Grudzień 18 2018 16:01:44
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Straż Społeczna.SSR.
W związku z licznymi pytaniami jak i opiniami na temat straży społecznej,postaram się pokrótce opisać to co strażnikowi SSR przysługuje oraz co taki strażnik może.
Czy może swoje działanie prowadzić w pojedynkę i kim staje się się w momencie kiedy takie działania podejmuje.

Strażnik SSR może samodzielnie dokonywać kontroli.Lecz nie powinien on tego robić ze względu na własne bezpieczeństwo,jak i możliwości wyniknięcia komplikacji podczas dokonywania kontroli.Raczej powinien podejmować on takie interwencje- chociaż w dwuosobowym patrolu.
Strażnicy SSR,mogą również współpracować ze strażnikami PSR.Strażnik SSR podczas podejmowania czynności kontrolnych obowiązany jest posiadać legitymację strażnika SSR i nosić w widocznym miejscu odznakę SSR.

Przed każdym przystąpieniem do kontroli powinien okazać legitymację oraz się przedstawić.
Za każdym razem kiedy to uniemożliwi się strażnikowi SSR dokonania kontroli w świetle jego uprawnień-ten odstępuje od czynności i zawiadamia komendanta SSR,ewentualnie jednostkę PSR,albo Policję.Ponieważ strażnik SSR nie posiada uprawnień do stosowania ŚPB nie może dalej podejmować działania w takiej sytuacji.
W niektórych przypadkach w takiej sytuacji możliwe by było jeszcze zastosowanie tkz...ujęcia obywatelskiego.Lecz taka sytuacja mogła by mieć miejsce gdyby strażników SSR było chociaż dwóch ,a to w szczególności na tok dalszego postępowania z osobą ujętą.(Tu znacząca role odgrywa prawidłowa klasyfikacja czynu prawnie zabronionego który dana osoba popełniła).I to kolejny powód ku temu,aby strażnicy w miarę możliwości nie działali w pojedynkę.Co nie oznacza że działać nie mogą.Jest jeszcze jedna sprawa-a mianowicie czy taki strażnik w momencie podejmowania kontroli staje się funkcjonariuszem publicznym?I czy jest to znacząca zmiana?...
Strażnik SSR nie jest funkcjonariuszem publicznym,lecz według art.25 ust.2 pkt 1 ustawy rybackiej...strażnik SSR podczas i w związku z wykonywaniem czynności,o których mowa w art.23 pkt 1-3 i 4 lit. b/,korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu,np.takiemu jak strażnik PSR.
Tak więc nie proponuje lekceważenia takich osób,jeśli to wykonują swoje zadanie w zakresie przysługujących im kompetencji,oraz swoją postawą i sposobem zachowania podczas kontroli nie odbiega on od ogólnie przyjętych norm etycznych jak i moralnych,przysługujących mu z pełnienia danej funkcji.

Podstawowymi uprawnieniami SSR zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy rybackiej,a raczej małą częścią tego co przysługuje np strażnikom PSR jest tych oto kilka punktów.

1-kontrola dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu,oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu.
2-kontrola ilości,masy i gatunków odłowionych ryb,przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu.
3-zabezpieczania porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza.
4-odebranie za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu,z tym że ryby należy przekazać uprawnionemu do rybactwa,a przedmioty zabezpieczyć.


Taką straż zazwyczaj powołuje się na wyznaczonych terenach podległych danym kołom wędkarskim,i oczywiście jeśli takie koło wędkarski stać na powołanie takiej jednostki jaką jest SSR.Możliwość powołania takiej straży przewidziana jest także w ustawie z 18 kwietnia 1985 r.o rybactwie śródlądowym (DzU z 1999 r. nr 66,poz.750 ze zm.)
Na moim terenie działają dwie straże,jedna PSR i SSR,każda z tych jednostek zna swoje zadania oraz kompetencję i każda na swój sposób konsekwentnie wykonuje swoje zadania jako odrębne grupy jak i łączone we wspólne patrole.
Natomiast co do podejmowanie zbędnych dyskusji z takowymi strażnikami,to szczerze odradzam,ponieważ efekty końcowe jak i cały finał,mogą nie jednokrotnie mieć niezbyt przyjemne konsekwencje prawne.
Myślę że w miarę czytelnie i zrozumiale przybliżyłem problem tematu-co może i co przysługuje strażnikowi SSR.Oraz to jakie powinniśmy mieć spojrzenie na takowe jednostki,czy powinniśmy się ich wystrzegać,czy wręcz przeciwnie?
Moim skromnym zdaniem cała nasza brać wędkarska,jak i sposób podejścia do tych służb zarówno PSR jak i SSR nie powinien kończyć się tylko na stronie formalnej.Wspólna wymiana informacji,spostrzeżeń czy uwag na sprawy nas interesujące powinna raczej odbywać się w atmosferze wzajemnego poszanowania i zrozumienia .W końcu działania PSR i SSR nie sprowadzają się chyba do pogorszenia sytuacji na Naszych wodach,tylko do wspólnych starań o jak najlepsze poszanowanie tego co nam wszystkim przysługuje i w miarę możliwości ratowania tego co mam jeszcze pozostało.

Więcej informacji jak i opinii w tym temacie

Wszelkie prawa do całej zawartości Serwisu internetowego www.narybki.net jak i www.narybki.vot.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów . Żadna część Serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób, modyfikowana, linkowana lub wykorzystywana - bez uprzedniej zgody autora tekstu, lub serwisu narybki.net.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,512
· Najnowszy użytkownik: Belxon
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

stan2010
17-12-2018 19:46
Przegrali wojnę, nie mają surowców, ale za to trzęsienia ziemi, a technologią zadziwiają... kolej w Tokio

Semi
17-12-2018 12:19
Siemka.

Labedziak
17-12-2018 10:02
Witam Wink W sobotę się potknął trochę, ale wczoraj wygrał. (-)

Abramis
16-12-2018 22:28
Exo toć wczoraj się potknęła, przecież był chyba siódmy Wink

Exodus
16-12-2018 19:49
Że temu Japońcowi się noga nie potknie Wink

Semi
16-12-2018 16:38
Pięknie, dwa medale. Engelberg hojny dla Polaków. Cool

MatiQ
16-12-2018 15:17
Oglądacie skoki Panowie? Miły widok, oby wytrzymali drugą serię Sorki

Abramis
16-12-2018 13:40
Cześć Wink Nie ma to jak poleżakować troszkę dłużej :w00t:

Semi
16-12-2018 13:08
Ja dzisiaj też do 8.00 leżakowałem. Wink

stan2010
16-12-2018 12:16
Siemka, ale czysto za oknem Wink Exo, powiedziałem :ld: 'starości', żeby się ode mnie odp.... i mogę spać faja

49,767,288 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus