Styczeń 23 2019 04:50:51
Nawigacja
· Regulamin forum
· Regulamin PZW
· Strona główna
· Forum wędkarskie
· Kontakt
· Szukaj
· Dla zalogowanych
· Administracja
· Prognoza pogody
Wędkarstwo
· Rekordy na pierwszy plan
· Ogólne
· Gruntowe
· Karpiowe
· Spławikowe
· Muchowe
· Spinningowe
· Podlodowe
· Morskie
· Opowiadania
· Gatunki ryb
· Jak złowić
· Łowiska wędkarskie
· Inne
· Wędkarska szkoła
Warto zerknąć
· Artykuły
· Sprzęt wędkarski
· Galeria i tapety
· Sklepy wędkarskie
· Statystyki strony
· Wymiana linkami
· Site map
Toplista rekordów wędkarskich
· Internetowe rekordy Polski
· Rekordy strony
Toplista
· Amur
· Bass
· Belona
· Boleń
· Brosma
· Brzana
· Certa
· Czarniak
· Dorsz
· Głowacica
· Halibut
· Jaź
· Jelec
· Jesiotr
· Karaś pospolity
· Karaś srebrzysty
· Karp
· Kleń
· Krąp
· Konger
· Leszcz
· Lin
· Lipień
· Łosoś
· Miętus
· Molwa
· Okoń
· Płoć
· Pstrąg Potokowy
· Pstrąg Tęczowy
· Pstrąg Źródlany
· Rdzawiec
· Rozpiór
· Sandacz
· Sieja
· Sum
· Szczupak
· Świnka
· Troć
· Węgorz
· Wzdręga
· Zębacz
· Żabnica
Przyklej zdjęcie.
Wejdz na strone Kliknij Kliknij na : eigenes Bild anbringen Wybieramy zdjęcie z dysku. Nastepnie zaznaczamy: Ich bestätige...... Wpisujemy adres strony: Link ..... I klikamy na : Auf die pinnwand
Quo vadis- to nie kolejna część powieści Sienkiewicza
Przygotował Arturo_B

Do Jasia łowiącego ryby nad rzeką podchodzi policjant:
- Chłopcze, tu nie wolno łowić ryb. Będziesz musiał zapłacić mandat.
- Ależ ja wcale nie łowię ryb! Ja uczę robaka pływać!
Policjant zbity z tropu milknie a po chwili nie dając za wygraną mówi:
- A jednak będziesz musiał zapłacić mandat! Ten robak nie ma stroju kąpielowego!

Tym oto dowcipem, chciałem zacząć swój wywód, na temat obyczajów panujących nad wodami i na forach. Wielu z nas miało okazję przeżyć atak sfrustrowanego wędkarza, który na widok efektywnego łowienia z ironią komentował, to co widział, nie dostrzegając własnych błędów, robiąc przy tym z siebie wirtuoza wędkarskiego świata, znawcę prawa i wszelkich norm...Ile to razy siedzieliście nad wodą z wędką w ręku i mieliście okazję posłuchać wywodów na temat tego jak łowić a jak nie, co kupić , a co nie, gdzie kupować a gdzie nie. Ile razy spotkaliście się z krytyką własnych przemyśleń, poczynań...

Będąc młodym wędkarzem, pamiętam jak starsi ode mnie koledzy po kiju ,starali się wynieść na piedestały swoje ego, mówiąc głośno o swoich poczynaniach, twierdząc ze lepszego podejścia nie znajdziemy, robiąc tak a nie inaczej coś osiągniemy. Z wielu takich wędkarzy, przykład jak się okazało, warto było wziąć tylko od jednego- tego najskromniejszego, który za wiele nie mówił, za to wiele łowił, co było przyczyną tego, że ciągle był na językach innych wędkarzy, którym po za gadaniem nie wychodziło nic więcej. Wędkarz o którym piszę, był wiecznie szkalowany przez swoich kolegów, mimo że po za wspólnymi łowami, często spotykali się na różnych biesiadach. Jako młody wędkarz i człowiek miałem problem ze zrozumieniem tych sytuacji... dorastałem, ryby wciąż próbowałem łowić, zacząłem wyciągać wnioski, zacząłem rozumieć...i dotarło do mnie, ze ludzie są różni- zazdrośni, egoistyczni, zawistni...ludzi z takimi cechami charakteru znajdziemy w każdej grupie społecznej, w każdym hobby....

W czasach kiedy mamy dostęp do internetu, mamy okazję uczestniczyć w wirtualnym świecie wędkarzy. Powstała masa portali poświęconych wędkarstwu, na których możemy dowiedzieć się niemal wszystkiego. Na wielu z nich opisywane są różne przygody, sprzęt, porady itp. Jako użytkownicy takiego portalu mamy możliwość odniesienia się do wszelkich tematów pojawiających się na takiej stronie. Jak się okazuje, wielu użytkowników nie potrafi zrozumieć słów " konstruktywna krytyka", dając upust swojej frustracji ( oczywiście anonimowo), wylewając pomyje na autora tekstu, nad którym pewnie spędził sporo czasu. Na atak narażony jak się okazuje jest każdy , kto ma coś ciekawego do powiedzenia, pokazania- wiedza nabyta z praktyk, jest dosłownie dewastowana przez kipiącego złością i nienawiścią do osób potrafiących przekazać wiedzę narcyza, który nie potrafi przeczytać tekstu ze zrozumieniem, nie potrafiącego czytać między wierszami...Zazdrość, to paskudna cecha, której warto się wyzbyć...Dlaczego ludzie nie potrafią cieszyć się szczęściem innych ludzi, pogratulować szczerze, podziękować, pochwalić, podejmować rozmów na poziomie?
Na jednym z portali przeczytałem niedawno temat, w którym to autor, mocno krytykował testerów przynęt, kiedy doczytałem temat wraz z komentarzami do końca, doszedłem do wniosku , że autor bazując na gdybaniu- bo szczegółów na 100% nie znał- po prostu pojechał po ludziach, którzy coś w życiu osiągnęli, którzy dostali szanse od firm na pokazanie się szerszemu gronu, z czystej zazdrości. Czytając zastanawiałem się nad tym, co tak naprawdę takiemu człowiekowi daje to , że napisze kilka zdań na temat, o którym tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia.

Krytykuje się osoby działające społecznie na rzecz wędkarstwa, osoby które swój prywatny czas poświęcają dla innych, po to by przekazać swoją wiedzę mniej doświadczonym. Na krytykę narażeni są też ludzie działający na rzecz sportu wędkarskiego i wielu innych, co możemy zauważyć nad wodą i na forach. Wciąż wielu nie rozumie tego, ile trzeba włożyć w każde przedsięwzięcie wysiłku i czasu, by coś sensownego przygotować dla odbiorcy. Zapominamy, o tym że tworzymy jedną wielką grupę, która powinna się wspierać, a nie szerzyć wrogość.

Przechodzi Jasiu obok stawu i widzi wędkarza łowiącego ryby.
Myśli sobie Jasiu tak, zapytam go czy biorą?
Jeżeli powie, że biorą, to mu odpowiem, że "takiemu debilowi zawsze biorą".
Jeżeli powie, że "nie biorą", to mu odpowiem , że "takiemu debilowi nigdy nie biorą".
Podchodzi Jasiu do wędkarza i pyta:
- I jak , biorą?
A wędkarz na to:
- Spadaj debilu!

Postarajmy się zrozumieć poniższe zagadnienia, a będzie nam wszystkim lżej:
Konstruktywna krytyka- rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.

Asertywność - w psychologii termin oznaczający posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nienaruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych.

Osoba asertywna ma jasno określony cel i potrafi kontrolować własne emocje, nie poddaje się łatwo manipulacjom i naciskom emocjonalnym innych osób.

Asertywność nie oznacza ignorowania emocji i dążeń innych ludzi, lecz raczej zdolność do realizacji założonych celów mimo negatywnych nacisków otoczenia, racjonalną dbałość o własne interesy z uwzględnieniem interesów innych. Asertywność to obok empatii podstawowa umiejętność wchodząca w skład inteligencji emocjonalnej. Diagnozy zachowań nieasertywnych dokonuje się na podstawie zablokowanych w autoprezentacji sfer komunikacji , blokady mówienia nie, wyrażania i przyjmowania opinii i krytyki, kontaktu z autorytetem i tłumem (trema), radzenia sobie z poczuciem winy.

Osobiście wiem , ze punkt widzenia zależny jest od punktu w którym się siedzi. Czasami pewne stołki parzą...,ale czy muszą?

Temat na forum

Wszelkie prawa do całej zawartości Serwisu internetowego www.narybki.net jak i www.narybki.vot.pl są zastrzeżone. Użytkownik ma prawo do pobierania oraz drukowania całych stron lub fragmentów . Żadna część Serwisu nie może być w celach komercyjnych kopiowana w całości lub części, transmitowana elektronicznie lub w inny sposób, modyfikowana, linkowana lub wykorzystywana - bez uprzedniej zgody autora tekstu, lub serwisu narybki.net.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Panel informacji
Panel informacji -----------------
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15,512
· Najnowszy użytkownik: Belxon
Przetłumacz stronę

Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Abramis
22-01-2019 16:42
Cześć Wink

MatiQ
22-01-2019 12:44
Cześć Wink

Semi
22-01-2019 11:32
Siemka.

krzysiu wedkarz
21-01-2019 22:04
Witajcie Pfft

Abramis
21-01-2019 07:46
Cześć Wink Jasne , że to tylko sport , zadziwiające jest tylko to , że mając tą skocznię u siebie nie potrafili na niej skakać i to raczej to mnie najbardziej zdziwiło bezradny

Semi
20-01-2019 20:14
To tylko sport, kibice nasi pięknie się zachowali, to nic, jeszcze nasi się odkują. ouch

Abramis
20-01-2019 19:27
Exo poczekaj jeszcze kilka turniejów, to się zmieni disa

Exodus
20-01-2019 19:03
Już płaczą Wink zobaczcie na ogólna tabele, tak nigdy nie było Wink

Abramis
20-01-2019 18:05
Cześć Wink ... Nic się nie stało , Polacy nic się nie stało... Niiic się nie staałoo , no kur... nic się nie staałoo bezradny (-)

Labedziak
20-01-2019 18:00
Oglądałem, trudno, nie wyszło dziś Wink Ale trudno, trzeba żyć dalej (T)

50,467,011 unikalne wizyty Original Theme, Athos, by Thomas - Modified into Athos_Grey by Exodus