coś zapytać. Jak i kiedy zaciąć szczupaka tak żeby nie połknął zbyt głęboko kotwiczki bo będzie trzeba go zabrać, chciałbym zaciąć w tym momencie kiedy trzyma żywca w pysku i tu pytanie kiedy będzie możliwe takie zacięcie.

Żeby nie połknął musisz ciąć zaraz po braniu, ba jak stanie po odjeździe i ruszy znowu to już połknął.Przy małym szczupaku jest ryzyko że ma kotwicę poza pyskiem ale musi być naprawdę mały.Ja ostatnio zacinałem natychmiast po braniu bo zestaw był postawiony w zaczepach i 64cm czczupły miał 15cm płotkę i kotwicę głęboko w pysku.
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni na ryby Wink

NIE ŚMIEĆ NAD WODĄ! I nie tylko!

Saimon
Gizmoon napisał/a:
Żeby nie połknął musisz ciąć zaraz po braniu, ba jak stanie po odjeździe i ruszy znowu to już połknął.

Widzę, że spławik idzie pod wodę i odjeżdża to zacinać tak??

roi87
Nie, bo czasami może to oznaczać zerwaniem szczupaka, w moich okolicach jak łapie się szczupaka to jest pewna opcja kiedy zaciąć mowa o liczeniu pomału do 10 i to skutkuje

Gizmoon

Widzę, że spławik idzie pod wodę i odjeżdża to zacinać tak??

Jeśli nie chcesz żeby glęboko połknął to tak.
Edytowane przez Gizmoon dnia 15-07-2009 19:49
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni na ryby Wink

NIE ŚMIEĆ NAD WODĄ! I nie tylko!

Saimon
Dziękuje za wszystkie rady mam nadzieje, że okażą się bardzo pomocne.

Howi
Mało łowię na żywca, ale jak już łowię, to nie czekam za długo, zacinam jak najszybciej, bo i dużych żywców nie stosuje.
Male karasie 60-cio centymetrowy szczupak połknie w migu.Wink

Pablo92
Ja uważam, że nie ma reguły... Sami powinniśmy zdecydować kiedy zaciąć. Ryby to istoty żywe, co prawda kierujące się instynktem, ale nie takie same. Jeżeli szczupak odpływa z rybką to nie ma gwarancji, że ma ją w pysku, ani też, że ma ją na tyle głęboko, żeby móc zaciąć Wink
WinkLiczą się umiejętności, a nie sprzętWink

Norbert
Ja zacinam szczupaka kiedy zaczyna sie drugi odjazd. Z racji takiej, że stosuję dość duże trupki. W przypadku żywca np. płoć 12cm zacinam po ok 30 sekundach od brania. Duży szczupak po takim czasie rybę z kotwicą ma już w paszczy. Należy też pamiętać, że szczupak łapie rybkę w połowie a później ją obraca i zjada od głowy.
C&R

images37.fotosik.pl/603/8b33766a92d364c6m.jpg images43.fotosik.pl/648/46700e005b07b06fm.jpg

kowalusek
Ja tam zacinam odrazu kilka sekund po braniu bo łowię w ryzykownym łowisku ryby odrazu idą w zaczep. I do tej pory wszystkie szczupaki zacinałem. A jak łowię na wodzie to troszeczkę czekam lubię obserwować co nam szczupaczek wyczynia.
Z małej rzeki duża ryba :;/

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się