Lipiec 23 2018 15:43:47
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Szlakiem Rospudy...
Przygotował BartosH

Szlakiem Rospudy...

Rospuda-piękna, malownicza, urokliwa rzeka w północno-wschodniej części Polski, raj dla kajakarzy, ale również atrakcyjna wędkarsko. Odcinek nizinny rzeki rozciąga się od źródeł do miejscowości Raczki, dolny odcinek rzeki to typowa woda górska, kraina pstrąga i lipienia. Jako że nie łowiłem na górskim odcinku rzeki opiszę dobrze znany mi odcinek nizinny. Rzeka przepływa przez szereg jezior widocznych na zdjęciu (źródło: Wikipedia).Na odcinku pomiędzy jeziorami Rospuda-Bolesty występują klenie, okonie, ukleje oraz okresowo wpływające na tarło płocie. Rzeka jest płytka i kręta, dno żwirowe i kamieniste, w okresie letnim bardzo zarasta. Ryb szukamy w miejscach głębszych, głównie w okolicach skarp i podmyć brzegów. Wczesną wiosną możemy liczyć na pięknego klenia, dobrą przynętą będzie skórka od chleba. W pełni sezonu do rzeki wchodzi cała masa drobnicy, łowienie na chleb staje się uciążliwe, lepiej sprawdzają się przynęty zwierzęce w postaci chrabąszczy majowych , koników polnych i innych owadów … oraz niewielkie kleniowe wobki (również te imitujące owady), na które możemy trafić również ładnego pasiaka.

Odcinek nizinny powyżej miejscowości Raczki charakteryzuje się większym zróżnicowaniem gatunkowym, oprócz wyżej wymienionych ryb występuje tu szczupak, leszcz i krąp. Rzeka jest nieco głębsza, ale również bardziej zarośnięta i niedostępna.

Jezioro Rospuda:
Powierzchnia 342 ha, głębokość maksymalna 39 metrów, średnia 14,5 m.
Dno żwirowe, skąpa roślinność, woda czysta o dużej przejrzystości. Z ryb występują tu płocie, ukleje, leszcze, krąpie, sielawy, sieje, wzdręgi, węgorze, szczupaki oraz piękne garbusy, na które nastawiam się jeżdżąc na ten akwen. Zdecydowanie najskuteczniejszą metodą jest żywa rybka, to właśnie na żywca z brzegu na 4-5 metrach łowiłem swoje największe okonie na tym jeziorze. Próbowałem też węgorzowych nocek, ale z marnym skutkiem.
Plan batymetryczny (źródło: http://www.pzw.suwalki.com.pl)

Plan batymetryczny jeziora Rospuda

Jezioro Garbaś:
Kolejny piękny zbiornik, przez który przepływa Rospuda. Jezioro określane jako sielawowe, powierzchnia 152 ha, głębokość maksymalna 48 metrów. Jezioro zamieszkują płocie, leszcze, ukleje, wzdręgi, krąpie, węgorze, szczupaki, okonie, liny i sumy. Zachodni brzeg porasta las świerkowo-sosnowy, ten brzeg jeziora wybieram na leszczowe zasiadki. Okazów tu nie połowiłem, gdyż ze względu na odległość od miejsca zamieszkania nie mogę sobie pozwolić na systematyczne nęcenie, jednak bez nęcenia leszcze 0,8-1,5 kg się trafiają. Dno jest praktycznie bez roślinności podwodnej, urozmaicone sporą ilością gałęzi z pobliskiego lasu. Dobre efekty można osiągnąć łowiąc na spinning, wirówki nr 2 i paprochy na bocznym troku są chętnie atakowane przez ładne okonie, jednak trzeba liczyć się ze stratami przynęt na licznych zaczepach. Wschodni brzeg jeziora (od strony wsi Matłak) jest bardziej dostępny, jezioro otaczają pola, jest tu nieco głębiej, o białoryb trudniej, trafiają się głównie płocie, ale jest to dobre miejsce na październikowego węgorza. Podczas nocnych zasiadek jako przyłów trafiały się też niewielkie sumy. Niestety coraz większa cześć brzegu jest wykupowana i grodzona aż do lustra wody, co utrudnia wędkowanie w okresie wakacyjnym.
Plan batymetryczny (źródło: http://www.pzw.suwalki.com.pl):

Plan batymetryczny jeziora Garbaś

Jezioro Sumowo Bakałarzewskie
Długie, wąskie jezioro rynnowe o powierzchni 110 ha i maksymalnej głębokości 15,9 m. Dno piaszczysto-żwirowe o znacznym spadzie. Z ryb występują tu płocie, leszcze, ukleje, krąpie, wzdręgi, klenie, jazie, węgorze, okonie, szczupaki i sumy. Jezioro jeszcze kilka lat temu było bardzo atrakcyjne wędkarsko, od jakiegoś czasu jeżdżę tam chyba z sentymentu, z marnym skutkiem. Pamiętam czasy, gdy złowienie kilku węgorzy na nocnej zasiadce nie było niczym dziwnym, teraz złowienie 1 sztuki przez noc to rzadkość, trafiały się również piękne sumy, które spinały mi się z niewielkich haków. Obecnie można tu połowic leszcze, głównie nocą, proponuję metodę gruntową. Trafiają się też szczupaki na spinning oraz na żywą ukleję, zwykle są to szczupaki ok 1 kg.

Temat,oraz więcej zdjec na forum w tym linkuWszelkie prawa do całej zawartości Serwisu internetowego www.narybki.net jak i www.narybki.vot.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów . Żadna część Serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób, modyfikowana, linkowana lub wykorzystywana - bez uprzedniej zgody autora tekstu, lub serwisu narybki.net.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,497
· Najnowszy użytkownik: zielony47
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Kondzio154
23-07-2018 14:33
Cześć. Tomek powodzenia i połamania Wink

Labedziak
23-07-2018 10:54
Witam Wink

Semi
23-07-2018 09:03
Dobra, spakowany, bagażnik pełny, wybywam nad Bug, mam nadzieję że jak wrócę to będę miał o czym pisać. Wink

Semi
22-07-2018 22:22
Mam nadzieję że nie będą dzwonić w czwartek żebym wracał. Smile

MatiQ
22-07-2018 22:08
Cześć, ja dziś wróciłem i jestem padnięty jak cholera, a Tobie Semi udanego i spokojnego urlopu Frown beer

Semi
22-07-2018 21:57
Ja się powoli pakuję i jutro ruszam nad Bug, jeszcze nie wiem do kiedy, bo niby na urlopie już do 31.08 jestem, ale od czwartku do niedzieli zlot Harcerzy u nas i muszę być dyspozycyjny.

Abramis
22-07-2018 21:47
Cześć Wink

Labedziak
22-07-2018 21:11
Witam Wink

stan2010
21-07-2018 19:00
Witam Wink

Semi
21-07-2018 18:52
W końcu się doczekałem atomowego neta, wczoraj mi założyli neta i telewizję w UPC-bajka net, zdjęcia wchodzą w mig. Wink

47,914,678 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus