Styczeń 24 2019 14:45:33
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Szlakiem Rospudy...
Przygotował BartosH

Szlakiem Rospudy...

Rospuda-piękna, malownicza, urokliwa rzeka w północno-wschodniej części Polski, raj dla kajakarzy, ale również atrakcyjna wędkarsko. Odcinek nizinny rzeki rozciąga się od źródeł do miejscowości Raczki, dolny odcinek rzeki to typowa woda górska, kraina pstrąga i lipienia. Jako że nie łowiłem na górskim odcinku rzeki opiszę dobrze znany mi odcinek nizinny. Rzeka przepływa przez szereg jezior widocznych na zdjęciu (źródło: Wikipedia).Na odcinku pomiędzy jeziorami Rospuda-Bolesty występują klenie, okonie, ukleje oraz okresowo wpływające na tarło płocie. Rzeka jest płytka i kręta, dno żwirowe i kamieniste, w okresie letnim bardzo zarasta. Ryb szukamy w miejscach głębszych, głównie w okolicach skarp i podmyć brzegów. Wczesną wiosną możemy liczyć na pięknego klenia, dobrą przynętą będzie skórka od chleba. W pełni sezonu do rzeki wchodzi cała masa drobnicy, łowienie na chleb staje się uciążliwe, lepiej sprawdzają się przynęty zwierzęce w postaci chrabąszczy majowych , koników polnych i innych owadów … oraz niewielkie kleniowe wobki (również te imitujące owady), na które możemy trafić również ładnego pasiaka.

Odcinek nizinny powyżej miejscowości Raczki charakteryzuje się większym zróżnicowaniem gatunkowym, oprócz wyżej wymienionych ryb występuje tu szczupak, leszcz i krąp. Rzeka jest nieco głębsza, ale również bardziej zarośnięta i niedostępna.

Jezioro Rospuda:
Powierzchnia 342 ha, głębokość maksymalna 39 metrów, średnia 14,5 m.
Dno żwirowe, skąpa roślinność, woda czysta o dużej przejrzystości. Z ryb występują tu płocie, ukleje, leszcze, krąpie, sielawy, sieje, wzdręgi, węgorze, szczupaki oraz piękne garbusy, na które nastawiam się jeżdżąc na ten akwen. Zdecydowanie najskuteczniejszą metodą jest żywa rybka, to właśnie na żywca z brzegu na 4-5 metrach łowiłem swoje największe okonie na tym jeziorze. Próbowałem też węgorzowych nocek, ale z marnym skutkiem.
Plan batymetryczny (źródło: http://www.pzw.suwalki.com.pl)

Plan batymetryczny jeziora Rospuda

Jezioro Garbaś:
Kolejny piękny zbiornik, przez który przepływa Rospuda. Jezioro określane jako sielawowe, powierzchnia 152 ha, głębokość maksymalna 48 metrów. Jezioro zamieszkują płocie, leszcze, ukleje, wzdręgi, krąpie, węgorze, szczupaki, okonie, liny i sumy. Zachodni brzeg porasta las świerkowo-sosnowy, ten brzeg jeziora wybieram na leszczowe zasiadki. Okazów tu nie połowiłem, gdyż ze względu na odległość od miejsca zamieszkania nie mogę sobie pozwolić na systematyczne nęcenie, jednak bez nęcenia leszcze 0,8-1,5 kg się trafiają. Dno jest praktycznie bez roślinności podwodnej, urozmaicone sporą ilością gałęzi z pobliskiego lasu. Dobre efekty można osiągnąć łowiąc na spinning, wirówki nr 2 i paprochy na bocznym troku są chętnie atakowane przez ładne okonie, jednak trzeba liczyć się ze stratami przynęt na licznych zaczepach. Wschodni brzeg jeziora (od strony wsi Matłak) jest bardziej dostępny, jezioro otaczają pola, jest tu nieco głębiej, o białoryb trudniej, trafiają się głównie płocie, ale jest to dobre miejsce na październikowego węgorza. Podczas nocnych zasiadek jako przyłów trafiały się też niewielkie sumy. Niestety coraz większa cześć brzegu jest wykupowana i grodzona aż do lustra wody, co utrudnia wędkowanie w okresie wakacyjnym.
Plan batymetryczny (źródło: http://www.pzw.suwalki.com.pl):

Plan batymetryczny jeziora Garbaś

Jezioro Sumowo Bakałarzewskie
Długie, wąskie jezioro rynnowe o powierzchni 110 ha i maksymalnej głębokości 15,9 m. Dno piaszczysto-żwirowe o znacznym spadzie. Z ryb występują tu płocie, leszcze, ukleje, krąpie, wzdręgi, klenie, jazie, węgorze, okonie, szczupaki i sumy. Jezioro jeszcze kilka lat temu było bardzo atrakcyjne wędkarsko, od jakiegoś czasu jeżdżę tam chyba z sentymentu, z marnym skutkiem. Pamiętam czasy, gdy złowienie kilku węgorzy na nocnej zasiadce nie było niczym dziwnym, teraz złowienie 1 sztuki przez noc to rzadkość, trafiały się również piękne sumy, które spinały mi się z niewielkich haków. Obecnie można tu połowic leszcze, głównie nocą, proponuję metodę gruntową. Trafiają się też szczupaki na spinning oraz na żywą ukleję, zwykle są to szczupaki ok 1 kg.

Temat,oraz więcej zdjec na forum w tym linkuWszelkie prawa do całej zawartości Serwisu internetowego www.narybki.net jak i www.narybki.vot.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów . Żadna część Serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób, modyfikowana, linkowana lub wykorzystywana - bez uprzedniej zgody autora tekstu, lub serwisu narybki.net.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,512
· Najnowszy użytkownik: Belxon
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

stan2010
24-01-2019 10:28
Cześć Wam Wink

Abramis
22-01-2019 16:42
Cześć Wink

MatiQ
22-01-2019 12:44
Cześć Wink

Semi
22-01-2019 11:32
Siemka.

krzysiu wedkarz
21-01-2019 22:04
Witajcie Pfft

Abramis
21-01-2019 07:46
Cześć Wink Jasne , że to tylko sport , zadziwiające jest tylko to , że mając tą skocznię u siebie nie potrafili na niej skakać i to raczej to mnie najbardziej zdziwiło bezradny

Semi
20-01-2019 20:14
To tylko sport, kibice nasi pięknie się zachowali, to nic, jeszcze nasi się odkują. ouch

Abramis
20-01-2019 19:27
Exo poczekaj jeszcze kilka turniejów, to się zmieni disa

Exodus
20-01-2019 19:03
Już płaczą Wink zobaczcie na ogólna tabele, tak nigdy nie było Wink

Abramis
20-01-2019 18:05
Cześć Wink ... Nic się nie stało , Polacy nic się nie stało... Niiic się nie staałoo , no kur... nic się nie staałoo bezradny (-)

50,494,358 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus