Kwiecień 26 2018 19:03:32
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Jezioro Huta
Przygotował Miros

Nazwę swoją wzięło od wsi, obok której leży, jest to wieś Huta, gmina Rogowo, ale dojazd do tego jeziora jest lepszy od wsi Sitnica, która leży na trasie Rypin-Włocławek w odległości 11km od Rypina w kierunku Lipna.
Jezioro należy do PZW okręgu płocko-włocławskiego, pod opieką PZW Rypin.
Położone jest wśród lasów i pól, jego powierzchnia to 34ha z maksymalną głębokością w jednym miejscu dochodzącą do 22m!!! Jego przeciętna głębokość to 6,7m, więc jest stosunkowo płytkie, połączone jest strumieniem, który wpływa do jeziora Ruda. Jezioro typu sielawowego o trzecim stopniu czystości wody.Jezioro ma dobrze rozrośnięty litoral, porośnięte jest grążelem,grzybieniem, rdestnicą, wywłócznikiem i osoką, także trzciną wrastającą się w wodę, prawa strona tego jeziora jest płytsza od lewej (patrząc z pomostu kąpielowego na ośrodku), rozciągają się duże łąki podwodne z rogatka i moczarki kanadyjskiej.

Dno jest bardzo urozmaicone (głębokość), ma dużo zakoli, dobre miejsca do połowu ryb. W ostatnim czasie powstało dużo pomostów i kładek nad wodą, zaś lewa strona jest głębsza, w drugiej części jeziora jest właśnie ta głębia, brzeg jeziora jest bardziej niedostępny, duża liczba drzew graniczących z lustrem wody oraz łąki rdestnicy rosnące na stoku w drugiej części jeziora, nie dają komfortowych warunków do wędkowania, ale są to potencjalne stanowiska dużych ryb.

Ryby występujące w tym akwenie to drapieżniki: szczupak, sum, okoń, węgorz, a z ryb spokojnego żeru to: sielawa, karp, lin, amur, karaś, leszcz, płoć, krąp, wzdręga, ukleja.

Jezioro jest też atrakcyjne nie tylko z powodu bytujących w nim ryb, łowiąc jesienią można nazbierać grzybów w pobliskich lasach, które graniczą z jeziorem, najczęściej występujące grzyby to: podgrzybek, borowik prawy, kozak i pieprznik jadalny.W sezonie letnim można miło pospacerować traktami leśnymi, dającymi dużo cienia i odpoczynku od palącego słońca.
Takim ciekawym i atrakcyjnym miejscem jest ośrodek wypoczynkowy, który znajduje się nad tym jeziorem, więc wędkarze przebywający na tym ośrodku mogą wypoczywać jednocześnie łowiąc ryby.

Jezioro jest dość rybne, jak na taką presję wędkarską, na którą składa się cały sezon wakacyjny (turyści) i miejscowi wędkarze koła Rypin.

Z racji swojego ukształtowania i różnorodności dna, a także z zarybień przeprowadzanych na tym jeziorze, po zarybieniu najczęściej padają małe osobniki ryb, które dobrze się jeszcze nie zaaklimatyzowały w wodzie, więc przy wypuszczaniu trzeba zachować ostrożność i delikatność.

Mapka

Więcej zdjęć do opisu w tym temacie

Wszelkie prawa do całej zawartości Serwisu internetowego www.narybki.net jak i www.narybki.vot.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów . Żadna część Serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób, modyfikowana, linkowana lub wykorzystywana - bez uprzedniej zgody autora tekstu, lub serwisu narybki.net.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,489
· Najnowszy użytkownik: Mocarz
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Semi
26-04-2018 17:38
Właśnie dzwonił gość z Piaseczna, taki zdesperowany żeby sprzedać samochód że w sobotę sam do mnie przyjedzie 30 km żebym mógł obejrzeć. Wink

Exodus
26-04-2018 17:04
Trza było gadać, to miałem 20 letniego peugeota 206 do sprzedania. Nawet sam wjechał na lawete Wink

Semi
26-04-2018 15:10
Chyba tak zrobię, dziś znów porażka, miało być auto bezwypadkowe z polskiego salonu z małym przebiegiem a w rzeczywistości zerdzewiałe jakby zimę w wodzie stało. Smile

Exodus
26-04-2018 14:45
Do salonu kupić nowy Wink

Semi
26-04-2018 09:05
A ja dalej szukam samochodu, wczorajszy dzień to porażka, jak nie trup, to już dawno sprzedany a sprzedawca mówi przez telefon że stoi na placu. }{

MatiQ
25-04-2018 18:19
Cześć, ja na walizkach żyje do piątku huha a na ryby to chyba po majówce dopiero

Abramis
25-04-2018 11:19
Cze Wink Dokładnie nie ma to jak kawusia w domu ouch

Exodus
25-04-2018 10:55
Nie ma to jak kawa w pracy Sad

Semi
25-04-2018 09:13
Siemka, nie ma to jak kawusia w domku. ___ Wink

Semi
24-04-2018 20:49
Zapewne. A ja na urlopie już, ale sobie jutro pośpię. Zabieram się za szukanie samochodu, jak coś znajdę to uciekam dopiero nad Bug na ryby. Wink

46,377,204 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus